שתף קטע נבחר

נועם לניר: אני לא גאון; אני בסך הכל סוחר טוב

מייסד אמפייר אונליין, שהונפקה לאחרונה בלונדון לפי שווי של 928 מיליון דולר, אומר בראיון ל"אינדיפנדנט": "אני לא גאון ואין לי מושג בטכנולוגיה, אבל אני מסוגל לזהות מגמות משלב מוקדם". בעניין נזקי ההימורים אומר לניר: "פוקר זה בידור, ויש דברים גרועים ומסוכנים ממנו בחיים"

"אני לא גאון ואין לי מושג בטכנולוגיה. אני סוחר טוב ואני מסוגל לזהות מגמות משלב מוקדם. אני מבין בשיווק, וההנפקה נראתה לי הדרך המהירה ביותר להתחיל להרוויח מהימורים באינטרנט". כך אמר נועם לניר, מייסד אמפייר אונליין, לכתבת העיתון הבריטי "אינדיפנדנט", רייצ'ל סטיבנסון, בראיון ראשון לאחר ההנפקה בלונדון.

 

ב-10 ביוני השלימה אמפייר אונליין גיוס של 224 מיליון דולר בבורסה המשנית של לונדון (AIM) לפי שווי חברה של 928 מיליון דולר. 175 מיליון דולר מההנפקה הלכו לכיסם של בעלי החברה, כאשר נועם לניר קיבל במזומן 45 מיליון דולר.

 

בתגובה לשאלתה של סטיבנסון האם פוקר אינו בסופו של דבר רק "שיגעון חולף", אמר לניר: "שום דבר לא צומח לנצח, אבל הפוקר טרם הגיע לשיא שלו. עדיין יש הרבה שווקים שאפשר להיכנס אליהם". לדבריו, הזמן ישפוט לגבי עסקי הפוקר באינטרנט.

 

לניר מבטל את הטענה כי קשה למצוא משקיעים בעסקי ההימורים באינטרנט בשל החששות לגבי רגולציה וחוקיות העסקים. לדבריו, "המשקיעים בלונדון מאוד פתוחים לגבי תעשיית ההימורים באינטרנט. הרגולציה היא סיכון, אבל זוהי הסיבה שערך המניות לא מתקרב לערכן של מניות גוגל". לדבריו, "מחיר המנייה הוא זמני בלבד...אנו נישפט על הרווחים ועל העסקאות שנעשה בעתיד".

 

בתגובה לשאלת סטיבנסון לגבי סכנות ההימורים ושאלת חוקיותם, אומר לניר, כי אנשים יכולים לקרוא את הסכנות בפרוספקט שבאתר, ולהחליט בעצמם אם הם מעוניינים להשקיע. כאשר נשאל בנוגע לנזקים החברתיים שגורמים ההימורים הציע לניר לכתבת לנסוע להודו למספר חודשים וללמוד להירגע.

 

לדברי לניר, פוקר הוא בידור, וישנם דברים מסוכנים ומדאיגים הרבה יותר בחיים. "יש לי ארבעה ילדים והם מכורים לג'אנק פוד. ג'אנק פוד הורג! פוקר הוא משחק של מיומנות. אתה זקוק לסבלנות כדי לנצח", אמר לניר. לדבריו, רוב השחקנים מהמרים בסכומים קטנים במשך זמן קצר, ו"הם באים אלינו בשביל הבידור".

 

אמפייר אונליין הוקמה ב-1998. החברה עוסקת בשיווק אתרי אינטרנט, בעיקר אתרי הימורים. היא רשומה באיי הבתולה, ופועלת ממשרדה הראשי בקפריסין. החברה מעסיקה כ-60 עובדים, וסיימה את 2004 עם הכנסות של 65 מיליון דולר ורווח נקי של 38 מיליון דולר. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים