שתף קטע נבחר

שטרית על האלימות: לא מזיק לתת לילד פליק

בישיבת הממשלה שעסקה בדרכים למיגור האלימות אמר שר התחבורה, מאיר שטרית: "כרגע מה שקורה בבתי הספר זה הפקר. כשאני הייתי ילד גם חטפתי סטירה ושום דבר לא קרה". לבנת קראה לו לחזור בו מדבריו

בתוך שלל ההצעות למיגור בעיית האלימות בישיבת הממשלה השמיע שר התחבורה, מאיר שטרית את דעתו בעניין: "בתקופתי לא היה קורה כלום אם ילד היה מקבל סטירה כשהיה חוצה את הגבול". השרים הרימו גבה, ושרת החינוך, לימור לבנת, דרשה ממנו לחזור בו מדבריו.

 

שטרית דיבר על הצורך להחזיר את המשמעת לבתי הספר, והסביר שלפעמים ניתן לסטור לילדים. שרת החינוך הגיבה "אני מבקשת שתחזור בך". שטרית מיהר לחזור בו מהדברים, "שיהיה ברור שאני מתנגד לכך שמורים יכו תלמידים. מה שאמרתי הוא שכשאני הייתי ילד גם חטפתי סטירה ושום דבר לא קרה".

 

שטרית חש שהדברים עלולים להתפרש בצורה לא נכונה, ולכן הוסיף: "בימים שבהם מורים מאוימים, מקללים אותם ומכים אותם, יש עוד הרבה צעדים שניתן לנקוט נגד תלמידים, אך פשוט לא מיישמים אותם. כרגע מה שקורה בבתי הספר זה הפקר, גם מבחינת לבוש, תלמידים הולכים גלוחי ראש ועם עגילים בכל מקום, וגם מבחינת התנהגות. זה מעיד על התרופפות המשמעת".

 

לדברי שטרית קדמה סקירה של מנכ"ל משרד הרווחה, דב גולדברגר: "יש בעיה כללית של פורקן עול על-ידי ילדים ונוער, הורים שמפחדים מילדיהם, מורים שמפחדים מתלמידים, פרסומות שמעודדות אלימות של ילדים. לאחר שהשרים החלו להשמיע את עמדותיהם הגיע תורו של שטרית שאמר שהגיע הזמן להפסיק עם העניין של זכויות הילד. לדבריו, גם להורים ולמורים יש זכויות, ואם צריך לתת פליק, אז לא צריך לפחד.

 

השרה לבנת ואנשי משרד החינוך, כך תיארו שרים שנכחו בישיבה, נראו מזועזעים. השר בנימין בן אליעזר אמר לשטרית: "אני מסכים איתך, חוץ מהפליק".


פורסם לראשונה 05/06/2005 23:57

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סבסטיאן שיינר
פליק פלק. שטרית
צילום: סבסטיאן שיינר
צילום: איי אף פי
חזור בך. לבנת
צילום: איי אף פי
מומלצים