שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  זה רשמי: סקודה תייצר את הרומסטר

  תוך פחות משנה, מבטיחים אנשי יצרנית הרכב הצ'כית, תציג סקודה משפחת דגמים חדשה על בסיס מכונית התצוגה רומסטר. אלינו תגיע ב-2006

  אחרי שפע שמועות, מכריזים אנשי סקודה רשמית: נציג גרסה מוכנה לייצור של הרומסטר בתערוכת ז'נבה 2006. הרומסטר, למי שלא זוכר, נחשפה לראשונה כמכונית תצוגה בתערוכת פרנפקורט 2003.


   

  מאז אותה תערוכה עלו שפע שמועות ורמזים מצד אנשי סקודה, בהם נטען כי היא אכן מיועדת להגיע לייצור. כעת, כמעט שנה לפני הגרסה הסדרתית, החליטו הצ'כים לתת לכך אישור ולהכריז על ההרחבה העתידית של מבחר הדגמים שלהם. אגב, ייתכן שכבר בתערוכת פרנקפורט, בעוד כחצי שנה, תציג סקודה אב-טיפוס של הכלי הסדרתי.

   

  משפחה

   

  אחד הפרטים המעניינים בהודעה הקצרה לעיתונות שפרסמו הצ'כים, הוא שבסקודה לא מדברים על מכונית אחת - אלא על מבחר. כאשר נחשף הרומסטר במקור, הציגו סקודה מגוון אפשרויות מרכב, החל מגרסה מסחרית, דרך טנדר ועד רודסטר (גג נפתח) שניתנת ליצור על אותו בסיס. קשה להאמין שסקודה יבחרו בדרך כה קיצונית (למעשה אין סיכוי), אבל הם בהחלט יכולים להציג על אותו בסיס כלי מסחרי, כמו גם גרסת נוסעים שתוצע כמיניוואן קטן.

   

  מה שברור משיחותינו עם הצ'כים, הוא שבסקודה מייחסים חשיבות גדולה במיוחד לרומסטר העתידי. אחת הסיבות לכך היא העובדה שמדובר ברכב ייחודי לסקודה, בעוד שאר המבחר קרוב למדי לדגמי חברת האם - פולקסווגן. הדגם הסדרתי יתבסס על הקווים הכללים של הרומסטר, אך עם מראה שגרתי יותר מכל הכיוונים ומבנה דלתות מקובל. בסקודה מבטיחים שפע תאי אכסון שימושיים - כולל כאלה בתקרה - וגם מנשא אופניים ייחודי שיגיע מהייטי (Yeti), מכונית התצוגה שנחשפה בז'נבה.

   

  הרכב החדש אמור לנחות בארץ לקראת סוף 2006 הקלנדרית, והוא אמור להיות יקר מהפאביה, שעל רצפתה הוא מבוסס. גם מכללי ההנעה יהיו דומים, וצפויות בהחלט גרסאות אוטומטיות.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הרומסטר בדוכן סקודה, פרנקפורט 2003
  צילום: איי פי
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים