שתף קטע נבחר

עלו ברשת: הפייבוריטים הגדולים של 2004

במקום סיכום ודירוג, הנה ריכוז של כתובות ואתרים, מהפייבוריטים המוצלחים יותר ש"עלו ברשת" במהלך 2004. לא לטעות: אין זו בהכרח רשימת האתרים הטובים ביותר שהושקו בשנה האחרונה, אלא סקירה תמציתית וסובייקטיבית של האתרים הישראלים המשובחים שסקרנו השנה. חלק ראשון

הכי גדולים

 

כל הרשת באחד - שער גלישה אסתטי ומאוד מקיף, המציג קישורים ישירים למאות מקורות תוכן ישראליים, בחלוקה ל-19 קטיגוריות.

 

הבלוג הסלולרי - מעין בלוג פורטלי עצמאי לענייני סלולר. מספק מידע חסר פניות על כל המכשירים, השואה ביניהם, חדשות ומאמרים מקצועיים, הסברים על אזורי הכיסוי של הרשתות, מילון מונחים, הורדות של תמונות ומשחקים, העלאת תמונות שצולמו באמצעות מכשירים סלולריים, ועוד.

 

אתר הניווט בתנ"ך - מנוע חיפוש לטקסטים מקראיים, שיצר אראל סגל. מציג עצי משפחה לכל הדמויות בתנ"ך, רשימות של כל המילים מסווגות לפי שורשן הלשוני והמשמעויות, מאמרים תנ"כיים, רשימה של כל הדמויות במקרא בחלוקה לנשים וגברים, כאשר כל "דמות" מוצגת לצד הפסוקים הרלוונטיים לה, מקורם, וייחוסה למשפחה או עניין. הגולשים מוזמנים להגיב, ולהוסיף מאמרים וטקסטים. המידע המקראי ממוין גם לאזורים גיאוגרפיים, בחלוקה ספרותית - אזורי מים, אזורים נמוכים או גבוהים, שערים ומגדלים וכו'.

 

בלי מגבלה - אתר סופר-איכותי להיכרויות ושידוכים בין אנשים עם מוגבלויות פיזיות ונפשיות. מאפשר הצטרפות חינם למאגר, מתואם עם עמותות וארגונים מהתחום, מפרסם חדשות והודעות על אירועים, מידע על זכויות ותכנים נוספים.

 

לקסיקון נוסטלגי - מאגר גדול של פריטים ומידע, מסווג לנושאים, המציג את ישראל של פעם מהצד הפרקטי - בגדים, מכוניות, סיגריות ומאכלים, שטרות ובולים, פרסומות ועיתונים. האתר מתבסס על האוסף הפרטי של דיוויד סלע. הוא משמר מושגים, מותגים ופריטים שלא זכו להנצחה בשל זמניותם וזניחותם. מאות הערכים כתובים בנימה אישית, ומלווים בתמונות ודוגמאות.

 

עולמה של הרוחמה - פרקי קומיקס ישראלי באנגלית, שמתארים את קורותיהן של כ-20 רוחמות, "רוחמאס" באנגלית, ילדות אנטי-ישראליות נצחיות בנות שמונה מכל מדינות ערב, ששולטות בעולם באמצעות רשת טרור ענקית. הקומיקס נולד כעבודת בית במסגרת לימודי האנימציה של "נג'יני" וחברתה הטובה "מד-קאו", שתי תלמידות תיכון ממושב בשרון, והתפתח לסדרה של סיפורים פתלתלים ומפתיעים, ברוח חוברות גיבורי העל האמריקניות.

 

השימושיים

 

הפוך על הפוך - תוכנה עברית קטנה של עודד יחזקאל, שממירה במקש אחד את האותיות הלועזיות לעבריות, ולהפך, במקרה של טעות במצב ההקלדה, ואף "הופכת" טקסטים בעברית שמוצגים מהסוף להתחלה.

 

ספרים מקוונים חינם - קישורים ישירים לרבבות ספרים מקוונים ברשת, בהם ניתן לעיין על המסך, או להוריד למחשב הפרטי. גישה חינם למאגרי ספרים מקוונים ולקטלוגים של ספריות אקדמיות. העיצוב הקורקטי מטעה - מדובר בפנינה.

  

למה לא? - ברכות, גלויות והיכרויות על בסיס איורים ודמויות פלאש יפהפיות. אסתטי במיוחד.

 

אתרים מגוירים - מתרגם אוטומטי לעברית של אתרי תוכן מאנגלית ושפות נוספות. האתר המבריק הזה עדיין מצוי בשלבי פיתוח, אבל מתווה בדרך לכבוש מעמד חשוב אצל הגולש הישראלי. כל שצריך הוא להקליד כתובת של אתר - ובתוך שניות לעיין במהדורה העברית שמתקבלת על המסך.

 

מזכרת חגיגית - שירות תזכורות אלקטרוניות למועדים ואירועים שאותם הזין הגולש. מאפשר משלוח של ברכה לאימייל או לסלולרי, בצירוף מתנה שנרכשה באמצעות האתר.

 

חיים חדשים - עשרות מאמרי ייעוץ לבני 50 פלוס, מדריכים לפרישה מהעבודה ולמצבים משפחתיים אופייניים לגיל זה, לצד לוח מודעות, פורום לייעוץ, ואינדקס של נותני שירות בתחום הבריאות.

 

חשבונית אונליין - הפקה מקוונת של חשבוניות מס באתר של משרד רואי חשבון. המערכת חוסכת את הצורך בתוכנה לניהול חשבונות, והדפסה של ספרי חשבונות. התוכנה נגישה מכל מקום, וניתן להפיק בעזרתה חשבוניות וקבלות בפורמטים שונים, עם לוגו. התשלום סמלי: 45 שקלים ל-200 מסמכים בחודש.

 

אם כל ה-SMS - עדכונים סלולריים של תכנים מכל תחום (מחדשות ועד אסטרולוגיה) למנויים בכל רשת. המחיר: שקל לכל הודעת טקסט.

 

ספרים משומשים - זירה חינמית למסחר בספרי לימוד משומשים. כל גולש יכול למלא "כרטיסייה אישית", המפרטת את הספרים שהוא מעוניין למכור והספרים שהוא רוצה לרכוש. תוצאות החיפוש מתקבלות בהתאם לאזור בארץ ולמחיר הנדרש.

 

הכל בשמאל - חנות מקוונת לאיטרי-יד-ימינם בלבד: שפע מוצרים, המותאמים למי שנאלץ לחיות חיים שלמים בעולם של ימניים. הקטלוג כולל פריטי מטבח, ציוד למחשב וגם כלי עבודה.

 

זכויות של חיילים - מרכז מידע לחיילים ולבני משפחותיהם שמפעיל עו"ד בני קוזניץ. נועד לשמש כתובת אזרחית אוהדת לחיילים שהסתבכו במצבים משפטיים במהלך שירותם הצבאי, אך לא מודעים לכל זכויותיהם.

 

דו"חות חניה - מידע על הדרכים החוקיות להתמודד עם דו"חות חניה ותיקים, שצברו ריבית בשיעורים כספיים מבהילים. מופעל בידי משרד עורכי דין שמפרסם מדריכים, פסיקות, ומציע ייעוץ בפורום.

 

להורים וילדים

 

בריאות ילדים - אתר פרטי של רופא הילדים ד"ר יוסי רימר מחיפה, המקנה מושגי יסוד ברפואת ילדים, מפרסם עשרות מאמרים מקצועיים מקוריים ומתורגמים בשפה פשוטה, ובפיקוח מומחים. במקביל - מענה מקצועי אישי לכל שואל בפורום.

  

ציורי ילדים - משמעויות בסיסיות ופענוח ראשוני של ציורי ילדים, באתר האסתטי של הגרפולוגית מיכל וימר.

 

הכל לילד - מנגנון מקוון למציאת מטפל/ת, עוזר/ת, או-פר ומורים פרטיים לילדים קטנים, לפי אזור המגורים. החיפוש והפרסום במאגר ללא תשלום. באתר תכנים רבים להורים: טורים אישיים, כתבות מדריך ושירותים שונים: אלבומי תמונות דיגיטליים, פורומים, מידע על מעונות יום, אימוץ, חוגים ועוד.

 

אמא מחפשת אבא - אתר היכרויות איכותי ביותר למטרת הורות שלא במסגרת הנישואים. קהל היעד: בודדים או זוגות (חד מיניים ואחרים), שמבקשים להקים תא משפחתי אחר. השאלון המפורט מציג לחברים הרשומים בלבד את הפרופיל האישי ואת הציפיות של כל חבר. מאפשר פרסום של פרקים ביומן רשת ואלבום תמונות. ייעוץ משפטי בפורום מעו"ד בתחום דיני המשפחה. כל שירותי האתר ניתנים חינם.

 

בריאות

 

מאגר התרופות - מופעל בידי ארגון הרוקחות בישראל ומיועד לעוסקים בענף הרפואה. כולל מידע על אלפי תרופות, ונוספות לו חדשות מדי יום. מאפשר חיפוש בעברית לפי שם החומר הרפואי, או שם המותג, אולם מציג תוצאות באנגלית.

 

מאגר המומחים - מאפשר חיפוש רופאים ומומחים רפואיים בכל תחום ובכל הארץ, ומציג את נתוניהם כפי שהועלו בידיהם או בידי גולשים אחרים לרשת.

 

פורטל עם שיניים - אתר מקיף בענייני בריאות השן, הבנוי משתי קטיגוריות עיקריות - האחת לציבור הרחב והשנייה לקהילת רופאי השיניים. מביא כתבות וחדשות, מדריכים, הסברים על טיפולים, ייעוץ של מומחים בפורומים, ומילון מושגים דנטלי. באתר לרופאים יש מאמרים מקצועיים, ושורת כלים: יומן מקוון, רשימת משימות ומסנג'ר לחברים בלבד.

 

אינדקס מזונות - טבלה מושקעת ומקיפה, המציגה את כל הערכים התזונתיים של מאות סוגי מזון בפירוט רב, בתוך אתר הנטורופתיה הישראלי.

 

צרכנות וקניות

 

קנייה קבוצתית - חבורת יזמים מנסה לאגד לפחות עשרת אלפים צרכנים לקבוצת קניות מאורגנת, לשם קבלת הנחות קולקטיביות. המשימה הראשונה: חמישה אחוזי הנחה שנתית על רכישת דלק. הסכומים שיחסוך כל חבר ישולמו לו בצ'ק או בהעברה בנקאית פעם בחצי שנה. היזמים מתכננים לתרגם את כוחה של הקבוצה להנחות במוצרי יסוד נוספים.

 

רשימת קניות - יומן קניות, שמתבסס על רשימת קניות המאוד-אישית של כל גולש, אותה ניתן לייצר מתוך קטלוג הפריטים והמחירים העדכני באתר. בעזרת הרשימה ניתן לעקוב אחר ההוצאה החודשית והמלאי הביתי, ואפשר לבקש ממפעילי האתר להוציא אותה כהזמנה אל הסופרמרקט הקרוב לביתכם.

 

לא לצאת פראייר - מנוע עצמאי להשוואת מחירי הסגירה הממוצעים של מכרזים באינטרנט. התוצאה מציגה למעשה את מחיר השוק הריאלי של המוצר, וגם את המקור בו ניתן לרכוש אותו.

 

חפשו מוסך - אינדקס עצמאי מקוון של מוסכים ושירותים לרכב. ניתן לחפש מוסך על פי סוג השירות, סוג הרכב והמיקום בארץ.

 

רק פאזלים - חנות מקוונת שמתמקדת במכירה של פאזלים, ממאות סוגים: הגדולים בעולם (כ-18 אלף חלקים), זוהרים בחושך, כדוריים, הולוגרמות, עשויים פרווה ועוד.

 

קניון של מסיבות - חנות מקוונת לאביזרים ואפקטים למסיבות, כמו גשם של בלונים ותותחי קונפטי, בשיטות המכירה המקובלות: פומביות וקבוצתיות, מוצרים בהנחה, וקטלוג קבוע.

 

תחביבים

 

הטייסת הווירטואלית - משמש מדי שני וחמישי למפגש מקוון של קבוצת ה"איזראלי דוג פייטרס", טייסת וירטואלית של חובבי סימולטורים ממוחשבים של מטוסי קרב מימי מלחמת העולם השנייה. מציג את "קציני" הטייסת, מפרסם מדריכים למתחילים במסגרת "בית הספר לתעופה", מציע קבצים להורדה, "ספר חוקים", וגלריה של כלי התעופה.

 

הפעמונים של אלי - האוסף המדהים של חרש המתכת אלי מירקין, הכולל מאות פעמונים, המוצגים באתר צנוע ופרימיטיבי. יש פעמוני משרתים קטנטנים, פעמוני כנסייה ענקיים, עתיקים וחדשים, בעלי עיטורים והיסטוריה, שמוצבים לתערוכת קבע בסלון ביתו.

 

השטרות של רפי - אספן השטרות רפי נחום מציג את כל השטרות שניפק בנק ישראל אי פעם, מספק הסברים על המספרים הסידוריים שלהם, ומעריך את מספר הפריטים שנותרו מכל סדרה בידי אספנים מהעולם.

 

אקווה-ולווה - אתר העמותה הישראלית לדגי נוי, המעמיד לרשות אלפי החובבים החברים בה פורומים מקצועיים, מדריכים למתחילים, מאמרים למגדלים מתקדמים, ומאגר קישורים למקורות רבים ברשת.

 

תוכים - מתמקד בגידול תוכים ובעלי כנף צבעוניים מכל העולם. כולל מאמרים, רשימת וטרינרים, מידע על מאות זנים של תוכים, פורומים פעילים וטיפים למגדלים.

 

חיות אקזוטיות - מאגר ידע על גידול זוחלים וחרקים בסביבה ביתית. מביא מאמרים מקצועיים, אינדקס של אתרים בתחום, גלריות, ופורומים לייעוץ והחלפת מידע מקצועי.

 

ייתכן קושי בגלישה לחלק מהאתרים עקב עומס של גולשים.

 

לחלק השני: הפייבוריטים הגדולים של 2004 - חלק ב'

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עולמה של הרוחמה. קומיקס מפתיע
הכל בשמאל. שפע מוצרים לשמאליים
מומלצים