שתף קטע נבחר

הרב עובדיה מבהיר: ששרון יזכה לאריכות ימים

יממה לאחר שאיחל בדרשתו השבועית לראש הממשלה, אריאל שרון, ש"הקדוש ברוך הוא ייתן לו מכה אחת וימות ולא יקום", מבהיר מנהיגה הרוחני של ש"ס: "הצטערתי מאוד לשמוע על הפרשנות. שיזכה ראש הממשלה לאריכות ימים ושנים"

עובדיה יוסף, בגרסת ההבהרה: מנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס, הרב עובדיה יוסף, פרסם הערב (יום ד') הודעת הבהרה לאחר ש"איחל" אמש לראש הממשלה בדרשתו השבועית ש"הקדוש ברוך הוא ייתן לו מכה אחת וימות ולא יקום". בהודעה איחל הרב עובדיה לשרון "שיזכה לאריכות ימים".

 

"הצטערתי מאוד לשמוע על הפרשנות שאמרו כאילו ייחלתי לקיצור ימיו של ראש הממשלה. אמרתי שאין לאדם לבטוח בעצמו 'לבצע דבר בקרב ימין', כי מה הוא האדם. יום אחד יכול לעלות ליצועו ולא יקום חלילה. שיזכה ראש הממשלה לאריכות ימים ושנים. אני מתפלל בכל ליבי שראש הממשלה שלנו, אריאל שרון, יזכה בחוכמה, בינה ודעת ושיחזור מההתנתקות החד-צדדית ועיניו תחזנה בשלוות ישראל".

 

בדרשתו השבועית בבית המדרש "יחווה דעת" בירושלים, אמר הרב עובדיה יוסף: "איזה אכזר הרשע הזה שעושה דברים כאלה... ובכל זאת הקדוש ברוך הוא חס ושלום עושה עצמו כמו מך (שפל-רוח). למה? כי יש מעט אנשים שעוסקים בתורה ומצוות. בני ישראל מתרחקים מהתורה ומהמצוות ולכן הקב"ה לא עושה להם ניסים ונפלאות כמו שהוא רוצה. הוא רוצה שכולנו נחזור לתורה ואז ייתן לו מנה אחת אפיים ולא יקום... זה שמתאכזר אל עם ישראל".

 

עוד הוסיף הרב: "מה עשו המסכנים הללו? אין לו רחמנות. ואחר כך אומרים נעשה משאל עם. על מה יעשה משאל? הציבור לא מבינים... יבואו למערך יצביעו בעד הינתקות. יבואו לליכוד, חלקם הגדול יצביע בעד הינתקות. שינוי... אוי ואבוי, אלה שונאי ישראל. אלה ודאי יצביעו בעד הינתקות. מה איכפת להם...אלה שונאי ישראל. אפשר לסמוך עליהם?

 

גורמים משפטיים אמרו ל-ynet כי להערכתם היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, לא יורה, ככל הנראה, על פתיחה בחקירה נגד מנהיג ש"ס בעקבות הדברים שאמר. לטענת הגורמים, על פניו, לא מדובר בהסתה אלא בייחול, ולא הייתה קריאה ליטול את החוק לידיים. לפיכך, אין מקום לנקוט הליך פלילי בעניין. 

 

יו"ר סיעת יחד-מרצ, ח"כ זהבה גלאון, הגיבה: "תמיד לקראת פורים הרב עובדיה מקלל ומסית סדרתי, שולף התבטאות חמורה ומסוכנת. פעם הוא הסית נגד שריד ופעם נגד שולמית אלוני והיום נגד ראש הממשלה. רב של תנועה שיש לה 11 חברי כנסת לא יכול לעמוד מעל החוק ויש לחקור אותו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
הרב עובדיה. הודעת הבהרה
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: דן בלילטי
שיזכה לאריכות ימים
צילום: דן בלילטי
מומלצים