שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  פרשת בנאדו וקייסי - חוסר אמונה או חוסר אכפתיות
  "העובדה שהשחקנים יצאו לבלות לפני משחק כה גורלי מעידה על אחד משני הדברים: או על חוסר אמונה ביכולתם לנצח במשחק או על חוסר אכפתיות". אריק זאבי על ההכנה המנטלית הלקויה למאלמו

  אף אחד לא באמת חושב שהעובדה שאריק בנאדו ואדורם קייסי בילו ביום ראשון עד מאוחר בלילה, תגרום לכך שהם יהיו עייפים במשחק היום, מה עוד שלמחרת היציאה לא היה להם אימון בוקר ולפיכך הם יכלו לקום בכל שעה שחפצו.

   

  אז מה בדיוק הבעיה? הבעיה היא לא בעצם העובדה שהשחקנים ישבו בבר בשעה מאוחרת, אלא בכך ששלושה ימים לפני משחק גורלי הם לא טורחים לשנות, אפילו לא במקצת, את שגרת חייהם והם אינם מוכנים לוותר אפילו על ערב אחד של בילוי עם חברים.

   

  מוכנות לאירוע שיא לא מתבטאת רק באימונים ובתזונה מתאימה, אלא גם באורח חיים בריא וספורטיבי, בעיקר כחלק מההכנה המנטלית. כל אלה גורמים לספורטאי להרגיש דריכות גבוהה יותר והבנה שתחרות חשובה מתקרבת.

   

  העובדה שהשחקנים יצאו לבלות לפני משחק כה גורלי מעידה על אחד משני הדברים: או על חוסר אמונה ביכולתם לנצח במשחק או על חוסר אכפתיות. כמה ימים לפני תחרות חשובה, על הספורטאי להיות ערוך ומוכן למשימה ומחשבתו אמורה להיות נתונה אך ורק למשחק עצמו ולא לדברים שוליים כמו מסיבות ובילויים.

   

  יש לא מעט דרכים שיכולות לעזור לספורטאי להפיג את הלחץ לפני תחרות. לדעתי, יציאה לפאב בשעה מאוחרת אינה אחת מהן, אבל אם זה מה שיגרום לבנאדו וקייסי להבריק היום במשחק, דיינו.

   

  ועוד נקודה למחשבה. כל הדיבורים במכבי חיפה על כך שאסור לה להפסיד, כי זה עלול להרוס לה את העונה, גורמים ללחץ מיותר על השחקנים ומקטינים את הסיכויים לנצח.

   

  כשספורטאי מתכונן לתחרות חשובה, טבעי שצצות אצלו מחשבות שליליות. המחשבה שהפסד יהרוס שעות של אימונים קשים ואף יוביל לאובדן חלום, גורמת לספורטאי לחשש מהתחרות ולירידה בביטחון העצמי.

   

  במקרים כאלה אסור לספורטאי להפליג במחשבות על הפסד ועליו לחשוב אך ורק בצורה חיובית. ולכן השחקנים וראשי הקבוצה צריכים להשרות ביטחון בכל ריאיון ולהתרכז אך ורק במה שעליהם לעשות במשחק מבחינה מקצועית. שיהיה בהצלחה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים