שתף קטע נבחר

שולמית אלוני: פחימה בסה"כ השתינה ממקפצה

השרה לשעבר הגיעה לבית המשפט כדי לחזק את פעילת השמאל טלי פחימה והביעה התפעלות "מבזבוז הזמן של בית המשפט ברדיפה אחר בחורה שלא עשתה דבר מסוכן". לדבריה, "הרבה אנשים חושבים שמה שאנחנו שעושים לפלסטינים הוא נורא, אבל טלי גם פעלה ואם היתה ממשפחה מיוחסת היא כלל לא היתה עומדת לדין"

באה לחזק: שולמית אלוני הגיעה היום (ב') לבית המשפט המחוזי בתל אביב למשפטה של פעילת השמאל טלי פחימה. אלוני אמרה כי "היא מתפעלת מבזבוז הזמן של בית המשפט ומההשקעה של השב"כ בכוח אדם וכל זה כדי לרדוף בחורה שלמעשה לא עשתה שום דבר מסוכן ושמדינת ישראל לא נפגעה ממנה ולא צפויה להיפגע ממנה".

 

אלוני אמרה עוד ל-ynet כי "מונחים תיקים שאנשים רוצים שיפתרו, אבל היא אימת האלימות בארץ. תראו על מה מבזבז בית המשפט את זמנו במקום לדון בראש הממשלה ובניו".

 

 

"אני חושבת שיש הרבה אנשים שמשתינים בבריכה, אבל טלי השתינה מהמקפצה", הוסיפה השרה ממרצ לשעבר. "הרבה אנשים חושבים שמה שאנחנו עושים לפלסטינים הוא נורא ואיום אבל היא גם פעלה ואם היא הייתה ממשפחה מיוחסת אז היא כלל לא הייתה עומדת לדין. אני כשלעצמי אבד לי מזמן האמון בשירותי הביטחון בשל אינפורמציה לא נכונה שהם מפיצים בציבור".

 

"אין אדם שאי אפשר להלביש עליו תיק. במדינה שבה יחיאל חורב מנהל מנגנון חושך כבר 18 שנה ללא כל שקיפות ציבורית והמדינה מפעילה כל הזמן את תקנות הגנת שעת חירום שגם בן גוריון ובגין קראו להם תקנות נאציות, אז זו מדינה דמוקרטית שהדמוקרטיה היא רק כותרת יפה שמרוקנת את המציאות לחלוטין", אמרה אלוני.

 

בסוף השבוע האחרון דחה בית המשפט העליון, בהחלטת השופטת איילה פרוקצ'יה, את בקשתה של פחימה לגילוי ראייה והעירה בהחלטתה כי חלקים מהחומר החסוי לא רק שאין בהם כדי להועיל לפחימה ולהגנתה, אלא טוב לה שנותרו חסויים מגילוי. על כך אמרה אלוני: "נשיא בית המשפט העליון אמר שהוא כואב מאוד על הריסת בתים אבל נתן היתר להרוס. בית המשפט העליון קופץ דום לכל מה שהשב"כ רוצה ומבקש".

 

ביחס לעצרת שיקיימו מתנגדי ההתנתקות הערב בנתיבות, אמרה אלוני כי "הפכו את המתנחלים לאדוני הארץ, וכדאי לזכור דבר אחד – הם אומרים ששלחו אותם, אבל הם ידעו שזו לא מדינת ישראל. מי ששלחו לדימונה, לקריית מלאכי ולשדרות, הם לא ידעו לאן שלחו אותם ולהם המדינה לא עוזרת.

 

"אני לא שמעתי מהמתנחלים מילה אחת של סולידריות על המובטלים, על עניי עם ישראל. אליהם כקולקטיב אין לי שום סימפטיה, הן כיהודיה והן כאזרחית המדינה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלוני. יורה לכל עבר
צילום: צביקה טישלר
צילום: אבי כהן
פחימה בבית המשפט
צילום: אבי כהן
מומלצים