שתף קטע נבחר

ביהמ"ש: צחי יערי אינו כשיר לעמוד לדין

שופטת בית משפט השלום בתל אביב קבעה שיופסקו ההליכים הפליליים נגד צחי יערי, שהואשם בהטרדתה של מיקי חיימוביץ', והורתה על אשפוזו במוסד פסיכיאטרי

נפסקו ההליכים: שופטת בית משפט השלום בתל אביב הורתה היום (ב') להפסיק את ההליכים הפליליים נגד צחי יערי, בנו של העיתונאי אהוד יערי, שהואשם בהטרדתה של השדרנית מיקי חיימוביץ'. השופטת קבעה כי "יערי אינו כשיר לעמוד לדין".

 

בדיון בבית המשפט אמר פרקליטו של יערי, עו"ד רמי צוברי, כי מרשו מודה בכתב האישום שהוגש נגדו והוא מבקש להפסיק את ההליכים "לפי החוק לטיפול בחולי נפש". עוד אמר עו"ד צוברי כי "אנו מאמצים את המלצות חוות הדעת של הפסיכיאטר המחוזי".

 

גם נציגת הפרקליטות בדיון הודיעה כי היא מבקשת לאמץ את חוות הדעת של הפסיכיאטר המחוזי במלואה, כולל דרכי הטיפול בו. היא ביקשה מבית המשפט לקבוע כי קיימת מסוכנות מצידו של יערי.

 

השופטת יעל הניג כתבה בהחלטתה כי בחוות דעת מטעם הפסיכיאטר המחוזי, נקבע כי "הנאשם אינו מסוגל לעמוד לדין וכי בעת ביצוע האמור בכתב האישום לא יכול היה להבחין בין טוב ורע, מותר ואסור ועל כן הוא חסר כשרות נפשית מהותית".

 

לאור האמור בחוות הדעת הורתה השופטת כי יערי יאושפז במקום עליו יורה הפסיכיאטר המחוזי. עוד הוסיפה השופטת כי "על פי ההמלצה שהוגשה מטעם הפסיכיטר המחוזי יערי הינו מסוכן והדברים פורטו לאורך כל חוות הדעת, ולכן אין מנוס מהוצאת צו אשפוז ליערי", וכך היא הורתה.

 

כתב האישום

 

על-פי כתב האישום, באמצע חודש פברואר החל יערי להתקשר לטלפון הנייד של חיימוביץ' ואמר לה כי הוא מעוניין לעבוד בטלוויזיה וביקש להתייעץ איתה בנושא.  

 

לאחר מספר שיחות ביניהם קבעו השניים להיפגש בסמוך למערכת החדשות של ערוץ 10 בגבעתיים. לאחר הפגישה ביקשה חיימוביץ' מיערי, שנהג להתקשר למכשיר הטלפון הפרטי שלה, שיפסיק להתקשר, ואף סירבה לבקשתו לשוב ולהיפגש איתה.

  

למרות זאת התקשר למחרת הפגישה, והיא שוב ביקשה ממנו שיפסיק, אך הבטיחה לו כי תיצור עמו קשר לאחר שיהיו לה תשובות בעניינו. מאז נהג להתקשר אליה עשרות פעמים ביום מהטלפון הנייד שלו, מהטלפון בבית אמו וממכשירים נוספים. לאחר שהתקשר אליה שבע פעמים באותו יום היא סירבה לשוחח עמו, אך הוא המשיך בתדירות של שיחה בכל כמה דקות, עד שעות הלילה המאוחרות. חיימוביץ' לא ענתה לשיחות. 

 

עקב כך פנה בעלה של חיימוביץ', השדרן אלי אילדיס, ליערי וביקש ממנו אף הוא להפסיק להתקשר. לאחר שיערי סירב צעקה חיימוביץ' על יערי בטלפון ואמרה לו שיפסיק להטריד אותה, אך הוא כאמור המשיך וחיימוביץ' הפסיקה לענות לשיחות טלפון שמספרן אינו מזוהה.  

 

החל מתאריך 15.3.2005, כשהבין שחיימוביץ' לא עונה לו עוד, הוא החל להתקשר למערכת ערוץ 10 עשרות פעמים ביום ולהשאיר לה הודעות שונות. בין היתר הוא אף נהג להתקשר בזמן מהדורת החדשות שהיא מגישה ובמהלך הפסקת הפרסומות במהלך המהדורה.  

 

כשנוכח לדעת שגם בדרך זו אין אפשרות ליצור עמה קשר, הוא החל להשאיר הודעות ליעקב אילון, שמגיש את מהדורת החדשות עם חיימוביץ', בתקווה שבדרך זו יוכל ליצור עמה קשר. בימים שבהם לא הגישה את החדשות עקב נסיעה לחו"ל נהג להתקשר למערכת פעמים רבות ולשאול היכן היא ומתי היא תשוב. הוא ביצע את השיחות הללו, כך נטען בכתב האישום, למרות בקשותיהן של מזכירות המערכת שיפסיק להתקשר ולהטריד את חיימוביץ'. פעמים רבות הן נאלצו לטרוק את הטלפון בפניו כדי לשוב לעבודתן.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
יערי. "לא הבחין בין טוב לרע"
צילום: אבי כהן
צילום: ג'רמי פלדמן
שורת הטרדות
צילום: ג'רמי פלדמן
מומלצים