שתף קטע נבחר

מוקי על המתנחלים: "לשבור להם את העצמות"

לזמר המצליח יש דעה נחרצת על המתנחלים: "חארות, שמאיימים במלחמת אחים" וגם תוכנית איך לפנות אותם מגוש קטיף: "להעמיס במשאיות, לזרוק אותם באיזה פינה ולסתום להם את הפה". לשופט חשין שקרא לפצות את המפונים הוא אומר: "מי אתה בכלל? הם התיישבו במקום לא חוקי, למה לשלם להם?"

"החארות האלו, זו קבוצה של קיצונים שמאיימים במלחמת אחים ובאלימות. אני מציע יומיים של עוצר צבאי על כל המדינה. שיגיעו משאיות לשטחים, יעמיסו את המתנחלים ויסגרו עניין. מי אתם בכלל, יא פושטקים פורעי חוק? אתם מאיימים נגדי במלחמה? כל הפרחחים האלה, צריך להיכנס בהם ולשבור להם את העצמות, להעמיס אותם במשאיות, לזרוק אותם באיזה פינה ולסתום להם את הפה", כך קובע הזמר מוקי בראיון שיתפרסם מחר (יום ב') ב"תזה" - עיתון אגודת הסטודנטים בתל אביב, לקראת הופעתו ביום הסטודנט ביום חמישי.

 

 

בראיון תוקף מוקי קשות גם את שופט בית המשפט העליון שקרא לפצות את תושבי גוש קטיף על הפינוי: "מה שאמר כבוד השופט חשין - 'העם בחר להתנתק, העם ישלם', מה זה? מי אתה בכלל? האנשים האלו, המתנחלים, התיישבו במקום שהוא חוקית לא חלק מארץ ישראל. למה אני, אני(!) צריך לשלם להם. מה קרה?! אני לא מאמין לאנשים שמנהיגים חברה בשם אידיאלים, תמיד יש אינטרסים נסתרים מהעין. האנשים האלו התיישבו במקום שהוא חוקית לא חלק מארץ ישראל. למה אני, אני צריך לשלם להם. מה קרה?! למה זה שונה כשזה יהודים?".

 

בהתייחסו לחסימת הכבישים אמר: "היד הרכה שהמשטרה נוקטת כלפי אנשים שחוסמים כבישים ונועלים בתי ספר מוציאה אותי מדעתי. הרי אם זה היה ערבים אז היו שמים את כולם בכלא ומפוצצים אותם במכות. למה זה שונה כשזה יהודים? למה בהפגנה של ערבים המשטרה יורה באנשים ושוברת עצמות, וכשזאת הפגנה של חרדים אז עושים לשוטרים קורסים בפסיכולוגיה איך להתמודד איתם? גם אני לא רוצה כאן רוב ערבי. אבל אני לא יכול לקבל את זה שהמדינה שלי, מדינת חוק, יורה באזרחים מפגינים, ובאזרחים מפגינים מסוג אחר היא לא יורה. זה מתכון לאנרכיה, לאלימות".

 

ויש לו גם תוכנית חברתית: "צריך לשנות את הסלחנות המשפטית כלפי אלימות ואת סדר העדיפויות החברתי ביטחוני. אני לא מפחד לדבר נגד בעלי השררה, לא מפחד שיסמנו אותי. ההיפך, הם צריכים לפחד מאיתנו, כי כאזרחים אנחנו הבוסים שלהם. הם מתעללים בנו כמו בעדר כבשים. דופקים אותנו כל הזמן. מפריטים את המדינה, אנשים נזרקים לרחובות, עובדים זרים, אימהות חד הוריות, אבטלה.

 

"אתה רואה ביום שישי אנשים אוכלים מהזבל, ולא אחד או שניים - עשרות. ואז אתה יוצא החוצה, ורואה יגוארים ו'פורשים' ברחוב, כאילו כולם פה מליאנים. אני לא מבין את זה, מאיפה זה? מעמד הביניים כאן נשחק. ארץ בלי חוק, בלי דין ובלי דיין, שחיתות, מינויים פוליטיים".

 

הזמר סירב להגיב על הראיון שהעניק לעיתון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
מוקי. יוצא למתקפה
צילום: שאול גולן
צילום: זום 77
השופט חשין. "מי אתה בכלל"
צילום: זום 77
מומלצים