שתף קטע נבחר

כתבי אישום נגד פעילי הימין שחסמו את איילון

שבעה פעילי ימין מואשמים בהתפרעות, בעת שחסמו את נתיבי איילון והבעירו במקום צמיגים. אחד מהם נאשם גם בתקיפת שוטר. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרם עד תום ההליכים. בתגובה טענו עורכי דינם: "זו שערורייה"

כתבי אישום הוגשו הבוקר (יום ד') בבית משפט השלום בתל-אביב נגד שבעה צעירים, פעילי ימין, שחסמו ביום ראשון האחרון את נתיבי איילון בתל-אביב. המשטרה מאשימה את השבעה, אריאל בחטיגזין, יהודה וגנר, מלכיאל פדר, חיים בוירסקי, אוריאל מהצרי, נתן לוין ובנימין האופט, בעבירות התפרעות. לוין בן ה-19 נאשם גם בתקיפת שוטר. 

 

בכתב האישום נטען כי במהלך ההתפרעות, בה השתתפו בין 30 ל-50 איש, נחסמו נתיבי איילון בשני הכיוונים באמצעות צמיגים שהוצתו על הכביש וכ-30 מהמתפרעים חסמו בגופם את התנועה.

 

לוין נאשם כי בעת מנוסתו מהמקום, כאשר נעצר על-ידי השוטרים, התנגד למעצרו, דחף את השוטרים ואף ניסה לבעוט בהם. לטענת המשטרה, אחד השוטרים אף נשרט בידו וברגלו.

 

המשטרה ביקשה לעצור את הנאשמים עד תום ההליכים בטענה כי הם מהווים סכנה לציבור. "מי שחוסם נתיב תעבורה מרכזי בשעת עומס, מעמיד בסכנה את המשתמשים בדרך. מי שמשתתף בהתפרעות, שבמהלכה מוצתים צמיגים, ואינו צופה את תוצאות מעשיו  - יש בו סכנה", טוענת המשטרה.

 

עוד נטען כי חסימת הכביש לא היתה התפרעות ספונטנית או הפגנה חוקית, "אלא מעשה בריונות מתוכנן היטב, שיש בו כדי להטיל אימה על הציבור ולהפריע לשלום הציבור, ולכן יש לעצור אותם עד תום ההליכים המשפטיים נגדם". 

 

עורכי דינם של הנאשמים, אורי קינן ועדי קידר, טענו כי בקשת הארכת המעצר היא "שערורייה שאין כדוגמתה".  לטענת קידר, "הבקשה היא עוד נדבך בהיסטריה שתוקפת את המשטרה ואינה משרתת את מטרת החוק ולא מביאה לתוצאות הראויות, לא מבחינת בית המשפט ולא מבחינת האינטרס הציבורי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
צמיגים בוערים באיילון
צילום: אבי כהן
צילום: אבי כהן
הפעילים בהארכת המעצר
צילום: אבי כהן
מומלצים