שתף קטע נבחר

ישראל תסייע בפיתוח ההיי-טק בירדן

אולמרט אמר היום בעמאן כי ישראל מוכנה לממן קליטה של כ-100 סטודנטים ירדנים במקצועות היי-טק במוסדות השכלה גבוהה בארץ; "אם כבר ישראל נדונה לייצא ג'ובים של היי-טק להודו, למה לא לייצא אותם לירדן?"

"הודעתי למלך ירדן שישראל תהיה מוכנה לממן קליטה של למעלה מ-100 סטודנטים ירדנים במקצועות היי-טק במוסדות השכלה גבוהה בישראל". כך אמר היום (ה') שר התמ"ת אהוד אולמרט, בפגישה עם עיתונאים בעמאן.

 

לדברי אולמרט, "אנחנו נעניק להם מלגות שימומנו מקרנות ציבוריות, מסחריות וממשלתיות. אני חושב שיש לנו אינטרס גדול בכך. אם כבר ישראל נדונה לייצא ג'ובים של היי-טק להודו, למה לא לייצא אותם לירדן? זה הרבה יותר משתלם,

כדאי וכלכלי מבחינתנו".

 

"בפגישה עם מלך ירדן סיכמתי עמו שהסכמי ה-QUIZ יכללו נושאים נוספים ולא יתמקדו רק בטקסטיל כפי שנעשה עד כה, וסיכמנו שה-QUIZ יעודד עשייה משותפת ומפעלים משותפים בתחום ההיי-טק והתוכנה", אמר אולמרט.

 

אולמרט ציין כי להערכת משרד התמ"ת הסתכם הייצוא הישראלי לירדן ב-2004 בכ-112 מיליון דולר, ואמר: "112 מיליון הם בערך החלק היחסי של הייצוא הישראלי שמחייב ה-QUIZ, שאיפשר לירדן לייצא לארה"ב בכמיליארד דולר, וחייב אותה לכלול בה כ-8% ייצוא ישראלי". בנוסף, ציין אולמרט, כי ב-8 לפברואר ייפגשו הוא ועמיתו הירדני בבריסל עם נציבות האיחוד האירופי כדי לסכם את החלק האירופי בהסכם הסחר החופשי שנחתם היום.

 

בהתייחסו לשאלה למי מגיע ה"קרדיט" על ההסכם שנחתם היום, אמר אולמרט: "מגיע קרדיט גדול לפקידים במשרד התמ"ת, החוץ והמכס. אין שום אבק של מלחמות יוקרה בין הפקידים. המלחמות על הקרדיט האלה נעשות בין השרים בלבד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים