שתף קטע נבחר

הטירוף הקדוש

במקום לקבוע תאריך ולנתק מים וחשמל, שרון מלבה את המהומות - למען יראו הגויים. הפורעים ייצאו ברכוש גדול וייכנסו לרשימת עשירי ארץ, על גב הזקוקים לסעד ולרווחה

אין זה סוד שההתנחלויות נולדו בחטא, מחוץ לתחום השיפוט של מדינת ישראל, שם אין לכובש זכות להקים קולוניות. עם הזמן, אספו היישובים עוז, גבורה, ממון ונכסים - בפשע. בשקרים ובכחש, אפילו בפני בית-משפט, סיפרו שהם שם לצרכי ביטחון, וכך גזלו אדמות מעניי המקום והעבידום בחוותיהם בשכר עבדים. ברוסיה בטרם מהפכה קראו למעמד הזה קולַקים. דבר דומה היה בדרום ארצות-הברית לפני מלחמת האזרחים

 

המדינה הכובשת חשבה כי בתחכומים ובתחבולות ניתן לרמות את העולם כולו. המתנחלים ידעו היטב לאן הם הולכים, ושהשהות שם אינה מובטחת לאורך שנים. אך היה כדאי: טיפחו אותם, פירנסו אותם, נתנו להם הנחות במסים, מענקים כספיים גדולים, אדמה חינם, השקעות ציבוריות לרוב ויופי של חיים. וישמן ישורון ויבעט. משהגיעה שעת האמת, צריכה הייתה הממשלה להודיע על תאריך סופי לפינוי, תאריך בו הצבא עוזב, סוגרים מים וחשמל, ועד אותו מועד - יסדירו המתנחלים ענייניהם בלשכות הממשלתיות שהוקמו לשם שיכונם מחדש.

 

אין "מגרשים" אותם מנחלתם - כי זו לא נחלתם. אשר ל"יהודי לא מגרש יהודי" - היינו, לגרש מותר רק גויים ובייחוד פלסטינים - זו סיסמה שקרית: בישראל מגרשים מבתיהם הרבה יהודים דלי אמצעים, אשר בשל העוני והאבטלה לא הצליחו לשלם משכנתא (כאן המדינה לא תורמת). רבים יושבים בחושך באין כסף לשלם לחברת חשמל. הדברים ידועים ברבים, אך אין הם נוגעים ל"אדוני הארץ" החיים על גב המנושלים והמגורשים, ועל כספם של הזקוקים לסעד ורווחה בתחום השיפוט של מדינת ישראל.

 

פתאום אין מחסומים

 

אבל אריק שרון מרעיף על המתנחלים זו פעם נוספת מכספי הציבור, ודואג להעתיקם ממקום הכיבוש שהוא היה מיוזמיו - בניגוד לכל חוק וסדר ציבורי וליסודות אנושיים אלמנטריים. אומרים: "הם נשלחו לשם". אולם הם ידעו היטב לאן ולמה, והלכו בשמחה ובששון. מי שהיו קורבנות אמת, שלוחים שלא בידיעתם, הם העולים מצפון-אפריקה, המאכלסים את אופקים ודימונה ושדרות וירוחם ומושבי הגבול בצפון. אלא שעניינם של אלה לא מעניין את שרון ואת ילדי טיפוחיו ואת הרבנים מגלגלי העיניים, הקוראים למרי אזרחי ושולחים אמהות ותינוקות לשבש את חיי הציבור. 

 

התנהלות הממשלה סביב ההתנתקות היא צעד גדול נוסף בערעור שלטון החוק (אם עדיין יש שם מי שמתייחס לחוק), ערעור הרקמה החברתית בישראל ועידוד המחנה של קנאי דת. אי אפשר להשתחרר מהרושם שאנו עדים למעשה עורמה, אם לא מרמה. שרון ואנשיו מלבים את המהומות ודואגים ליצירת טראומה, כדי שאפשר יהיה להראות לעולם, ובייחוד לארצות-הברית, כמה קשה לפנות יישובים וכמה עמוק הקשר של הקנאים לאדמת ארץ-ישראל (זאת לאחר שבמשך אלפיים שנה הפקירו אותה אף שיכלו לחזור).

 

על העולם לראות את המרי. לכן, המומחיות הנפלאה שלנו ביצירת מחסומים נעלמה כלא הייתה בכניסה ההמונית לרצועת עזה ובהתבצרות של הטירוף הקדוש והאלים במלון המפורסם. כל זה כדי שיבואו לשם רבים, כי אז תמונות הפינוי יהיו קשות יותר ויראו הגויים. רק כך מובנת העזרה העצומה שניתנת לפורעים לקיום הפגנותיהם - הסעות, שמירה, מעברים חופשיים, התעלמות מהפרות חוקים ותקנות מצד רבנים, מורים וסתם מטיפים בשער. איך אמר השר הממונה על המשטרה? "אלה ילדינו!"

 

כמובן שעל כל המהומה הפטריוטית הזאת, המתבצעת לעיני כל, יש לשלם. כל הפורעים ייצאו בסופו של דבר ברכוש גדול וייכנסו לרשימת עשירי ארץ, וכל זאת על תקן של "חלוצים עקורים מאדמתם". ממש מסכנים. בדיוק על כך נאמר "מהרסיך ומחריביך ממך יצאו". כאלה אתם המתנחלים המתפרעים, המשבשים אורחות חיים ושלטון דמוקרטי למענכם, למען שגעונותיכם ולמען עושרכם. וראש הממשלה פטרונכם יכול לשוש ולשמוח איתכם. הוא לא עזבכם, עדיין משפיע עליכם מרוב טובו, על חשבון עניי ארץ. כמובן, לא כל המתנחלים הם בעצה אחת ובדעה אחת. אבל את הכסף יקבלו כולם.

 

למגיבים: סמנו תחילה אם אתם בעד או נגד תוכנו של המאמר.    

 

קיראו גם: 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים