שתף קטע נבחר

צילום: איי אף פי

החקירה: מה קרה לנהג המשאית על הפסים?

ביום שאחרי, מתחילים במשטרה לחקור את התאונה הקשה בדרום. סימני השאלה רבים, וכלל לא בטוח שתימצא תשובה החלטית לגבי סיבת התאונה, בשל מותם של שני הנהגים. במשטרה חושדים בחברת המשאיות ומתכוונים לזמן את אנשיה למתן עדות

"בסופו של יום, יהיה קשה מאוד לדעת מה אכן קרה בתאונת הרכבת והמשאית, מאחר ושני העדים המרכזיים, הנהגים, היו עדי הראייה היחידים למקרה - והם אינם בין החיים". כך אומר היום (ד') ל-ynet גורם בכיר באגף התנועה של המשטרה, שהחל בחקירת האירוע. מספר ההרוגים בתאונה עלה הבוקר לשבעה.

 

לכתבות:

 


זירת התאונה אתמול. צילום: עוזי ברק

 

שני גופים חוקרים את התאונה הקטלנית: אגף התנועה מינה אתמול צוות חקירה מיוחד המונה 5 בוחנים של מרחבי התנועה השונים בארץ ובראשו עומד ראש מדור תאונות דרכים של אגף התנועה, סגן ניצב מאיר אור. החקירה, להערכת המשטרה, תימשך שבוע ימים שבסופה יועברו המסקנות לפרקליטות. במקביל, חברי הגוף החוקר השני - ועדת החקירה שהקים משרד התחבורה - היו הבוקר בשטח, נפגשו עם הצוות המקביל וקיימו ישיבה ראשונה במשטרת התנועה בבית דגן.

 

גורמים במשטרה אומרים הבוקר ל-ynet כי יהיה קשה מאוד לדעת את הסיבות האמיתיות שגרמו לתאונה. לדברי גורם בכיר באגף התנועה, "המקום עצמו

 פתוח, ולמרות שהרכבת יוצאת מתוך מנהרה ניתן לראות אותה ממרחק של כמה מאות מטרים. ולכן אנחנו מעלים מספר השערות - שהנהג עבד שעות רבות על ההגה ולכן לא היה מספיק עירני, אולי לקה בליבו, או שמא ניסה להתאבד. אבל יש להדגיש - שום דבר אינו סביר בשלב זה".

 

עוד בודקת המשטרה באשר לכביש העפר שהיה בסמוך לרכבת -  מי נתן את האישורים לסלילתו והאם היו חריגות בנושא, מאחר וכדי לעבור את מסילת הרכבת צריך הנהג לבצע פרסה כאשר הוא נוסע 50 מטרים על דרך העפר, חוצה את פסי הרכבת וחוזר במקביל לדרך ממנה הגיע כדי לצאת מדרך העפר.

 

במשטרה הזכירו את החקירה שהתנהלה נגד חברת המשאיות "האחים אליהו", בחשד שהעסיקה נהגים בשעות ארוכות מן המותר בחוק. במהלך השבוע יזומנו עובדי החברה למתן עדות.

 

באשר לנהג הרכבת, ההערכה מתחקיר ראשוני היא כי פעל כשורה. עם זאת, גורמים בכירים במשרד התחבורה בודקים האם אין בעייתיות בכך שאין גוף חיצוני שאוכף ובודק את נהגי הרכבת, אלא אנשי הרכבת הם שמפקחים באופן עצמאי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
פינוי ההרוגים בשטח
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
זירת התאונה
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
הריסות הקרונות
צילום: רויטרס
מומלצים