שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  המתגייסים הטריים יצורפו למאגר מוח העצם הלאומי

  מעל 70% מהמתגייסים החדשים נענו למבצע ההצטרפות למאגר תורמי מוח העצם הלאומי וניגשו לבדיקת הדם. בארבעת הימים הראשונים הצטרפו למאגר יותר מאלפיים חיילים

  להצלחה כזו לא ציפו באגודת עזר מציון: 70% מהמתגייסים הטריים בבקו"ם ניגשו לבדיקת דם והצטרפו למאגר תורמי מוח העצם הלאומי בשרשרת החיול. בארבעת הימים הראשונים הצטרפו יותר מאלפיים חיילים. הבדיקות יישלחו להתאמת רקמות, ואם יימצא חייל מתאים, הוא יוזמן לתרום מוח עצם לחולה. הערב (שני) ייחנך בבקו"ם בתל השומר הפרוייקט המשותף של צה"ל ומאגר תורמי מוח העצם של עזר מציון.

   

  בימים האחרונים יצא לדרך הפרויקט המשותף לצירוף מתגייסים למאגר מוח העצם הלאומי. הפרוייקט, אותו יזמה ד"ר ברכה זיסר, מנהלת המאגר הלאומי, עבר תלאות רבות עד להשגת הסכמת צה"ל והאישורים הנדרשים. אבל סוף טוב הכל טוב, ומעתה כל המתגייסים החדשים יוכלו להצטרף למאגר תורמי מוח העצם של "עזר מציון" במסגרת שרשרת החיול. מתגייסי מחזור יולי-אוגוסט הם הראשונים שיוכלו לממש את הזכות הזו.

   

  המכשול העיקרי כיום להגדלת המאגר הוא העלות הכספית הגבוהה של בדיקת כל דגימת דם, שנאמדת בכ-240 שקלים. במהלך התקופה הקרובה יעלה מסע פרסום של מאגר מוח העצם הלאומי בקריאה לציבור לסייע במימון עלות בדיקת הדגימות שיילקחו מהמתגייסים במהלך השנה הקרובה.

   

  הליך מתן דגימת הדם וההצטרפות הוא פשוט ואינו חובה. בפני המתגייסים החדשים יוקרן סרטון הסבר, בסיומו, כל המתגייסים שהביעו נכונות להצטרף, ימלאו שאלון קצר ואחר כך תילקח מהם דגימת דם לצורך בדיקת סיווג רקמות. התוצאות יועברו למאגר מוח העצם המונה כיום יותר מ-220 אלף דגימות.

   

  בחודשים האחרונים בוצעה ההיערכות משותפת של גורמי צה"ל ומאגר תורמי מוח העצם, שכללה הקמת מבנה בבקו"ם בו יילקחו דגימות הדם, שליחת חוברת הסברה לכל מלש"ב על מהות המאגר של עמותת "עזר מציון", חשיבותו והליך ההצטרפות. בצה"ל נעשו כל הסידורים הלוגיסטיים לביצוע הליך ההצטרפות למאגר.

   

  ב"עזר מציון" מאמינים כי במסגרת הפרויקט יצטרפו למאגר כ-30 אלף תורמים פוטנציאלים חדשים בכל שנה. בזכות מאגר מוח העצם הלאומי של "עזר מציון" ניצלו חייהם של כ-150 חולי סרטן. "הגדלת מאגר מוח העצם הוא צורך אמיתי להצלת חיי חולי סרטן בישראל", אומרת זיסר, "אין ספק כי בזכות שיתוף הפעולה עם צה"ל וההירתמות הגבוהה של החיילים יינצלו חייהם של חולי סרטן רבים הממתינים כיום לתרומת מוח עצם". 

   

  שאלות? היכנסו לפורום עזר מציון, כאן בפורומים הרפואיים של ynet   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: שאול גולן
  מתגייסים. מצילים חיים
  צילום: שאול גולן
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים