שתף קטע נבחר

כשאשה מפתה ילד

שוטרים, שופטים, ח"כים וגם מגיבי האינטרנט חולקים הנחת יסוד: גברים תמיד יודעים מה הם רוצים ונשים אף פעם לא. כשאת אומרת לא, למה את מתכוונת? כשאת אומרת כן, את בטוחה?

פרשת האחות-מטפלת, ששידלה ילד בן 14 ליחסי מין בהסכמה בכיסא גלגלים בבית-חולים, נחשבת משום מה לבדיחת סקס במקרה הטוב, ולהתגשמות החלום הרטוב והאולטימטיבי של כל נער מתבגר (גם אם הוא בן 50 פלוס מינוס) במקרה הפחות טוב. בעולם המעוות שלנו, בו החוק אינו מפגר בהרבה אחרי הנורמה החברתית המפגרת, פשעי מין נחשבים לזוועה רק כאשר גברים מבצעים אותם בנשים. ואז אפילו לא חשוב אם האשה היא בוגרת או לא, שכן ההנחה היסודית היא שאשה היא תמיד הצד החלש, הטיפש והנפגע, ולא חשובות הנסיבות.

 

ההנחה השנייה, וגם היא מבזה את הנשים ומתייחסת אליהן בהתנשאות ובילדותיות, היא ההנחה שגברים מאז ועד בכלל הם חיות סקס רובוטריקיות ונשים הן, איך ננסח בעדינות, פשוט לא. ואם כבר יש פה ושם איזו אחות או מורה או סוהרת שמבינות את הקטע הגברי, יודעות מה גברים רוצים מתנה לבר-מצווה ונהנות בדיוק מאותו דבר, מה רע?

 

בכל אחת מהפעמים האחרונות, בהן התפרסם כי נשים בעמדה בכירה של גיל ומעמד מקצועי פיתו ילדים ליחסי מין, הזילו הגברים המגיבים על הידיעה ריר: "סוף סוף מורה כמו שחלמתי שתהיה לי, למה עצרו אותה? הלוואי עלי, מה הוא מתלונן? היא מכוערת?". נוסף על ההתבהמות הטסטוסטרונית הזאת, במו אוזניי גם שמעתי את הטיעון: "אם הוא לא היה רוצה זה לא היה עובד". כי אצל גברים, כידוע, בלי רצון זה "לא עובד".

 

אז אם זה ככה לגבי ילדים-בנים ש"רוצים", למה שזה לא יהיה כך גם אצל ילדות-בנות ש"רוצות"? למה שהחוק לא יברר לפני שהוא עוצר גבר בן 28 או 38 או 56, שילדה בת 12 "רצתה" את קרבתו? כי כולם - שוטרים, שופטים וחברי כנסת - יוצאים מאותה הנחת עבודה, שגברים תמיד יודעים מה שהם רוצים ונשים אף פעם לא. כשאת אומרת לא, למה את מתכוונת? וכשאת אומרת כן, את בטוחה?

 

היחידים שהתנהגו באופן שקול ואחראי בטיפול בפרשה האחרונה הם הורי הנער. לא הרופאים, לא האחיות ולא צוות בית-החולים שהיה מודע לפשע וטוען ש"מאז החל הרומן הילד במצב רוח מעולה". רק ההורים מבינים את מה שהוא כל כך טבעי וברור, שהילד הוא לא גבר, שתגובת הגוף לא רלוונטית מבחינה רגשית ושהאשה היא חולה שצריכה טיפול ומאסר. כמו גבר, ממש.

 

לא מזמן רצח גבר בן 16 נערה בת 15, אחרי שאנס אותה. למה? סתם. אולי כי לא הייתה לו מורה נדיבה, אולי במעון הטיפולי שלו האחיות לא הבינו את תפקידן. מה שבטוח, הוא לא הרגיש ילד. הוא הרגיש לגמרי גבר. לא מצחיק אתכם? גם אותי לא. אז כדאי אולי לשנות את החשיבה על סקס, נשים, גברים, ילדים וכל עולם הערכים שביניהם.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים