שתף קטע נבחר

נתניהו הוברח מדלת צדדית וצמיגי מכוניתו נוקבו

קומץ מפגינים, שארבו לשר האוצר בחתונה בכפר חב"ד, זעקו לעברו: "דם יהודי אינו הפקר". עדי ראיה: הם השליכו לעברו מכל הבא ליד. כשהתקרב לרכב, גילה: הצמיגים נוקבו

שר האוצר, בנימין נתניהו, הגיע אמש (יום ה') לחתונה בכפר חב"ד שליד ראשון לציון - וספג מקלחת קרה.  

 

כשיצא נתניהו מהאירוע, שנערך באולם ליד בית-הכנסת "בית מנחם", השמיע קומץ מפגינים קריאות גנאי לעברו. "רוצח, יומך מגיע, דם יהודי אינו הפקר", הם זעקו, ותקפו אותו ואת מדיניות הממשלה. מאבטחיו הבריחו אותו דרך דלת צדדית.  

 

כשהתקרב נתניהו אל מכוניתו, התברר כי צמיגיה נוקבו. עדי ראייה סיפרו ל-ynet כי לעבר השר אף הושלכו חפצים "מכל הבא ליד", אולם הוא לא נפגע וחולץ מן המקום ברכב של אחד ממלוויו.

 

"ביבי הגיע לחתונת בנו של חבר מהצבא", סיפר איש ביטחון. "קבוצה של משיחיסטים זרקו עליו דברים, בגלל תמיכתו בהתנתקות. החב"דניקים במקום הגנו עליו. המאבטחים שלו פינו אותו מהמקום, אבל כשהגיעו למכונית - גילו שכל הגלגלים מפונצ'רים. המאבטחים חילצו אותו משם".

 

דובר חב"ד, מנחם ברוד, ביקש להבהיר: "האירוע שהתקיים בכפר לא היה של תושביו, ומי שתקף את השר נתניהו אינו משתייך לחב"ד. אנו מגנים את המעשה. זו לא דרכנו ומי שעשה את זה חילל את כבוד הכפר והחסידות".

 

במשטרה, אגב, לא ממש שמעו על התקרית, וגלגלו את העניין לפתחו של השב"כ. "לא ידוע לנו שהוא הותקף, וייתכן שמדובר בפנצ'ר רגיל". בהנחה שהצמיגים אכן נוקבו, הרי שמדובר בכשל אבטחה חמור, שכן רכבו של השר אמור להיות מוגן כל העת.  

 

לאחרונה הותקפה גם שרת החינוך, לימור לבנת, בעת שהגיעה לאזכרה ליאיר שטרן. היא אולצה לעזוב את בית העלמין בנחלת יצחק.

 

ראש הממשלה שרון הזכיר בנאומו אמש במצודת זאב את התקרית בה הותקפה לבנת. בתגובה הבטיחו בימין הקיצוני, שהפיצו את תמונתו בדמותו של סטלין ואת זו של מני מזוז עם כאפיה, כי יכינו מארב "לכל אחד מחברי ממשלת השמאל".

 

 

המידע הראשוני התקבל באמצעות הדואר האדום


פורסם לראשונה 11/02/2005 00:00

 

בהכנת הידיעה השתתף אלי סניור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: י. בלינקו
הגלגל המפונצ'ר
צילום: י. בלינקו
צילום: סבסטיאן שיינר
קבלת פנים צוננת. נתניהו
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: דביר ולצ'ר , ערוץ 2
הותקפה. לבנת
צילום: דביר ולצ'ר , ערוץ 2
מזוז בכאפיה
מומלצים