שתף קטע נבחר

עוד יומיים לחשיפת Sin 2

Ritual מתכוננת להכריז על Sin 2 תוך יומיים. המשחק יופץ דרך Steam, שירות ההפצה המקוון של Valve.

הספירה לאחור בכניסה לאתר הבית של המפתחת Ritual מצביעה על הספרה 2, לציון יומיים, ואין כל מידע נוסף, אבל כתבה במגזין PC Gamer UK מבהירה סופית שהמשחק שהחברה מתכוננת להכריז עליו הוא Sin 2. עם פיתוחו, חוזרת החברה אל העולם שיצרה ב-Sin, משחק הפעולה מגוף ראשון שהוציאה ב-98`.

 

בכתבה נחשף פרט מרתק במיוחד, והוא שהפצתו של Sin 2 לא תתרחש בצינורות הקמעונאים הרגילים, בעזרתה של אחת מחברות ההפצה, אלא דרך Steam, שירות ההפצה המקוון של Valve. בזאת יהפך Sin למשחק המסחרי הראשון שאינו של Valve שמופץ דרך המערכת. Half-Life 2 הופץ במקביל גם דרך ה-Steam וגם ברשת ההפצה הפיזית של Vivendi (זוכרים את הסכסוך המשפטי שהתגלע ביניהן כתוצאה מכך?).

 

התוכנית: הפצה מקוונת בלבד

 

במקרה של Sin 2, אפשר שהוא יופץ, לפחות בהתחלה, רק באופן מקוון. מדבריו של סטיב ניקס, מנכ"ל Ritual, ניתן להבין שהחברה מחפשת זה זמן רב דרך לעקוף את המגבלות שבעבודה עם מפיצה, הכרח שלא אפשר למפתחת לעבוד על משחק מקורי מאז Sin הראשון לפני שבע שנים. יבולה של Ritual מאז כולל משחקים מבוססי מותג כמו Elite Force 2 ו-Heavy Metal: FAKK 2, ובשנתיים האחרונות אפילו זה לא – רק חבילות הרחבה-שדרוגים למותגי משחק קיימים, כמו Counter-Strike: Condition Zero ו-Black Hawk Down: Team Sabre.

 

בראיון ל-PC Gamer מספר ניקס: "אנחנו מדברים עם Valve לגבי Steam כבר ארבע שנים, ותמיד רצינו לחזור לעולם של Sin. דיברנו עם מפיצות בנוגע לזה, אבל אף פעם לא הרגשנו שנוכל ליצור את המשחק שאנחנו רוצים ליצור עם ההמשך ל-Sin".

 

בהפצה מקוונת, אופציה שמדברים עליה שנים רבות אבל לפני Steam לא נחשבה לפופולרית מספיק בעבור משחקים שמפותחים בתקציב גדול, בונים ב-Ritual על גמישות יצירתית רבה יותר. השאלה שנותרה פתוחה היא האם המודל הסדרתי שהמפתחת מתכננת להפיץ בו את המשחק יעבוד: התוכנית היא ש-Sin 2 יופץ במספר פרקים, שביניהם מפרידים מספר חודשים.

 

הגיימרים לא יחסכו

 

כל פרק ובו 6 שעות משחק ימכר ב-20 דולר (דבר שמשמעותו ששעת משחק Sin 2 לא תעלה בממוצע פחות ממשחק הפעולה המודרני הממוצע – החיסכון בעלויות ההפצה לא יגיע ללקוחות). בצורה כזאת, גם ללא מימון ממפיצה, ההכנסות מהפרקים המוקדמים יניעו את המשך הפיתוח. מצד שני, אנחנו עלולים להיתקע שוב עם סיפור דמוי סטפן קינג, שהחליט להפסיק לכתוב את הספר האינטרנטי שלו לאחר שלא מספיק אנשים שילמו בעבור הפרקים הראשונים, והשאיר את הקוראים עם חצי תאוותם בעכברם.

 

שיתוף הפעולה בין Ritual ל-Valve לא מסתכם ב-Steam. הכותר החדש ישתמש במנוע ה-Source המרשים של מפתחת Half-Life ליצירת עולם המשחק. הפרק הראשון של Sin 2 אמור להגיע אל הרשת בתחילת 2006.

 

פורסם במקור באתר המשחקים vgames.co.il

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים