שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אמנה מונא וחברותיה שפכו שמן רותח על סוהרים
  מי שהורשעה בגרימת מותו של הנער אופיר רחום הובילה מרד אסירות בכלא השרון. סוהר וסוהרת נפצעו ונזקקו לטיפול בבית החולים

  האסירה הביטחונית אמנה מונא הובילה היום (א) התפרעות של האסירות הביטחוניות בכלא השרון. במהלך ההתפרעויות, בהן השתתפו גם חלק מהנערים הכלואים במקום, נשפך שמן רותח על הסוהרים.


  ההתפרעות שככה רק לאחר שהסוהרים נאלצו להשתמש בגז מדמיע ובהתזת מים, ולא לפני שסוהר וסוהרת נפצעו באורח קל.


  המהומה התחילה בשעות הבוקר, כאשר הסוהרים נערכו לביצוע ספירה שגרתית של האסירים הביטחוניים במקום - 54 אסירות ו-60 נערים אסירים. לטענת השב"ס, כבר בתחילת הספירה החלה מונא להסתובב באגף. הסוהרים הורו לה לעמוד לספירה, אך היא השיבה: "אני לא רוצה".


  מעשיה של מונא, שפיתתה את הנער אופיר רחום להגיע לשטחים, שם נרצח, הובילו להתפרעות של שאר האסירות, ובשלב זה חלקן הלכו לתאיהן, והרתיחו שמן וחומרי ניקוי. לאגף הוזעקו סוהרים בראשם מנהל הכלא גונדר-משנה ישעיהו בן גל, והאסירות שפכו עליהם את השמן ואת חומרי הניקוי הרותחים. כתוצאה מכך נפצע אחד הסוהרים בפניו, וסוהרת נפצעה בידה. השניים פונו במצב קל לבית החולים "מאיר" בכפר סבא.


  הסוהרים ניסו להשתלט על האסירות, והתיזו עליהן מים עד שנרגעו וחזרו לתאים. כאשר הנערים האסירים שמעו את צעקות האסירות, החלו אף הם להשתולל ולהכות בדלתות. סוהרים שהגיעו למקום הזהירו אותם, וביקשו מהם להיכנס לתאים. כשהאסירים סירבו, נאלצו הסוהרים להשתמש בגז מדמיע על מנת להחזירם לתאים.


  גורמים בשב"ס אמרו כי סיבת ההתפרעות עדיין לא ברורה ונמצאת בבדיקה. בנוסף נמסר כי מונא תעמוד לדין משמעתי בכלא על סירובה לעמוד לספירה. נציב השב"ס, רב-גונדר יעקב גנות, ערך הערכת מצב בסיומה הוחלט כי האסירות הביטחוניות לא ישהו ביחד לפי ארגוני הטרור להם הן שייכות, אלא יחולקו מחדש בתאים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים