שתף קטע נבחר

"גג ממוגן יכול היה להציל את דנה"

דנה גלקוביץ', בת 22, נהרגה מפגיעת הקסאם במושב נתיב העשרה, שם התגוררה עם חברה אמיר רגולסקי, שהיה לצדה בבית. אמו של אמיר: "כל הזמן דרשתי וביקשתי ממשרד הביטחון שימגנו את הגג אבל אמרו לי 'אין תקציב לכך'. אמרתי להם שכשמישהו ייהרג אז יגיע התקציב". בעוד שבועיים תכננו דנה ואמיר לנסוע לטיול בהודו ולהתחתן מאוחר יותר

דנה גלקוביץ', קיבוצניקית מברור-חיל בת 22, שהתגוררה ביחידת דיור בנתיב העשרה, נהרגה אמש (ה') מפגיעת הקסאם. דנה גרה יחד עם חברה אמיר רגולסקי, בן 24, ביחידת דיור בבית הוריו. בני משפחה וחברים רבים הגיעו לבית משפחת גלקוביץ' בברור חיל.

 

אמו של אמיר, פנינה רגולסקי, יו"ר הוועד המקומי של הישוב, סיפרה כי זה כשמונה חודשים היא חוזרת ומתריעה על מיגון הגגות ביישוב. לדבריה, "לו הגג היה ממוגן, ככל הנראה היה נמנע מותה של דנה. כל הזמן דרשתי וביקשתי ממשרד הביטחון, אבל אמרו לי 'אין תקציב לכך'. אמרתי להם שכשמישהו ייהרג אז יגיע התקציב ועכשיו מישהו נהרג".

 

היא סיפרה ש"רק השבוע חגגנו לדנה יום הולדת 22 ובעוד שבועיים תכננו היא ואמיר לנסוע לטיול בהודו". חברים ומכרים סיפרו על אהבתם הגדולה של השניים ועל כך שהם תכננו להתחתן בקרוב.

 

דנה הייתה סטודנטית לתקשורת במכללת ספיר ועבדה במשק נתיב העשרה. אמיר גם הוא עבד במשק. לדברי פנינה, הם גרו קודם בברור חיל והתלבטו

אם להמשיך לגור שם בגלל ירי המרגמות באזור.

 

בבית המשפחה בברור חיל סיפרו החברים ההמומים על נערה ג'ינג'ית "שהייתה מדהימה שתמיד דאגה לעצמה, כולנו פה אהבנו אותה. הייתה כל כך מלאת מרץ, האדם האחרון שחשבתנו שיקרה לה משהו".

 

נופר רפפורט, חברה מהקיבוץ, סיפרה: "כולנו אהבנו אותה היא נורא רצתה להצליח וזה ממש הגיע לה. היא הייתה בחורה עם המון יכולת, אהבה לרקוד, הייתה בחורה שמחה. הדריכה לא מזמן קייטנה בארצות הברית של הסוכנות היהודית ובכלל נתנה המון מעצמה".

 

חבריה הוסיפו: "זה כל כך עצוב שהיא מאוד אהבה את המקום הזה ודווקא שם מתה".

 

"אמיר צעק 'תעזור לי'"

 

השכנה, אביבה פולד, סיפרה: "שמעתי את הפיצוץ, הרמתי מיד טלפון לפנינה, שהיא היושבת ראש, ואמיר ענה לי ואמר לי 'אני חושב שהחברה שלי נהרגה'. התקשרתי מהר למשטרה וביקשתי שישלחו אמבולנס". למקום הגיע מוטי ארזי, מתנדב במשטרה ותושב הישוב היה בתפקיד באותה עת.

 

ארזי סיפר: "נכנסתי לבית, ראיתי את דנה שוכבת על הרצפה. לקחתי הצדה את אמיר שצעק לי 'תעזור לי! תעזור לי!', ביקשתי מחבר שילווה אותו הביתה. הבנתי מיד שהיא נהרגה, לא היה לה דופק ולא הייתה נשימה. זה היה מחזה מאוד קשה. הרופא שהגיע לפה בדק אותה וקבע את מותה".

 

דנה הותירה אחריה זוג הורים, נתן ופרלה גלקוביץ', אח ואחות. הלוויתה תתקיים היום בשעה 13:00 בקיבוץ ברור חיל.


פורסם לראשונה 14/07/2005 21:26

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: צפריר אביוב
דנה גלקוביץ' ז"ל
צילום רפרודוקציה: צפריר אביוב
צילום: צפריר אביוב
הפגיעה בבית
צילום: צפריר אביוב
צילום: צפריר אביוב
"תכננה להתחתן"
צילום: צפריר אביוב
מומלצים