שתף קטע נבחר

מוטב מאוחר. טור אישי של שלמה שרף

"חבל שהפועל חיפה נזכרה מאוחר מדי, אבל לפעמים מוטב מאוחר מאשר לעולם לא. היכולת שלה שווה דירוג הרבה יותר גבוה בטבלה". שלמה שרף מפרגן לאחרונה בטבלה

לא רק שהפועל חיפה ראויה להערכה על ניסיונותיה לעשות את הלא-ייאמן וכנגד כל הסיכויים, אלא שמקצועית היא מציגה את הכדורגל הטוב ביותר מבין קבוצות התחתית. השער של ג'ף טוטואנה לפני הסיום עשה צדק. אלמלא השער, הקבוצה העדיפה במגרש לא היתה מסיימת עם 3 הנקודות שהגיעו לה.

 

חבל שהפועל חיפה נזכרה מאוחר מדי, אבל לפעמים מוטב מאוחר מאשר לעולם לא. היא נמצאת במומנטום חיובי, והיכולת שלה שווה דירוג הרבה יותר גבוה בטבלה. ימים יגידו אם מבצע הרגע האחרון של הפועל חיפה יסתיים בהפי-אנד, אבל אפשר כבר להתחיל להתייחס ברצינות לדבריו של יואב כץ על הישארות. לא מזמן היו אלה דברים הזויים, עכשיו כבר לא.

 

איך שדברים משתנים במהלך משחק ועונה. הנה אתמול התכוונתי לכתוב ביקורת קשה על החמצותיו של ג'ף טוטואנה שמנעו מקבוצתו הובלה. ומה קורה? שלוש דקות לפני הסיום מבקיע אותו טוטואנה שער נהדר ומשאיר את חיפה בתמונה. ושוב גרם חילוף כפוי, הפעם של מאיר בן-מרגי במקום תומר ברוקס שנפצע, לבישול יוצא מהכלל.

 

בכל מקרה, בין אם תישאר או לא, הפועל חיפה ברמתה כיום היא קבוצה לגיטימית בליגת העל. השינוי חל כאשר ניר לוין התחיל לשחק בכלים התקפיים יותר. שיפור גדול מורגש אצל אנסומבו, חסארמה ואלירן אלקיים. אלה השחקנים שנותנים את הטון.

 

יהיו שיאמרו כי אפשר להכניס את ראובן עובד לפני הדקה ה-72. אני לא מתווכח עם הצלחות, ועובדה שעובד, המוגבל בכושרו הגופני אבל בעל יכולת לשנות, מספק במשחקים האחרונים את הסחורה. עוד הצלחה של לוין היא השיפור אצל גיל ורמוט, שחזר להרכב אחרי סדרת החינוך.

 

שייע פייגנבוים רצה להפתיע את חיפה כשבהיעדר אבוקסיס המוצהב הרכיב קשר אחורי אחד בלבד, את טל חן. זה לא עבד גם משום שחיפה זיהתה את בעית המגן הימני המאולתר אבי כנפו, ועבדה על האגף שלו. הבעיה הכי גדולה של הפועל ת"א היא ההתקפה. לא פלא שהם מבקיעים כל-כך מעט. אמבלה, שהבקיע בשבוע שעבר וקיבל את החולצה, אינו סיפור הצלחה למרות שהספסל לא מציע פתרונות טובים יותר. בענין אוגבונה, חבל על הזמן.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צפריר אביוב
ניר לוין. כלים התקפיים
צילום: צפריר אביוב
צילום: רוני שיצר
ג'ף טוטואנה. שער נהדר
צילום: רוני שיצר
מומלצים