שתף קטע נבחר

"המהנדס" ברגותי נידון ל-67 מאסרי עולם

מי שהיה מהנדס מטענים בכיר של ארגון החמאס, שבמו ידיו הביא למותם של 66 ישראלים, קיבל היום עונש של 67 מאסרי עולם - אחד הקשים שנגזרו באינתיפאדה. הוא הכין את המטענים ששימשו לשורה של פיגועים קשים ביותר לפני שנתיים

67 מאסרי עולם - זה העונש שגזר היום (ג') בית המשפט הצבאי ביהודה על מהנדס החמאס עבדאללה ברגותי, שהואשם ברצח 66 ישראלים ובפציעתם של 500 בני אדם נוספים בשישה פיגועי טרור קשים, שבהם נעשה שימוש במטענים מעשה ידיו. מדובר באחד העונשים החמורים ביותר שהוטלו במהלך האינתיפאדה על מפגעים פלסטינים.

 

ברגותי, קרוב משפחה של ראש התנזים לשעבר מרואן ברגותי, הגיע לשטחים מכווית לפני כ-5 שנים והתגורר בבית רימא. האיש, מהנדס במקצועו, הפך ל"יצרן מטענים" בכיר עבור גדודי עז א-דין אל-קסאם, הזרוע הצבאית של ארגון החמאס, וייצר עשרות קילוגרמים של חומרי נפץ ומטעני חבלה.

 

חלק מהפיגועים בהם הואשם ברגותי בוצעו על ידי "חוליית סילואן", מהכפר שבצפון ירושלים, פלסטינים בעלי תעודת זהות כחולה, שהורשעו ברצח 35 ישראלים.

 

ברגותי הואשם שהיה מעורב בין היתר בפיגועים הבאים: הפיגוע במסעדת "סבארו" בירושלים באוגוסט 2001; הפיגוע המשולש במדרחוב בן יהודה בירושלים בדצמבר 2001; הפיגוע בקפה "מומנט" בירושלים, במארס 2002; הפיגוע באוניברסיטה העברית בהר הצופים בירושלים, ביוני 2002.

 

עוד הואשם ברגותי כי היה מעורב בהכנת חגורת הנפץ ששימשה את המחבל המתאבד באוטובוס קו 4 ברחוב אלנבי בתל אביב בספטמבר 2002, ובפיגוע במועדון "שפילד קלאב" במאי 2002 בראשון לציון. הוא מואשם גם שהיה מעורב בהנחת המטענים בחוות הגז בפי גלילות ועל פסי הרכבת ברמלה ובלוד, אירועים בהם, באורח נס, לא היו נפגעים.

 

התביעה לא דרשה עונש מוות, אלא גזר דין של 66 מאסרי עולם - בהתאם למספר הקורבנות בפיגועים שלהם סיפק ברגותי את המטענים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 2
ברגותי. המהנדס
צילום: ערוץ 2
צילום איי פי
הפיגוע ב"סבארו"
צילום איי פי
קפה מומנט בירושלים
צילום: דן בלילטי
מומלצים