שתף קטע נבחר

"ישראל אחרת" ו"התעוררות" בדרך לעבודה

ל-ynet נודע כי ראשי מפלגת הצעירים, שהתמודדה בבחירות האחרונות, החליטו להתפקד לעבודה כקבוצה רעיונית במטרה להשפיע על סדר יומה של המפלגה. בעבודה מעריכים: הם יתמכו במתן וילנאי

פרסום ראשון: ראשי מפלגת "ישראל אחרת" ותנועת "התעוררות" בדרך למפלגת העבודה. ל-ynet נודע הערב (יום ד') כי ראשי "ישראל אחרת", שהתמודדה ב-2003 בבחירות לכנסת וזכתה בכ-7,000 קולות החליטו באחרונה להתארגן ולהתפקד לעבודה כקבוצה רעיונית שתוכל להשפיע על סדר יומה של המפלגה.

 

בין ראשי הקבוצה המוכרים גם איתי בן חורין וכן פעילים נוספים. ל-ynet נודע כי בכוונת אנשי "ישראל אחרת" להוביל קו של פוליטיקה אחרת וסדר עדיפויות שונה, וכן להביע את תמיכתם בהמשך באחד מן המתמודדים על ראשות המפלגה. לאחרונה נפגשו אנשי "ישראל אחרת" עם ראש הממשלה לשעבר ברק, וילנאי ועמי איילון על מנת לבחון את המצע שלהם ואת המדיניות שהם מתכוונים ליישם במפלגה. לפי שעה לא תהיה כנראה תמיכה של הצעירים בעמי איילון, שכן הוא לא צפוי להתמודד בבחירות הקרובות לראשות העבודה.

 

יצויין כי "התעוררות" קמה בשנת 2000 ונאבקה בתקופת אהוד ברק למען גיוס החרדים לצה"ל. לאחר מכן הקבוצה הייתה מעורבת במאבק בסרבנות, במאבק למען שיפור תנאי אנשי המילואים, ונכשלה בבחירות.

 

במפלגת העבודה יש שמעריכים כי אנשי "ישראל אחרת" יבחרו לתמוך במתן וילנאי, שכן כידוע הם נאבקו בראש הממשלה דאז ברק ולא היו קרובים אליו מעולם.

 

ראשי הקבוצה סירבו להתייחס לידיעה באופן רשמי, אולם הם אישרו את כוונתם להתפקד למפלגת העבודה כקבוצה ולהשפיע על המדיניות. גורמים בקבוצה אמרו ל-ynet: "לאחר שנתפקד, אין לנו שום כוונה 'לשבת על הגדר', אלא להשפיע ולהוביל מהלכים בתוך המפלגה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בן חורין. פוליטיקה אחרת?
צילום: צביקה טישלר
וילנאי. יקבל תמיכה?
צילום: צביקה טישלר
מומלצים