שתף קטע נבחר

וילנאי: באוסלו, הרמטכ"ל אהוד ברח

בפתח הקמפיין לראשות מפלגת העבודה אמר ח"כ מתן וילנאי: מצאתי את עצמי עומד לבד כאלוף מול שר הביטחון. הרמטכ"ל דאז זז הצידה והשאיר אותי לבד

השר מתן וילנאי, שהשיק הבוקר (יום ג') את הקמפיין לראשות מפלגת העבודה, האשים את יריבו וראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, בכך שבהיותו רמטכ"ל בתקופת הסכמי אוסלו, השיל מעצמו את האחריות על ביצוע ההסכם.

 

וילנאי, ששירת אז כאלוף פיקוד הדרום, הסביר: "כאלוף, תמכתי באוסלו ואני לא חושב שההסכמים היו שגיאה. אני מסתכל על מה שקורה ברצועה עכשיו וזה מה שעשינו ב-1994. היה לי קשר ישיר עם יצחק רבין ז"ל ומצאתי את עצמי עומד לבד מול שר הביטחון. הרמטכ"ל הסיט את עצמו הצידה והשאיר אותי לבד לגמרי, דבר שמאוד לא מקובל. הוא זז הצידה ואני הייתי לבד".

 

במטה ברק סירבו להגיב לטענותיו של וילנאי.

 

וילנאי הציג בפני עיתונאים את חזונו והבטיח לחולל מהפכה בעבודה. "אנחנו מפלגה שאיבדה את אמון העם בגלל משבר מנהיגות עמוק שצריך להיחלץ ממנו", אמר.

 

הוא הציג תוכנית בת שש נקודות, שלטענתו תוביל לשינוי במפלגת העבודה, והצהיר כי בכוונתו להוביל מהלך שבסיומו יהיו שלושה חברי כנסת חדשים בכל שביעייה של המפלגה. אחר כך אמר כי כל אלף איש שיתפקדו למפלגת העבודה יקבלו ייצוג במוסדות אם הם יבואו כקבוצה מאורגנת. כמו כן אמר וילנאי כי הוא מציע להרחיב את שורות הוועידה, כך שיהיה בה ייצוג לכמה שיותר אנשים.

 

וילנאי, שהגיע למסיבת העיתונאים לבדו, ללא כל ליווי של מי מחבריו לסיעה, אמר כי כאשר יעמוד בראש העבודה, ישאף להקים "פורום שולחן מפלגתי" שעליו תוטל האחריות למה שקורה במפלגה. כמו כן, הוא יפעל לכך שיהיו כמה שפחות מינויים במפלגה ואמר כי אם חמשת הנקודות הראשונות שהציע יופעלו, זה יביא גם מתפקדים למפלגה.

 

עד כה הכריזו רק ברק, ח"כ בנימין (פואד) בן אליעזר וח"כ עמיר פרץ באופן רשמי על התמודדות לראשות מפלגת העבודה.

 

ח"כ חיים רמון אמר בראיון ל-ynet כי בכוונתו לשנות את התנהגותו ויחסו כלפי פעילי המפלגה לקראת התמודדות אפשרית במירוץ. בסביבתו של רמון אומרים כי "הסיכויים שחיים יתמודד על ראשות המפלגה גדולים מאוד, אלא אם שמעון פרס ירוץ גם הוא. עם זאת, ההערכה שלנו היא שפרס לא ירוץ ולכן מי שיניח שחיים ירוץ - לא יטעה".

 

כשנשאל לאחרונה על תוכניותיו אמר השר שמעון פרס כי יתמודד על התפקיד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
וילנאי. תוכנית לכיבוש העבודה
צילום: שאול גולן
צילום: אטילה שומפלבי
סרב להגיב. ברק
צילום: אטילה שומפלבי
מומלצים