שתף קטע נבחר

ynet חינם לכל גולשי העולם

אחרי שנתיים של גביית דמי מנוי מגולשים קוראי עברית מחוץ לארץ, נפתח אתמול ynet מחדש לגלישה חופשית, חינם, מהעולם כולו

 

גולשים וגולשות יקרים מהארץ ומחו"ל

 

אני שמח לבשר לכם שהחל מאתמול, יום א' 20 במארס 2005, הסרנו את המנגנון שחסם בשנתיים האחרונות את הגלישה החופשית ל-ynet מחוץ לישראל.

 

מנגנון זה יצר הבחנה בין גולשים מישראל לגולשים משאר העולם, ואיפשר רק לציבור מישראל גלישה חופשית בכל תכני האתר. הכניסה מיתר מדינות העולם לקריאת הכתבות באתר התאפשרה רק לגולשים שרכשו מנוי חודשי.

 

ההגיון בהפעלת מסלולים שונים לגולשים מישראל ומחו"ל התבסס על כך, שפעילות האתר בארץ ממומנת מפרסום ומבאנרים מסחריים המשולבים בעמודי התוכן. לעומת זאת, בחו"ל קיבלו המנויים אתר נקי מפרסומות, וכן תוספת של תכנים ייעודיים, שפנו אך ורק לישראלים ולקוראי עברית במדינות העולם, בעיקר בארה"ב.

 

בתקופה שבה הופעל מודל המנויים לישראלים מהעולם היו ל-ynet כ-10 אלפים מנויים-משלמים מדי חודש. בשבועות האחרונים, נוכח השינוי במדיניות, שיגרנו הודעות לכל המנויים בעולם על הפתיחה המתוכננת של האתר לגלישה חופשית, ולאלה מהם שרכשו מנוי לתקופה ממושכת מוחזרים דמי המנוי ששולמו.

 

הסיבה: השקת ynetnews.com

 

השינוי במדיניות מול קוראינו בחו"ל נובע מהשקת אתר חדש בשפה האנגלית מבית ynet. האתר החדש, ynetnews.com, הוא אתר חדשות דינמי, שתכניו נגישים לכל גולש בעולם חינם. לצד התכנים המקוריים והכותבים הייחודיים המופיעים בו, האתר האנגלי מבוסס על תרגומי ידיעות, כתבות וחלקים מערוצי התוכן המוכרים לכם מ-ynet ה"עברי".

 

עם השקת המהדורה האנגלית נוצר מצב לא תקין ובלתי סביר בעיני: היהודי-האמריקני יגלוש ב-ynet (באנגלית) ללא תשלום, ואילו שכנו לבניין, הישראלי-האמריקני, ייאלץ לשלם תמורת הגלישה ב-ynet (בעברית). העובדה שהאתר האנגלי פתוח לגלישה חופשית מכל העולם חייבה אותנו, איפוא, לשנות גם את המודל שבו מופץ ynet הוותיק לקוראי העברית בעולם.

 

לפיכך, החלטנו לפתוח מחדש את ynet לעולם כולו, ולאפשר גלישת חינם לכלל הגולשים, יהיה מקום מושבם אשר יהיה.

 

תגובות חיוביות

 

עד להפעלתו של מסלול המנויים בתשלום לגולשים מחו"ל נכנסו ל-ynet מדי יום מאות-אלפי ישראלים ממדינות שונות בעולם, והתעדכנו דרכו בדבקות ובאינטנסיביות רבה בנעשה בארץ.

 

לדאבוני, חלק גדול מאותו קהל נמנע מן האתר, כל עוד חוייב בתשלום תמורת תכניו. אני מקווה ומניח שנחזור לפגוש בציבור הגולשים הזה כבר בקרוב. רבים מהם יגלו, כי מאז ביקרו ב-ynet לאחרונה, הוא התרחב מאוד בכל ממד: בסיקור החדשותי, בערוצי התוכן, במדורים, בשירותים, בקהילות ובמאגרי המידע.  

 

בימים האחרונים מוצפות תיבות הדואר האלקטרוני של העורכים ב-ynet בתגובות נרגשות של קוראים מהארץ ומחו"ל, המברכים אותנו על הצעד הזה. אני יכול רק לקוות שהמהלך הזה ישמש גם אתכם להעמקת הקשר עם בני משפחה וה"קהילה" הפרטית שלכם בעולם, ולשם השמירה על הזיקה לישראל - באמצעות המידע החדשותי השוטף, התגובות לכתבות ולמאמרים, והדיונים בפורומים הרבים שבאתר (וכמו תמיד, גם על מאמר זה אתם מוזמנים להגיב כאן, באמצעות מנגנון התגובות).

 

אני מאחל לכם חג פורים שמח, וקריאה נעימה.

 

שלכם 

 

יון פדר

 

העורך הראשי של ynet

editor-in-chief@y-i.co.il

 

_________________________________

 

 

לרענון הזיכרון ולקיצור מהלך ה"היכרות מחדש" עם הגולשים-החוזרים, הנה רשימה חלקית של תכנים, אזורי תוכן ושיפורים שהוספנו ל-ynet בחודשים האחרונים, לשימושכם:

 

פיתוחים טכנולוגיים:

 

המגזינים והמותגים ב-ynet:

 

מאגרים:

 

קהילות ופורומים נבחרים:

 

והערך המוסף:

  • אנציקלופדיה ynet , האנציקלופדיה העברית המקוונת היחידה בעולם.
  • מאגר המיוחדים - סיקור חדשותי מיוחד, אזורי תוכן ממוקדים, פרויקטים בתחום התרבות והפנאי, וכן עמודים לזכר אישים ומנהיגים שהלכו לעולמם.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גבי מנשה
יון פדר, העורך הראשי של ynet ואתרי המשנה - ynetnews ו-arabynet
צילום: גבי מנשה
מומלצים