שתף קטע נבחר

"תסתמו לנו את הפה - המחיר יהיה יקר בהרבה"

הכהניסטים מזהירים: "אם לא יתנו לאנשים לצעוק נגד ההתנתקות - הם יבקשו לפעול, והמחיר יהיה הרבה יותר יקר". עו"ד ורצברגר העריך: בתוך ימים יישלפו המעצרים המנהליים. מועצת יש"ע: "שרון מסית נגדנו כשהוא משווה אותנו ל'כך', התקשורת אשמה בקשר של שתיקה". צמרת המשטרה התכנסה כדי לדון בצעדים נגד האיומים על השרים והח"כים

"סתימת פה מקצינה את המעשים. אם לא יתנו לאנשים לצעוק נגד התוכנית המדינית של ראש הממשלה - יימצאו כאן כאלה שיבקשו לפעול נגד והמחיר יהיה הרבה יותר יקר בסופו של דבר". כך איימו הערב (א') בימין הקיצוני. זאת, לאחר שהממשלה עסקה היום בהרחבה באלימות ובאיומים כלפי שרים וח"כים.  

 

אחר הצהריים התקיימה ישיבה בראשות מפכ"ל המשטרה, רב ניצב משה קראדי, עם קצינים בכירים מאגף המבצעים של המשטרה, החקירות והמודיעין, כדי למצוא דרכים להגברת האבטחה באירועים שבהם נמצאים אישי ציבור. בישיבה נכח גם קצין הכנסת ונציגי שירות הביטחון הכללי.

 

בתום הישיבה הוחלט לחדד את ההנחיות ודרכי תיאום ושיתוף הפעולה בין הגופים השונים, ולקיים בימים הקרובים כנס לכל הגורמים הרלבנטיים לרענון הנהלים. כמו כן הוחלט כי המפקדים בשטח ינחו לקיים הערכות מצב על בסיס מידע שיתקבל מהגופים האחרים שיעבירו בין היתר אם יש צורך להציב שוטרים נוספים באירועים.

 

 

עוד הוחלט על הערכות מצב שיתקיימו מדי שבוע בנוכחות כל הגורמים הרלוונטים בראשות ראש אגף המבצעים במשטרה, ניצב ברטי אוחיון, ולאחר כל אירוע יתקיים תחקיר. במשטרה מדגישים כי אבטחה על חברי כנסת היא באחריות משמר הכנסת ואילו אבטחת שרים היא באחריות שירות הביטחון הכללי. המשטרה תנסה לסייע באבטחה באירועים שבהם משתתפים חברי כנסת ושרים. 

 

"עליהום נגד הימין"

 

בימין הקיצוני תקפו את היועץ המשפטי לממשלה ואת המחלקה היהודית בשב"כ בעקבות מה שהם מכנים ה"עליהום" שנעשה עליהם לאחר שלטענתם "רק הבענו קריאות לגיטימיות נגד תוכנית ההתנתקות".

 

פעילי הימין הקיצוני ערכו מסיבת עיתונאים עם עורכי דינם. בפתח הישיבה תקף עו"ד נפתלי ורצברגר את מזוז, אשר לדבריו במקום להגן על חופש הביטוי של האזרחים במדינה "בוחר לנקוט בצעדים משפטיים נגדם עד כדי אמירות של כוונה ליישם מעצרים מנהליים".

 

עו"ד ורצברגר אמר: "לפני מספר ימים הגיעו מספר פעילים למחות נגד ירי פצצות המרגמה בגוש קטיף וזו זכות דמוקרטית להפגין מול השתיקה של המדינה. מה שהמדינה מנגד עשתה, עצרה שבעה אנשים, הגישה נגדם כתבי אישום על התקהלות בלתי חוקית. יש פה שבירת כלים מצד הממסד כאשר חופש הביטוי נרמס", אמר. "להערכתנו, זה עניין של ימים עד שהנשק של המעצר המינהלי יוצא מהארסנל".

 

הוא הוסיף כי ישנה שתיקה רועמת מצד ארגוני זכויות האדם והאזרח והם מצפים מהם "לקום ולצעוק על הנעשה". לדבריו, "ההרגשה שלי שאם אתה איש ימין אתה לא ראוי להגנה. אנחנו דורשים לעצור את ציד המכשפות עוד לפני ביצוע המעצרים ההמוניים. לא ייתכן שעוצרים אנשים רק בשל דעותיהם, שבמקרה הן מנוגדות לדעותיו של ראש הממשלה".

 

עו"ד ברוך בן יוסף אמר: "יש לנו שלטון של הפשע המאורגן ואני קורא לפתוח בחקירה נגד ראש הממשלה. המעצרים המינהליים זה טרור פוליטי".

