שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ה-FDA הורה להוסיף אזהרות על משככות הכאבים

  מינהל המזון והתרופות הורה לחברות התרופות להוסיף אזהרות מפני התקף לב ובעיות עיכול כתוצאה מהשימוש בתרופות NSAIDS. במקביל הורה המינהל לחברת פייזר להסיר מהמדפים את התרופה "בקסטרה" שאינה נמכרת בישראל

  מינהל המזון והתרופות האמריקני הורה היום (ה') לחברות התרופות להוסיף אזהרה על גבי תרופות משככות כאבים מסוג "מפחיתות דלקת לא סטרואידיות" – NSAIDS, בדבר הסיכון המוגבר להתקפי לב כתוצאה מנטילתן. בעקבות ההנחיה, יורה משרד הבריאות הישראלי לחברות התרופות כאן לעדכן את העלונים. במקביל הורה ה-FDA לחברת פייזר להסיר מהמדפים את התרופה "בקסטרה" (שאינה נמכרת בישראל) בשל הסיכון הכרוך בנטילתה.

   

  בהלת התרופות לא שככה. לאחר הסרתו של הויוקס מהמדפים, החליט פאנל מומחי ה-FDA להורות לחברות התרופות על הוספת האזהרות על גבי תרופות משככות כאבים מקבוצתה-NDAIDS, ובהן תרופות מסוג חסמי COX2, הדומים למנגנון פעולתה של הויוקס המנוחה. הסיבה היא עדויות נוספות בדבר סיכון מוגבר להתקפי לב ובעיות במערכת העיכול כתוצאה מהשימוש בהן. בין התרופות האמורות: סלברה, סלקוקס, וולטרן, אביטרן ורבות אחרות.

   

  במקביל, כאמור, תפסיק חברת פייזר את שיווקה של התרופה "בקסטרה" הנמכרת בארה"ב, בשל עדויות רבות לסיכון מוגבר של התקפי לב ודימומים ממערכת העיכול בקרב המשתמשים בתרופה. חברת פייזר נתבקשה גם להוסיף אזהרה בולטת על גבי אריזות התרופה "סלברקס" (הנמכרת בארץ בשמות סלברה וסלקוקס) בדבר סיכונים אפשריים בנטילתה.

   

  ה-FDA פנה גם אל שאר יצרניות התרופות ללא מירשם, והורה גם להן להוסיף את תוויות האזהרה בדבר הסיכונים, כולל הדרכה באשר לשימוש בטוח בתרופות. כאמור, משרד הבריאות הישראלי הודיע הערב כי יישם את הנחיות ה-FDA: "קיבלנו את אזהרת ה-FDA ונפנה לבעלי הרישום על מנת לעדכן את העלונים לפי ההנחיות", מסר ל-ynet משרד הבריאות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איי פי
  ויוקס. מנגנון פעולה זהה
  צילום: איי פי
  תרופות משככות כאבים (ארכיון)
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים