שתף קטע נבחר

איום ב"פולסא דנורא" נשלח אל בית השר מופז

"נתנקם באשתך ובילדיך ונעשה לך פולסא דנורא", כתבו אלמונים לשר מופז. רעייתו, שפתחה את המכתב, נחרדה לגלות את הנאצות והעבירה את המכתב לטיפול השב"כ. אתמול הזהיר פואד: "אני אומר לכם, הם ינסו להרוג את ראש הממשלה"

יממה לאחר הדיון בממשלה במכתבי האיום שקיבלו השרים מאיר שטרית ובנימין בן אליעזר, הבוקר נודע כי גם שר הביטחון, שאול מופז, אינו ישן בשקט. "ידיעות אחרונות" מפרסם היום (ב') כי מכתב איום הגיע לפני ימים אחדים גם לאורית מופז, רעייתו של שר הביטחון.

 

המכתב הגיע לבית משפחת מופז בכוכב יאיר לפני כעשרה ימים. כשהרעייה מופז פתחה את המעטפה נחרדה לגלות שלא מדובר במכתב תמים אלא במכתב נאצה. "אתה פושע והמשפחה שלך תשלם על מה שאתה עושה", כתבו האלמונים לשר הביטחון. עוד הוסיפו: "נתנקם באשתך ובילדיך ונעשה לך פולסא דנורא (קללת מוות)".

 

מופז העבירה את המכתב למאבטחי השב"כ המוצבים בפתח הבית. החשד המתגבש הוא כי מקורו של המכתב באנשי ימין קיצוני, שכן לאחרונה קיבל השר מכתבי איום רבים ממתנגדי ההתנתקות. אחד המאיימים האחרים לא הסתפק במלים, וצירף למכתבו מעין רמז: אנקול שעליו נתלות פרות שחוטות.

 

ראש הממשלה, אריאל שרון, התייחס אתמול לאיומים על שרי הממשלה. "אני מזועזע מהפראות. צריך לבצע צעדים ממשיים", אמר בישיבת הממשלה.

 

על רקע התקיפות שספגו לאחרונה השרים נתניהו ולבנת, ומכתבי האיום ששוגרו לשר שטרית, העלה שר התשתיות, בנימין בן אליעזר, את הנושא לדיון. בן אליעזר הציג אף הוא מכתבי איום שקיבל והזהיר מפני הרצח הפוליטי הבא.

 

"המכתבים, גם אם הם פיקטיביים, אסור לזלזל בהם", אמר השר. "אני אומר לכם, הם ינסו להרוג את ראש הממשלה. זה מתחיל בכך שמכים חיילים. יש איומים על החיים של כולנו, ואנחנו מדינת חוק. צריך לבדוק את זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יותם פרום
נתון לאיומים. מופז
צילום: יותם פרום
צילום: רויטרס
השרים דנו. שרון הזהיר מהפראות
צילום: רויטרס
צילום: אפי שריר
פואד. מזהיר
צילום: אפי שריר
מומלצים