שתף קטע נבחר

שרון: לא ניתן לחבורת כנופיות לדרדר את המדינה

ראש הממשלה אמר את הדברים בישיבת הקבינט, לקראת חסימות הכבישים הצפויות אחר הצהריים. המפכ"ל: אלה לא אירועים חד פעמיים, החסימות יהיו עניין של כל שני וחמישי. המשטרה הרחיבה את הסיורים בכבישים והיא נערכת לשעת השי"ן ב-17:00, שבה צפויים פעילי הימין לחסום שורה של צמתים ברחבי הארץ, מצפון ועד דרום. שר הפנים אופיר פינס קרא לשקול מעצרים מינהליים של מארגני חסימות הכבישים

"לא ניתן לחבורת כנופיות לדרדר את המדינה". כך אמר בצהריים (יום ד') ראש הממשלה אריאל שרון, במהלך דיון בקבינט המדיני-ביטחוני שעסק בין היתר בחסימות הכבישים הצפויות אחר הצהריים ברחבי הארץ.

 

שרון אמר לשרים כי יש להפעיל סנקציות נגד רבנים ששולחים ילדים לחסום צמתים ומחלפים. הוא הביע תמיהה כיצד יש שרים וחכ"ים שלא יוצאים נגד תופעת הסרבנות והאלימות נגד שוטרים וחיילים, ברומזו לשרי הליכוד המתנגדים להתנתקות, כמו כץ ונתניהו.

 

מפכ"ל המשטרה, רב ניצב משה קראדי, הזהיר בישיבה כי "לא מדובר באירועים חד פעמיים, החסימות הולכות להיות עניין של כל שני וחמישי. היום הקצנו לכך 6,000 שוטרים". בדיון נמסר כי עד כה הוגשו 319 כתבי אישום נגד חוסמי כבישים ו-765 נעצרו. היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, אמר כי בית המשפט לא מגלה סלחנות בנושא וציין כי ניכרת החרפה בעונשים.

 

שר הפנים, אופיר פינס פז, קרא בישיבה לשקול לבצע מעצרים מינהליים של חוסמי כבישים ומארגני חסימות. "על המשטרה להרתיע את העבריינים ולא את האזרחים, ובמקום לקרוא לאנשים להישאר בבית - לנקוט ביד קשה נגד הפורעים".

 

שר הביטחון, שאול מופז, אמר בצהריים בכנס קיסריה כי חסימות הכבישים אינן לגיטימיות: "מותר למחות באופן לגיטימי, אך אסור לחסום את עורקי התנועה במדינה. אסור להשתמש באלימות כלפי הציבור".

 

  


 

גורמים במשטרה אמרו ל-ynet בצהריים כי לא ניתנו הנחיות חדשות לטיפול במפגיני הימין שיחסמו את הצמתים החל בשעה 17:00, אולם נעשו תיגבורי כוחות גדולים. בין היתר מתכננת המשטרה להתיז מים על המפגינים ולעשות שימוש בפרשים.

 

בימין ובשמאל כאחד גינו במהלך הבוקר את הפעולה בצומת כפר חב"ד שבה

 נשפך שמן והוצבו דוקרנים על הכביש, מה שגרם לתקרים רבים ובנס לא נגרמו פגיעות בנפש.  המשטרה פתחה בחקירת האירוע.

 

גורמים במשטרה אומרים כי המאמץ העיקרי יהיה לפנות את הכבישים מהחסימות "כמה שיותר מהר". במוקד המרכזי באזור גוש דן, שהינו באזור כביש גהה וסמוך לגבעת שמואל, ייערכו למעלה מ-150 שוטרים שיצוידו ככול הנראה במכונית להתזת מים כדי לנסות ולמנוע את החסימה עוד בתחילתה. פרט לכך הובאו פרשי משטרה, שיסייעו בפינוי המפגינים. 

 

החל משעות הבוקר החלה המשטרה בפעילות מוגברת בכל האזורים, כאשר ניידות משטרת התנועה הארצית מסיירות לאורך צירי הדרכים המועדים לפורענות, והשוטרים מנסים לאתר צמיגים,שרשראות, בקבוקים עם חומר דליק וגם פחי שמן שנועדו על מנת לשפוך אותם על הכביש. עד כה חשפה המשטרה מצבור של צמיגים בכביש 4, סמוך לאילנות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
שרון. כנופיות
צילום: רויטרס
צילום: טל שחר
חסימת הכבישים. מעצרים מינהליים?
צילום: טל שחר
צילום: חיים צח
קראדי. זה לא חד פעמי
צילום: חיים צח
צילום: שאול גולן
319 כתבי אישום הוגשו
צילום: שאול גולן
מומלצים