 

"האירוע עם נתניהו - אולי פרובוקציה"

 

עו"ד ורצברגר הוסיף: "פוליטיקאים מאוד אוהבים מחיאות כפיים וזה בסדר אבל גם אם צועקים לעברם בוז זה לגיטימי. נכון שהמרחק בין צעקה להרמת יד, הגבול הוא קצר מאוד אבל בדיוק בגבול הזה נמצאת הדמוקרטיה וברגע שאומרים 'נסתום לכם את הפה', זו תחילת קריסתה של הדמוקרטיה. אנשים צריכים לדעת לשמוע ביקורת חריפה".

 

בימין תקפו גם את המחלקה היהודית בשב"כ. ורצברגר טען כי "המחלקה היהודית בשב"כ צריכה לעבוד ולפקוח עיניים אבל מה שאסור לה זה ליצור פרובוקציות, וייתכן שמורשתו של אבישי רביב עדיין קיימת". בהתייחסו לאירוע התקיפה ולצעקות כלפי השר נתניהו אמר ורצברג: "אני לא אתפלא שאותם אירועים שמשמשים עילה למעצר מינהלי הם תוצאה ברורה של השב"כ".

 

בתוך כך, בימים האחרונים החלו בימין הקיצוני להפיץ סטיקר חדש ברחבי הארץ המופנה כלפי ראש הממשלה ונגד החקירות שהוא עובר, במסגרת המאבק בהתנתקות. לפני מספר ימים הפיצה מפלגת "החזית היהודית הלאומית" כרוזים שבהם מופיע היועץ המשפטי לממשלה כשעל ראשו כאפייה.

 

מועצת יש"ע: שרון מסית נגדנו כשהוא משווה אותנו ל"כך"

 

גם ראשי מועצת יש"ע ערכו הערב מסיבת עיתונאים בה יצאו נגד מה שהם מכנים "מסע ההסתה והשיסוי של ראש הממשלה" נגדם. לטענתם, הצהרותיו האחרונות שרון לפיהן מי שקורא לעריכת משאל עם בנושא ההתנתקות הוא מסית - מהוות הסתה כשלעצמה ומזהות אותם כמנהיגי ציבור עם תנועות ימין קיצוני כמו תנועת כך.

 

יו"ר מועצת יש"ע בנצי ליברמן, אמר: "אנו מגנים בכל תוקף כל פעולה של הסתה לאלימות מכל סוג, הן פיזית והן מילולית. בכל הפרסומים שלנו שמנו לנו למטרה להוביל מהלך פוליטי בגבולות ברורים כשהאלימות נמצאת מחוץ לגבולות אלה.

 

"ראש הממשלה מנסה באופן לא הגון לקחת אותנו ולשים אותנו בכפיפה אחת עם כך ועם הימין הקיצוני ומנסה לומר שהמהלך הצודק והלגיטימי שלנו הוא כביכול לא לגיטימי כי הוא שייך לקבוצות שנמצאות מחוץ למחנה הלגיטימי. הוא מנסה לרמוז שכל מי שחושב אחרת ממנו בלתי לגיטימי ומסית".

 

ליברמן האשים את התקשורת ואת השמאל ב"קשר של שתיקה" בכל הנוגע להסתה נגדם. "אני מאשים את השמאל והתקשורת ב'שתיקת כבשים'. לא ייתכן שטענות ואמירות לגיטימיות נגד תוכנית כל כך רעה ומוטלת בספק יכונו אמירות הסתה. לא שמענו מהתקשורת ומהשמאל כל ביקורת בנוגע לכך. יש כאן קשר של שתיקה ושל אמירות אנטי דמוקרטיות", הוסיף ליברמן.

 

ח"כ צבי הנדל (האיחוד הלאומי) אמר בהתייחסו למשאל העם: "אם ראש הממשלה כל כך מוטרד ממשאל עם הוא כנראה מבין שאין רוב למהלך שלו. אין לי ספק שאם היו עורכים את ההצבעה בכנסת באופן חשאי היא לא היתה עוברת. אין לו רוב. הוא פיטר שרים שהתנגדו לו. ח"כים הוא לא יכול לפטר אז הוא קונה אותם. המדינה היא של העם כולו ולא נכס פרטי של משפחה כזו או אחרת".

 

ראשי המועצה חזרו על עמדתם לפיה יקבלו כל הכרעה שתיפול במשאל עם ויוסיפו להתנגד לכל תופעה של אלימות או הסתה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
מזוז. "עושה לנו עליהום"
צילום: רויטרס
צילום: סבסטיאן שיינר
קראדי. שיתוף פעולה
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: צילום: זום 77
קשר השתיקה. ליברמן
צילום: צילום: זום 77
עוד סטיקר של הימין נגד שרון ו"שלל חקירותיו"
מומלצים