שתף קטע נבחר

שוויון הזדמנויות לערי הפיתוח? לא לפי הסוכנות

הסוכנות היהודית הפסיקה לממן את פרויקט "הזדמנות שניה" שבמסגרתו מומנו לימודי התואר הראשון למאות מובטלים תושבי עיירות פיתוח. הסיבה? "סדרי העדיפויות שלנו השתנו"

"הסוכנות היהודית" החליטה לסגור את תוכנית "הזדמנות שנייה", שאיפשרה לתושבים מעיירות הפיתוח וממושבי הפריפריה להשלים לימודי השכלה גבוהה במכללות האקדמיות. במסגרת התוכנית למדו בארבע השנים האחרונות 1,600 איש לתואר ראשון, מאות מהם הצליחו לסיים את הלימודים בהצלחה ולהשיג תארים אקדמיים. תנאי הכניסה לתוכנית: גיל של 30 עד 50, שנה אבטלה או חוסר בהכשרה מקצועית.

 

אנשי אקדמיה וראשי עיירות פיתוח ומועצות אזוריות קובלים כעת כי סגירת התוכנית על רקע שינוי סדרי עדיפויות של הסוכנות תמנע מרבים להשלים השכלה אקדמית. נשיא המכללה האקדמית "אחווה" פרופסור יוסף צלגוב, אמר כי "חלק מהמשתתפים לא הצליחו לפני כן להשיג אפילו השכלה תיכונית. התוכנית יצרה מהפך ושינוי אישי בקרב מאות רבות שהצליחו להתפתח ולמצוא תעסוקה. הסטודנטים המבוגרים לא קיבלו מאיתנו אף הנחה בדרישות האקדמיות, ולמרות זאת הצליחו להשיג תואר ראשון. משתתפי התוכנית הפכו להיות גורמים מובילים ומעודדי שינויים ביישובים שלהם, וחבל מאוד שכעת הכול ייגמר".

 

ירדן ותיקאי, דובר הסוכנות היהודית, מסר כי מחלקות הסוכנות עורכות בימים אלה שינויים בתוכניותיהן הכוללים התמקדות בדור הצעיר ובפרויקטים משותפים לנוער יהודי בארץ ולנוער בתפוצות. לדבריו, פרויקט "הזדמנות שנייה" אינו עונה על קריטריונים אלה. "הסוכנות תקיים את התחייבויותיה למי שכבר קיבלו אישורי סיוע ומענק לימודים לשנים הקרובות, אבל החל משנת הלימודים הקרובה לא יתקבלו סטודנטים חדשים לתוכנית", אישר ותיקאי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דן בלילטי
שינינו תוכניות, החלטנו להתמקד בדור הצעיר. בני נוער המשתתפים בפרויקט "תגלית" של הסוכנות היהודית
צילום: דן בלילטי
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים