שתף קטע נבחר

בדרך למטוס: טיפים ליוצאים לחו"ל

הקדימו לצאת לנמל התעופה, ונצלו את התחבורה הציבורית, שימו לב לגודל המטען שלכם, חלצו עצמות במהלך הטיסה - ובידקו היטב מהיכן הטיסה שלכם יוצאת. לידיעת הנוסעים

מתכוננים לנסוע לחו"ל? רכשתם כבר חבילת נופש במזרח הרחוק או סוף שבוע באירופה? תיהנו. אבל לפני שאתם אורזים את המזוודות ואת המשפחה ונוסעים לנמל התעופה, כדאי להצטייד בכמה טיפים, שיסייעו לכם להגיע ליעדכם בנוחות ובלי עיכובים מיותרים.

 

הקדימו יציאתכם לנמל התעופה. רשות שדות התעופה ממליצה להגיע לנמל התעופה בן-גוריון 3 שעות לפני הטיסה. כדאי לקבל את ההנחיה זו. מוטב לחכות בטרמינל החדש מאשר לאחר לטיסה. חברות התעופה מקפידות על מועדי ההמראה, ואיחור עלול להשאיר אתכם בארץ.

 

עדיף להגיע לנמל התעופה בתחבורה ציבורית. מגרשי החניה בנתב"ג גדולים, ומשך הזמן הדרוש להגיע מהם עד לשער נמל התעופה הוא ארוך. לכן, עדיף להגיע לחזית הטרמינל בתחבורה ציבורית, או לחעלופין עם בן משפחה או חבר, כדי לחסוך בזמן.

 

שימו לב לגודל המטען שלכם. בטיסה לחו"ל שולחים מזוודה או שתיים לבטן המטוס. משקל המטען המותר בטיסה מותנה בכרטיס הטיסה ובמחלקה שבה טסים. כך, לדוגמה, הטסים במחלקת תיירים של חברת אל-על לאירופה רשאים לשלוח לתא המטען כבודה במשקל של 20 ק"ג לכל היותר. בטיסות טרנסאטלנטיות, מוגבלת הכבודה במחלקת תיירים ל-2 יחידות מטען במשקל של 32 ק"ג לכל יחידה, לכל היותר.

 

הנוסעים יכולים להעלות עמם תיק יד לתא הנוסעים, ללא תשלום נוסף. תיק יד שגודלו מעל 120 ס"מ אורך, 55 ס"מ רוחב ו-52 ס"מ עומק, לא יתקבל כמטען יד. משקל מטען היד במחלקת תיירים מוגבל ל-8 ק"ג ובמחלקת העסקים הוא מוגבל ל-12 ק"ג. תיק שיחרוג מהמידות הללו, יישלח לתא המטען של המטוס.

 

בעת אריזת המזוודות, יש להקפיד על כך שתיק כלי הרחצה יהיה במטען שיימסר לצורך העמסה לבטן המטוס. תיק כלי הרחצה מכיל בדרך כלל מספריים ופצירות לשיוף ציפורניים, שאותם אסור להעלות עם תיק היד למטוס, והם מוחרמים על יד הבודקים הבטחוניים.

 

שבו במושב המעבר בטיסות ארוכות. אם אתם יושבים ליד החלון או במושב האמצעי, תתקשו לטפס מעל נוסע זר היושב לידכם וישן עמוקות אם תרצו לצאת לרגע ממקום מושבכם. הבעיה חמורה בעיקר כאשר הנוסע לפניכם היטה את גב המושב לאחור.  

 

הזיזו את עצמכם במהלך הטיסה. אם אתם נוסעים בטיסה ארוכה, קומו מדי פעם ולכו לאורך המעבר. ישיבה ארוכה במטוס ללא תנועה היא מסוכנת, מחשש להיווצרות קרישי דם. 

 

חשבו את זמן החזרה מיעד הטיסה לנמל התעופה. לקראת הטיסה הביתה מערים גדולות, כגון פריז או לונדון, חישוב הזמן הדרוש לנסיעה לנמל התעופה צריך להיעשות בצורה המחמירה ביותר. אם במלון אומרים לכם שהנסיעה נמשכת חצי שעה, הכפילו את הזמן. הפקקים בדרכים המובילות לנמלי התעופה הגדולים הם תופעה מקובלת כמעט בכל שעות היום. במקומות שבהם יש רכבת מהירה, כמו בלונדון, זו הדרך המועדפת להגיע ממרכז העיר לנמל התעופה.

 

בידקו מאיזה טרמינל יוצאת הטיסה. לפני שאתם יוצאים לנמל התעופה בדרככם חזרה לארץ, בידקו מאיזה טרמינל יוצאת הטיסה. בנמלי התעופה הגדולים באירופה ובארה"ב יש כמה טרמינלים. מספר הטרמינל ממנו ממריאה טיסתכם רשום בכרטיס הטיסה. גם לאחר שהגעתם לטרמינל הנכון, בידקו מאיזה שער יוצאת הטיסה. לפעמים מדובר בשערים מרוחקים, שההליכה אליהם ארוכה למדי, בעיקר עם מזוודות.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
בידקו מראש את מספר הטרמינל
צילום: איי פי
בואו בתחבורה ציבורית
צילום: גלעד קוולרצ'יק
אל תחרגו מהמשקל המותר
צילום: גלעד קוולרצ'יק
מומלצים