שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  איך להיערך לחופשת סקי
  איזה ביטוח לעשות לפני שממריאים לחופשה, מה חשוב לבדוק כשמזמינים חבילת סקי, האם לשכור ציוד או לקנות, ואיזה רכב עדיף. מדריך לגולש המתחיל

  דבריו של שגריר צרפת בישראל על שנאתם של הישראלים את הצרפתים לא ממש השפיעו על מי שמתכוון לצאת לחופשת סקי בצרפת. בדיקה שערכנו במספר חברות נסיעות המתמחות בתחום הסקי מלמדת כי אף אחד לא ממש התרגש וכי כל מי שהתכוון לצאת לחופשת סקי בצרפת לא שינה את כוונתו ולא ביטל את חופשתו.

   

  סקרים של השנים האחרונות מלמדים כי למרות שצרפת היא יעד סקי יקר מאוד, היא גם יעד הסקי הטוב ביותר למקצוענים ולמתקדמים. לפי הסקרים, כ-60% מהיוצאים לסקי מישראל מעדיפים את צרפת על כל יעד אחר באירופה.

   

  מספר היוצאים לסקי מישראל מדי שנה נע בין 40-20 אלף, תלוי את מי שואלים ובאיזו נקודת זמן, אבל נהוג לחשוב כי המספר האמיתי הוא משהו באמצע. רוב הגולשים כבר היו בעבר בחופשת סקי ומדי שנה מצטרפים אליהם כמה אלפים חדשים, שרוצים ליהנות מחופשה אחרת, לתפוס קצת מדרונות ולראות אם ספורט החורף מתאים להם כדי שיהפכו אותו לאירוע שנתי קבוע.

   

  לפני שאתם יוצאים לחופשת הסקי שלכם, במיוחד אם זו החופשה הראשונה, כדאי לכם להכין רשימה של דברים שצריך לזכור ולעשות. 

   

  ביטוח: ספורט החורף אינו מבוטח בביטוח הנוסעים הרגיל שאתם רוכשים עם יציאתכם לחופשה ובוודאי שאינו מכוסה בביטוח האוטומטי שיש לכם באמצעות כרטיס האשראי הבינלאומי. לכן, אם אתם יוצאים לחופשת סקי עליכם להודיע לסוכן הנסיעות שלכם או לחברת ביטוח כי אתם רוצים את חבילת הביטוח המורחבת, המכסה אתכם כשאתם נמצאים על המגלשים. חבילת ביטוח זו כוללת פינוי בהיטס מאתר הסקי, אשפוזים, ליווי והטסה לארץ. חלק מחבילות הסקי כוללות את פוליסת הביטוח המורחבת. אם לא - אל תצאו מארץ בלעדיה.  

   

  סקי-פס: מעין כרטיס 'חופשי חודשי' לאתר סקי. הסקי-פס מאפשר לכם להיכנס לאתר הסקי ולהשתמש בכל מתקניו. חלק מהחברות כוללות את הסקי-פס בחבילה שהן מוכרות. גם במועדונים שונים, כמו קלאב מד, הסקי-פס כלול במחיר. אם הוא אינו כלול במחיר - עלותו נעה סביב 150-70 יורו בשבוע לאדם. אם אתם יוצאים לאתר סקי הקשור בדרך כלשהי לאתרי סקי נוספים בסביבה, כדאי לבדוק שהסקי-פס שלכם מאפשר לכם להשתמש במתקנים שנמצאים גם באתרים האחרים.

   

  שיעורי סקי: בחלק מהחבילות הם כלולים במחיר, ובאחרות הם אינם כלולים. מחיר שיעורי בוקר נע סביב כ-100 יורו לאדם ל-6 חצאי ימים. במספר אתרים יש הנחה לשיעורים אחר הצהריים. בחלק מהאתרים מחיר שיעורי הסקי כולל גם סקי-פס.

   

  ציוד: מגלשים, סנובורד, נעליים. יש חבילות שבהן הציוד כלול במחיר. אתם, כמובן, יכולים לקנות לעצמכם ציוד. אבל בחופשה הראשונה, לפני שאתם

  מוציאים כסף על ציוד יקר, כדאי לשכור את הציוד, שהרי אתם עוד לא יודעים אם תהפכו ל"מכורים ללבן" או שזוהי חופשת הסקי הראשונה והאחרונה שלכם. אם הציוד אינו כלול במחיר החבילה אתם יכולים לשכור אותו בארץ או בכל אתרי הסקי בחו"ל. היתרון של שכירת ציוד בחו"ל הוא בעיקר שאינכם צריכים להיסחב עם הציוד מהארץ - וזהו יתרון גדול. המחיר של שכירת ציוד מלא לשבוע יכול בקלות להגיע ל-100 יורו. לא מעט, אבל סכום קטן לעומת אלפי השקלים שתעלה לכם קניית הציוד.

   

  ביגוד: הכי חשוב שיהיה ביגוד חם ושיהיה אטום למים ולרוח. יש חליפות סקי (סרבלים) ויש מכנסיים וחלק עליון נפרדים. ראוי לקחת כובע חם שמכסה את האזניים ולא לשכוח משקפי סקי או משקפי שמש. הקרינה של השמש באתרי הסקי עשויה לפגוע בראיה שלכם. יש מקומות שמשכירים גם ביגוד סקי.

   

  קרם הגנה לפנים: חובה. הרוח פשוט גורמת לפגיעה בעור.

   

  רכב: אם אתם שוכרים רכב לתקופת הסקי כדאי לקחת רכב גדול יחסית, שיוכל להכיל את כל הציוד. יש לוודא שהרכב מצויד בצמיגים מיוחדים או בשרשראות שלג, וכן גגון עם נעילה למגלשי הסקי. חלק מחבילות הסקי כוללות רכב שכור קטן. כדאי מאוד להוסיף עוד קצת כסף ולשדרג את המכונית. 

   

  מסלולי הסקי: אלה נחלקים למספר רמות - ירוק למתחילים, כחול למתקדמים ושחור למקצוענים. אל תצאו לחופשת סקי באתרים למקצוענים אם זו החופשה הראשונה שלכם.

   

  אוכל: חלק מחבילות הסקי כוללות לינה בדירות נופש, ללא ארוחות. בחבילות סקי אחרות נותנים לכם ארוחות בוקר ויש חבילות על בסיס חצי פנסיון או פנסיון מלא. אם אתם יוצאים לחבילה על בסיס פנסיון מלא, כדאי לוודא שאתם מקבלים את ארוחת הצהריים באתר הגלישה. אחרת - או שתיאלצו לשוב למלון או שתפסידו את הארוחה. כלומר - שילמתם ולא קיבלתם.

   

  התנהגות: באתרי הסקי אין אלתורים. אתם חייבים לציית לכל השלטים והסימנים. הדבר החשוב ביותר הוא לכבד את הזכויות של כל הגולשים האחרים שנמצאים באתר. כדאי לזכור: אתם אמנם באים לגלוש - אבל אל תשכחו להתבונן בנוף. כן, אתם נמצאים בפסגות העולם.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "איך להיערך לחופשת סקי"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לא לשכוח להתבונן בנוף
  לא לשכוח משקפי סקי
  צילום: רונן בש
  צילום: דני שדה
  לא לשכוח לעשות ביטוח
  צילום: דני שדה
  מומלצים