שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הונדה מציגה: סיוויק האצ'בק החדשה

  לאחר שהתרשמנו מדגם התצוגה בז'נבה, הגיעה השעה לדגם הסדרתי. החדשות הטובות - העיצוב כמעט לא השתנה בדרך מתצוגה לייצור

  הונדה חשפה תמונות ופרטים ראשונים על הסיוויק החדשה, תחילה בגרסת האצ'בק בעלת חמש דלתות המכוונת לשוק האירופי. מכונית זו תערוך הופעת בכורה בתערוכת פרנקפורט הקרובה (25-15 בספטמבר), ותגיע לישראל ככל הנראה כבר בחודש נובמבר.


   

  כפי שניתן לראות בתמונות, הסיוויק החדשה נאמנה למכונית התצוגה ממנה התרשמנו בתערוכת ז'נבה. אלו כמובן חדשות טובות, בהתחשב בעיצוב המוצלח, שמהווה שיפור של ממש לעומת הדור היוצא. כעת מתאפיינת הסיוויק במראה ספורטיבי ומעניין יותר, ונראית פחות כמו מיניוואן קומפקטי.

   

  סממני עיצוב בולטים שנותרו מדגם התצוגה כוללים את הסבכה הקדמית השקופה והספוילר האחורי, למשל, ושניהם מעניקים למכונית עיצוב יוצא דופן. עוד ניתן לציין את ידיות פתיחת הדלתות האחוריות שחבויות במסגרת (ותודה לאלפא רומיאו), כמו גם את יחידות התאורה המלוכסנות מלפנים ומאחור. לעומת העיצוב החיצוני, מתאפיין תא הנוסעים במה שנראה - לפחות בתמונות - כמו עיצוב עמוס ומבולגן. עם זאת, יש בכל זאת לציין לשבח את המקוריות, הבולטת מול תא הנוסעים האפרורי בדגם היוצא.


   

  לעיצוב הדינמי יותר תורמים גם ממדי המכונית, שהינה כעת רחבה יותר - ונמוכה יותר - מבסיוויק האצ'בק היוצאת. כך עומד ממד הרוחב על 176 ס"מ (169.5 בעבר), הגובה הינו 146 ס"מ (לעומת 150) ואילו בסיס הגלגלים צמח מ-257.5 ס"מ בעבר ל-264 בסיוויק החדשה. עדות לתכנון מתקדם יותר ניתן למצוא בממד האורך: למרות שבסיס הגלגלים צמח ב-6.5 ס"מ, האורך הכללי דווקא הצטמצם ב-3.5 ס"מ ועומד כעת על 425 ס"מ מפגוש לפגוש.

   

  מנועים: 1.8 ליטר תחילה

   

  הסיוויק החדשה תוצע בשלב ראשון עם צמד יחידות בנזין. הראשונה, בנפח 1.4 ליטר, תייצר 83 כ"ס ותגמא 16.4 ק"מ לכל ליטר בנזין. השניה, והמעניינת מהשתיים, היא יחידת ה-1.8 ליטר החדשה עליה דיווחנו לכם לאחרונה. זו תספק 140 כ"ס ב-6,300 סל"ד ו-17.7 קג"מ ב-4,300 סל"ד, ותצרוכת הדלק שלה - לפחות לפי נתוני הונדה - צפויה להיות מרשימה למדי: 15.6 ק"מ לליטר.


   

  יחידת כוח זו תהיה גם "פורצת הדרך" של הסיוויק בשוק הישראלי, לפחות עד שתצטרף אליה גרסת 1.6 ליטר בעתיד. גרסאות סדאן (ארבע דלתות), האצ'בק עם שלוש דלתות, דיזל (2.2 ליטר, 140 כ"ס מהאקורד) ו-IMA (מנוע בנזין וחשמל), צפויות אף הן בהדרגה, החל מזמן קצר לאחר ההשקה ועד לשנת 2006.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הונדה סיוויק החדשה
  עיצוב מצוין
  מנועי בנזין, דיזל וכלאיים
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים