שתף קטע נבחר

דיק רומז: יהיו פיטורים בבזק לאחר ההפרטה

על שאלת הפיטורים בבזק אמר מנכ"ל בזק, אמנון דיק: "יש צורך בהתאמת ההוצאות להכנסות, ויהיה צורך לבצע זאת גם בבזק לאחר ההפרטה". במסיבת העיתונאים לרגל פרסום הדו"חות המשיך דיק להתכתש עם ועד העובדים בחברה ואמר כי "ארגוני עובדים כמו בבזק צומחים רק בחברות ממשלתיות"; יו"ר הוועד בתגובה: "דיק הפך להיות לא רלוונטי"

"אנחנו מייחלים בכיליון עיניים לראות בעלים חדשים לקבוצת בזק", כך אמר מנכ"ל בזק, אמנון דיק, במסיבת עיתונאים לרגל פרסום דו"חות החברה לרבעון הראשון של 2005. "הממשלה לא צריכה לנהל עסקים. ארגוני עובדים כמו שיש בבזק צומחים רק בחברות ממשלתיות. בפלאפון אין ארגון עובדים, והעובדים שם לא פחות מרוצים".

 

בהתייחסו לשאלה האם יפוטרו עובדים לאחר ההפרטה, אמר: "יש צורך בהתאמת ההוצאות להכנסות, ויהיה צורך לבצע זאת גם בבזק".

 

 

עוד אמר דיק על עובדי בזק: "אני עושה את תפקידי כמנהל, ואם הייתי צריך להתעמת עם ארגון העובדים, הייתי מוכן לשלם על כך את המחיר האישי הנדרש. מי שבוחר את ועד העובדים הם העובדים, מי שבוחר את המנכ"ל הם הבעלים".

 

בנושא ההפרטה, סירב דיק להתייחס לעובדה שהמתמודדים במכרז בזק פורשים מהמכרז בזה אחר זה, כפי שקרה בהפרטת דיסקונט, ולשאלה האם גם בבזק עלול להישאר רק מתמודד אחד, השיב: "התהליך שקרה בצים ובדיסקונט, לפי הדיווחים בתקשורת, אינו קורה בבזק".

 

יו"ר ועד עובדי בזק, שלמה כפיר, מסר ל-ynet בתגובה לדברי דיק: "אין בכוונתי להתחיחיס לדברי אמנון דיק, כיוון שערב הפרטת החברה האיש הפך להיות לא רלוונטי. לגבי הפיטורים, יש לנו הסכמים והסדרים בענייני פרישה מרצון של העובדים. אם מישהו ירצה לשנות את ההסדרים, אנו נשמח לנהל משא ומתן על בסיס ההסכמות שכבר הושגו".

 

"yes - מנוע הצמיחה העיקרי של בזק"

  

בהתייחסו לדו"חות עצמם, אמר דיק: "yes היא מנוע הצמיחה המרכזי של בזק, ואחד המותגים האהובים והפופולריים בשוק התקשורת. זאת חברה שלקחנו עליה מחויבות ואחריות, והיא עומדת בציפיות שלנו ובתוכנית העסקית שלה. היא קרובה לרגע שתהפוך מנטל לנכס של קבוצת בזק. תוצאות הקבוצה כולה ברבעון הראשון של 2005 הן הרבה יותר מאוזנות מהתוצאות ברבעון המקביל אשתקד: משקלן של yes, פלאפון וה-ADSL עלה, והמצב של בזק דומה יותר לזה של חברות התקשורת הגדולות והמצליחות בעולם. חברות הטלפוניה הכושלות בעולם המערבי הן אלה שלא השכילו לייצר זרוע סלולרית, כפי שאנחנו עשינו עם פלאפון".

 

סמנכ"ל הכספים של בזק, רון אילון, הוסיף: "תוצאות בזק ברבעון הזה היו עוד יותר טובות אם היינו נשארים ברמת התעריפים מלפני שנה. אנחנו נמצאים תחת לחץ רגולטורי גדול להוריד את התעריפים, זה טוב לצרכן וזה קשה לנו".

 

מנכ"ל פלאפון, יעקב גלברד, אמר: "ראוי לציין שפלאפון הגיעה לתוצאות שלה למרות שענף הטלפונים הסלולרית הפסיק לצמוח. עיקר הצמיחה צפויה לבוא בעתיד מיישומים חדשים ומהתייעלות. המגמה בעולם כיום היא שילוב בין תקשורת ניידת ונייחת, כך שאנו משוכנעים שבזק תמשיך להוביל את התקשורת בישראל גם בשנים הקרובות".

 

מנכ"ל yes, עופר בלוך אמר: "אנחנו מברכים על החלטת משרד התקשורת להוריד תמלוגים מחברות הטלוויזיה הרב-ערוצית. זה מיותר לחלוטין לגבות מס מהתעשייה הזאת, שנמצאת גם כך במצב קשה. אנחנו ממשיכים לנסות לגייס מנויים חדשים מבלי לפגוע בהכנסה שלנו מהלקוחות הקיימים, ואף להגדילה".

 

בנושא הפקות המקור, אמר בלוך: "עמדנו במחויבות שלנו להפקות מקור בשנת 2004, ונעמוד כנראה במחויבות גם בשנת 2005". ובהתייחסו לפיטורי העובדים שביצעה yes ב-2004, אמר בלוך: "yes, כמו כל חברה שמתייעלת, מקטינה את הוצאות השכר שלה, ולפעמים הדבר מאלץ אותה לפטר עובדים".

 

מנכ"ל בזק בינלאומי, אבי גבאי: "אף פעם לא נעים לרדת ברווח, אבל צריך לזכורשתוצאות הרבעון הזה הן בהשוואה לשנת 2004, שהיתה שנה מצוינת וללא תקדים בהסטוריה של בזק בינלאומי. צריך לזכור גם שביצועינו הרבה יותר טובים מאלה של המתחרים שלנו: כך היה בשנת 2004 ואני מאמין שיתברר שכך קרה גם ברבעון האחרון. השוק שלנו הוא שוק בעייתי. חמישה או שישה שחקנים בשוק זה הרבה יותר מדי, ואני מאמין שהמיזוגים והרכישות לא יאחרו להגיע".


פורסם לראשונה 04/05/2005 11:20

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חן מיקא
מנכ"ל בזק, אמנון דיק. מתרגש לקראת ההנפקה
צילום: חן מיקא
מומלצים