שתף קטע נבחר

ראש עיריית אשקלון גורש מניסנית

רוני מהצרי, אש עיריית אשקלון, הגיע להתנחלות כדי להציג בפני התושבים את אפשרויות המגורים בעיר, אך התקבל בקריאות בוז, ובמקום פרצה מהומה. שוטרים שהגיעו למקום עיכבו כמה מהמתנחלים לחקירה. "זה היה מחזה מאוד קשה אבל אפשר להבין את הכאב שלהם", אמר אחד מאנשי העירייה

מהומה פרצה במועדון הקהילתי של היישוב ניסנית כשראש עיריית אשקלון, רוני מהצרי, ביקר הערב (יום ב') במקום מלווה באנשי העירייה ובאנשי מנהלת ההתנתקות. "בשביל מה באת לפה? אנחנו בכלל לא רוצים לבוא לאשקלון", קראו לעברו תושבים נזעמים. בסופו של דבר נאלץ מהצרי להפסיק את דבריו והודיע לתושבים כי עיריית אשקלון תשגר אליהם מסמך ובו הבהרות לגבי מתחם המגורים שיועד להם בעיר.

 

 

 

ביום שישי שעבר שררה דווקא אופוריה בפגישה שנערכה בין יו"ר המנהלת, יונתן בשיא, ראש העירייה מהצרי, אנשי משרד השיכון ונציגי ניסנית ועורכי דינם. אפילו בקשתם לחוף פרטי במתחם התקבלה בהבנה כלשהי. אך הערב התברר כי גם בניסנית יש מעוז של מתנגדי ההתנתקות, או לפחות מתנגדים למעבר לאשקלון.

 

כבר עם כניסתו של מהצרי למקום פרצה מהומה. מספר תושבים פרצו לעברו בקריאות רמות בעוד חבריהם מנסים להסותם. מהצרי הנבוך ניסה להיכנס לאולם בכל זאת, ובסופו של דבר נרגעו מעט הרוחות. עורכי הדין של התושבים החלו להידבר עמם, ומהצרי החל לנאום שוב לקול מחאות רפות. כשהחל להציג את המפה עם מיקום האזור המדובר בכפר הגולף, שוב פרצה מהומה.

 

מהצרי ניסה לשכנע את שומעיו כי תוכנית אשקלון עדיפה על ניצנים, אך זכה לתגובות: "אתה תדבר רק על אשקלון ולא על ניצנים. למה אתה מנסה לשכנע אותנו שניצנים לא בסדר? למה באת לפה בכלל?". חבריהם ניסו להרגיע אותם אך המהומה רק הלכה וגברה.

 

עד מהרה הוזעקה משטרה למקום. מספר תושבים עוכבו לחקירה, אך גם השוטרים בקושי השתלטו על המהומה. עורכי הדין ניסו להרגיע את התושבים הנסערים ועד מהרה החלו ויכוחים בין מתנגדי התוכנית לתומכיה. בסופו של דבר החליטו מהצרי ואנשי מנהלת ההתנתקות לעזוב את המקום, ועורכי הדין המשיכו בהרגעת הרוחות.

 

"זה היה מחזה מאוד קשה אבל אפשר להבין את הכאב שלהם", אמר אחד מאנשי העירייה. "הערכתי שתהיה התנגדות", אמר מהצרי שניסה להפחית מעוצמת האירוע. "באתי לניסנית על פי בקשתם ולא על מנת לשווק את התוכנית או להציע להם כסף. רציתי לעסוק יותר בשאלות של היום שאחרי ההתנתקות, מה יהיה על מערכת החינוך והשירותים העירוניים. אנו נגבש מסמך ונעביר להם אותו, אבל לפחות 50 משפחות יצטרכו לחתום עליו, ורק אז יהיה על מה לדבר. אני עדיין חושב שיש פוטנציאל, למרות הקומץ שהתנגד מסיבותיו שלו. אני לא כועס על אף אחד".

 

עו"ד סער רשף המייצג קבוצת תושבים מניסנית אמר: "דווקא האירוע הזה העלה את הנושא על סדר היום. עכשיו יש כבר 70-80 משפחות שרוצות לחתום. היתה אמנם קבוצה שלא רצתה לשמוע, הם באו במטרה מוצהרת להפריע, אבל הם פחות מעניינים אותנו. עכשיו אני משוכנע אפילו יותר בכך שיחתמו לפחות 150 משפחות על המעבר לאשקלון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קוסטיה גוטרמן יעקב
מהצרי. משוכנע שיחתמו
צילום: קוסטיה גוטרמן יעקב
צילום: רוני סופר
ניסנית. תושבים נזעמים
צילום: רוני סופר
צילום: דורון שפר
אשקלון. יישלחו הזמנות בכתב
צילום: דורון שפר
מומלצים