שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  ניר ברגמן זכה בפרס הסרט הטוב של סם שפיגל

  בכירי תעשיית הקולנוע בעולם בחרו בסרטו הקצר של ניר ברגמן, "סוסי ים", כסרט הטוב ביותר שנעשה במסגרת ביה"ס

  סרטו של ניר ברגמן, "סוסי ים", נבחר כסרט הטוב ביותר שנעשה במסגרת בית הספר לקולנוע סם שפיגל. את הפרס, 50 אלף שקל, העניק לברגמן מפעל הפיס. ברגמן ("כנפיים שבורות") החליט לתרום את כספי הפרס לפעילותו השוטפת של ביה"ס בו למד.

   

  במהלך השנה החולפת התבקשו כ-60 יוצרי קולנוע מובילים בעולם, בהם פדרו אלמודובר, פול ניומן, קירק דאגלס, ז'אן מורו, לוק בסון, וילם דפו, אישטבן סאבו, וים ונדרס, פטריס לקונט, אטום אגויאן וסמיר מחמלבף, לבחור את עשרת הסרטים המצטיינים של תלמידי "סם שפיגל" לדורותיהם. היוזמה, שנולדה כחלק מחגיגות 15 השנה להקמתו של ביה"ס, נשלמה ורשימת חמשת הסרטים המצטיינים של בית הספר הוכרזה אמש באירוע חגיגי בהשתתפות בני משפחת סם שפיגל, ליה ון ליר, השרים אהוד אולמרט ומתן וילנאי והנשיא לשעבר יצחק נבון. במהלך האירוע הוקרנו קטעים נבחרים מתוך הסרטים הזוכים.

   

  החמישייה הפותחת כללה מלבד סרטו של ברגמן גם את "עונג שבת" של מיכל ברזיס ועודד בן נון, "קרב תרנגולים" של סיגלית ליפשיץ, "אנדרדוג" של ערן מירב ו"בית" של דוד אופק. סרטים אלה יוקרנו בערב פתוח לקהל שייערך במרכז תרבות בגין ביום ג' בשעה 22:00 במסגרת פסטיבל הסרטים הבינלאומי בירושלים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים