שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אתר "שער הממשלה" החדש
  האתר ידידותי מאוד לגלישה ולהתמצאות. המידע נמסר בעברית, אך יש מספר מחלות ילדות

  "הדרך הקלה לשירותי הממשלה" – כך מכתיר את עצמו www.gov.il, האתר החדש של הממשלה, שעלה לאחרונה לאינטרנט.

   

  בגדול, הוא עומד בצורה מכובדת בהבטחה. האתר ידידותי מאוד לגלישה ולהתמצאות. המידע נמסר בעברית, ואפשר לעבור למסכים בערבית ובאנגלית. החיפוש נוח מאוד ואפשרי באמצעות רשימה מפורטת של שירותים המופיעה בדף הבית.

   

  אפשרות נוספת היא לחפש לפי קהל יעד, למשל שירותים שמעניינים הורים, אנשים עם מוגבלות, חיילים, חיילים משוחררים, אנשי עסקים ועוד. החיפוש

  מוביל בדרך כלל לאתרים הממשלתיים השונים שמידת הידידותיות שלהם משתנה. אפשר גם לחפש לפי נושא: רכב ותחבורה, כלכלה מיסוי וכספים, בריאות ואיכות חיים, חינוך והשכלה.

   

  מגוון המידע והשירותים משתנה בין הנושאים השונים. למשל, בפרק "הורים" יש מידע עצום עם הפניה לפרטים על בדיקות גנטיות באתר משרד הבריאות וגם על תשלומי הורים לבתי ספר. לעומת זאת, כותרת מבטיחה של "ייעוץ בענייני בריאות" מובילה לפורומים של משרד הבריאות שעוסקים במספר נושאים מוגבל.

   

  גם פורטל החדשות דל וארכאי. עם זאת, האתר חוסך זמן רב למי שמחפש טפסים ומאפשר להוריד מיגוון טפסים להורדה, על פי משרדי הממשלה השונים – החל מבקשה לתעודת זהות, דרך תביעה לדמי אבטלה, טפסי מס שבח, מס רכישה ומס מכירה, דוחו"ת לניכויי מס ועוד.

   

  מחלות ילדות

   

  "שער הממשלה" סובל ממספר מחלות ילדות: נותנים שירות, אבל לא עושים את כל העבודה. למשל, אפשר לדעת מהם מספרי הגוש והחלקה של הדירה או הבית או הדירה שבהם אתה מתגורר. מקישים את שם העיר הרצויה ולאחר מכן מופיעה רשימת הרחובות שמתוכה יש לאתר את הרחוב שלך. זו טירחה גדולה כשמדובר בעיר גדולה.

   

  חלוקת הרחובות לפי אותיות היתה הופכת את החיפוש לידידותי וקצר יותר. חבל גם שאין אפשרות או לפחות קישור לאפשרות להוצאת נסח טאבו. נכון שמדובר באתר ממשלתי, אבל למה לא לספק לינקים לאתרים שמעבים את השירות, למשל, בתי חולים ממשלתיים כאשר מדובר במידע בנושאי בריאות או ארגון "בטרם", כאשר מדובר בנושאי צרכנות. בנושאים אלה האתר מפנה לתמ"ת ולמכון התקנים בלבד.

   

  ציון:

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "אתר "שער הממשלה" החדש"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים