שתף קטע נבחר

בריטניה: הרשעה ראשונה על שינוי קונסולת משחק

תושב בריטניה בן 22 הורשע בשינוי (מודינג) של קונסולת ה-Xbox, לראשונה מאז הוצא אל מחוץ לחוק מודינג של קונסולות משחקים

בריטי בן 22 הורשע בשינוי קונסולת משחקים בניגוד לתנאי השימוש. זאת, לראשונה מאז המודינג של קונסולות הוצא אל מחוץ לחוק, כך מדווח ה-BBC.

 

קונסולות משחקים כמו ה-Xbox ו-Playstation 2 ניתנות לשינוי ושיפור באמצעות שבבים הקרויים מודים, המולחמות אל תוך לוח האם של הקונסולה, וזאת, לצורך עקיפת אמצעי הגנה על זכויות יוצרים. שבבים אלה מאפשרים לגיימרים לשחק במשחקים שנרכשו במדינות אחרות, כמו גם להריץ עותקי גיבוי של משחקים נרכשו וגם להפעיל משחקים פיראטיים.

 

שינוי (מודינג) של קונסולות משחקים הוצא אל מחוץ לחוק באוקטובר, 2003, אז אישררה בריטניה את האמנה האירופית לזכויות יוצרים. על פי אמנה זו, נאסר על משתמשים לעקוף אמצעי הגנה נגד פיראטיות במערכות. בחודש יולי, 2004, זכתה סוני לניצחון משפטי חשוב בבריטניה כאשר בית המשפט אסר על מכירת שבבי המוד במדינה. עם זאת, עדיין ניתן לרכוש שבבים כאלה באמצעות אתרי אינטרנט. 

 

"אבן דרך במאבק נגד הפיראטיות"

 

במקרה זה, האיש, סטודנט באוניברסיטת קיימברידג', מכר דרך האינטרנט קונסולות משחקים של Xbox שעברו מודינג, עם דיסק קשיח גדול של 200 גיגה בייט המכיל 80 משחקים שהותקנו מראש. הוא נידון ל-140 שעות עבודה למען הקהילה וקנס של כ-750 פאונד (כ-6,000 שקלים). כמו כן, בית המשפט הורה על החרמת ציודו - שלושה מחשבים אישיים, שתי מדפסות ו-38 דיסקים קשיחים.

 

"העונש הוא תקדים חשוב ואבן דרך במאבק נגד הפיראטיות", אמר מייקל רולינסון, דובר תעשיית המשחקים בבריטניה, "הוא שולח מסר חשוב לכל מי שעשוי להתפתות להיכנס לעסקי המודינג: מדובר בעבירה פלילית אשר עונשה בהתאם".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים