שתף קטע נבחר

עוזי כהן למזוז: "עשית עליהום על מרכז הליכוד"

צלצלו בפעמון: בפינה הימנית, היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, שאסר על שרים לטפל בפניות של חברי מרכז. בפינה השמאלית: סגן ראש עיריית רעננה ופעיל מרכז הליכוד עוזי כהן, שחושב שמזוז "מחפש" אותו ואת חבריו. המפגש הזה התרחש היום בכנסת

הנה בשבילכם מפגש לא שגרתי: היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, נתקל אחר הצהריים (יום ג') במסדרונות הכנסת בלא אחר מאשר סגן ראש עיריית רעננה, עוזי כהן מהליכוד, מי שמאוד לא אהב את הדברים שהיה למזוז לומר על השחיתויות ברשויות המקומיות, והקשר בין הפוליטיקאים לחברי המרכז שלהם.

 

המפגש הפך עד מהרה למונולוג נעלב של כהן, שהתייחס לדברי מזוז, לפיהם "יש יותר שחיתות בשלטון המקומי מאשר בשלטון המרכזי" ואמר לו בעלבון: "אתה יושב שם למעלה ושופט את הקטנים למטה. מרצה בכנסים נגדנו, תוקף את הרשויות המוניציפליות. תקפת את השלטון המקומי, והכנסת את כולם לקן צרעות - מבלי אפשרות להגיב".

 

בהתייחסו לקביעת מזוז, לפיה ייאסר מעתה על שרים לטפל באופן אישי בפניות חברי מרכז, אמר כהן: "מדוע לא קיבלנו הזדמנות להגיב? עשית עליהום על חברי המרכז". 

 

בשלב זה היועץ המשפטי לממשלה מבין שלא יוכל לברוח, והוא מסכים, בלית ברירה, להיפגש עם עוזי כהן כפי שביקש. אבל האחרון לא מרפה: "הוצאת את דיבתם של חברי המרכז רעה ללא משפט, מדוע לא קיבלנו זכות תגובה? אתה עושה עליהום רבתי על כל חברי המרכז".

  

במקביל, פנה היום חבר הכנסת איוב קרא מהליכוד למזוז וקרא לו למשוך את המכתב ששלח לפני כמה שבועות, ובו הוא קבע כי לשרים אסור לעסוק באופן אישי בפניות של חברי מרכזי מפלגות. קרא כותב כי "חברי המרכז הם על פי רוב אנשים חדורי אידיאולוגיה, אשר טובת המדינה בראש מעייניהם. חלק גדול של חברי המרכז נדרשים לפנות לנבחרי ציבור בתוקף מקצועי ולאו דווקא פוליטי".

 

לדבריו, "אני מבקש שתמשוך את המכתב כדי להימנע מיצירת מערכת כללים המפלה לרעה את חברי הגופים הבוחרים שהם עמוד השדרה של המערכת הפוליטית הישראלית ופגיעה בהם מהווה פגיעה באושיות הדמוקרטיה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גבי מנשה
עוזי כהן. למה עליהום?
צילום: גבי מנשה
צילום: רויטרס
מזוז. הבטיח להיפגש
צילום: רויטרס
מומלצים