שתף קטע נבחר

הרב לוינגר: הנוער של היום נחוש יותר

הרב לוינגר, מסמליה הגדולים של תנועת ההתנחלות ומראשי גוש אמונים, נעצר עם חוסמי הכבישים של תוכנית ההתנתקות ונפעם מנוער המתנחלים: "בשירה ובריקודים של הנוער הצלחנו לטלטל את משאית המשטרה שהובילה אותנו למעצר מצד לצד"

הרב משה לוינגר, ממייסדי גוש אמונים, נעצר כבר פעמים רבות בחייו. הפעם הוא אינו נרגע מחוויות המעצר. לוינגר נעצר לאחר שהשתתף שלשום (יום ב') בחסימת הכביש עומר - באר שבע, עם מתנגדי תוכנית ההתנתקות. היום הוא נזכר בימי סבסטיה, כאשר עלו משפחות הגרעין למקום, וקבע: "הנוער של ימינו הרבה יותר חזק, נחוש ומאמין בצדקת הדרך".

 

 

 

למרות כתובות הנאצה בגנות ראש הממשלה בתאי המעצר אמר לוינגר כי במהלך המעצר לא שמע מהנוער ולו קללה אחת. "בשירה ובריקודים של הנוער הצלחנו לטלטל את משאית המשטרה שהובילה אותנו למעצר מצד לצד", סיפר. לדבריו, גם תושבי באר שבע נפנפו באהדה לעבר המשאית שהובילה אותם לבית הכלא כאשר הצעירים שרו דרך החלון "יהודי לא מגרש יהודי".

 

לוינגר הוסיף: "המעצר היה מלא שמחה והפך לחוויה חדשה בתפילה משותפת גדולה ברוב עם".

 

בהשוואה לתקופת העלייה הגדולה לסבסטיה אמר לוינגר, כי הפעם מדובר בתופעה מקיפה הרבה יותר ועוצמתית הרבה יותר. הוא סיפר כי במהלך ההפגנה, לאחר שהכביש לבאר שבע נחסם קרוב לשעה, הגיעה למקום קבוצת בדואים, "שעמדו לצידה של המשטרה ורגמו אותנו באבנים עד שאחד הבחורים, דווקא חייל בחופשה, נפגע ברגלו ונזקק לטיפול. המשטרה הגיבה אבל לא מספיק".

 

הרב מעודד ממפגן העוצמה של נוער המתנחלים והזכיר את דבר רבו, הרב צבי יהודה קוק, שראה חשיבות בהפגנות המוניות ולא בהפגנות קטנות. לדבריו, "גם כאשר היו הפגנות בחברון של מיעוט משתתפים הרב קוק לא ראה זאת בחיוב ואמר שהדרך להשפיע עוברת על ידי 'רבבות עם'".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שי כהן ל"פוטו מרדכי"
לוינגר היום
צילום: שי כהן ל"פוטו מרדכי"
לוינגר אז
משה מילנר, לע"מ
מומלצים