שתף קטע נבחר

"דפי זהב" החל להפנות לאתר "זאפ"

אתר "דפי זהב" מפנה גולשים למנוע השוואת המחירים של "זאפ", בעקבות רכישת החברה בחודש אפריל

אתר "דפי זהב" החל להפנות שלשום (ג') לשירות השוואת המחירים של אתר "זאפ" וזנח את מנוע השוואת המחירים שלו.

 

בחודש אפריל הודיעה חברת "דפי זהב" על רכישת 70% מ"זאפ", אתר השוואות המחירים המוביל ברשת הישראלית. בתחילה, שני האתרים המשיכו להתקיים בנפרד, אך בעקבות הרכישה פירסמנו כאן, כי הצפי הוא שבסופו של דבר מנוע השוואת המחירים הטוב יותר, כלומר, המנוע של "זאפ", ישולב בשני האתרים.

 

מדפי זהב נמסר אז בתגובה: "נכון להיום, המודל העסקי של השוואת המחירים ב'דפי זהב' לא משתנה. אופן השילוב של 'זאפ' בדפי זהב יידון בשבועות הקרובים". כעת, לאחר שהנושא נידון, המנוע של "זאפ" משולב בשני האתרים.

 

אתר השוואות המחירים של 'דפי זהב' לא גבה כסף מאתרי המסחר שמוצריהם מופיעים בשירות השוואת המחירים שלו, בניגוד לקשר העסקי של "זאפ" עם אתרי הקניות שהוא מפנה אליהם, המשלמים לו על פי קליקים של הגולשים (Pay Per Click). כלומר, גם אם אין קנייה, בעלי האתרים צריכים לשלם ב'זאפ'.

 

אם עד הרכישה נהנתה זאפ ממונופול דה פקטו בתחום השוואת המחירים, הרי שכיום, דרך דפי זהב וזאפ, שולטת דפי זהב, הלכה למעשה, על "השיבר" של חלק גדול מהמסחר האלקטרוני בישראל. הממונה על ההגבלים העסקיים, דרור שטרום, מסר ל-ynet לאחרונה כי הנושא טרם נבדק על ידי הרשות להגבלים עסקיים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים