שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  אחות המחבל היהודי בבלוג: "אני לא מצדיקה אותו"

  האחות הצעירה מנהלת את יומן הרשת זה כמה חודשים, אך שינתה את שמו ל"My Eden – עדן בגן עדן" בעקבות הפיגוע שביצע אחיה בשפרעם. "לי ממש אין בעיה עם דרוזים, ואני לא בעד מה שהוא עשה. במידה ואלה היו ערבים, אז זה כבר היה מש’ו אחר", היא כותבת

  "ראיתי בעיתון את הידיים שלו עם האזיקים. הידיים העדינות שלו...אני רואה ת'תמונות העדכניות שלו בטלוויזיה ואני פורצת בבכי. למה את אח שלי? למה דווקא הוא? אני מרגישה כאילו זה באמת סיוט. כאילו הוא באמת יחזור מתישהו...הלכנו לאבו-כביר, והביאו לנו את ארגז עם בגדים שלו...יש בי עוד תקווה, שכשנלך לזהות את הגופה, זה לא יהיה עדן. קשה לי להאמין שעל מודעת האבל כתוב את השם שלו", כך כותבת אחותו של עדן נתן זאדה בבלוג האישי שלה באתר "ישראבלוג".

   

  האחות, 15 וחצי, פתחה את יומן הרשת לפני מספר חודשים, וכתבה בו על חברים ואירועים בחייה,

  אך שינתה את שם הבלוג ל"My Eden – עדן בגן עדן" בעקבות הפיגוע בשפרעם. בראש הבלוג מתנוססת כעת תמונה של עדן זאדה, והצעירה אף פתחה טבעת של אתרים לזכרו.

   

  ביום ה', פתח עדן זאדה בירי בתוך אוטובוס בשכונת הדרוזים בשפרעם כשהוא לבוש מדים. כתוצאה מפיגוע הירי נהרגו ארבעה בני אדם, וכתשעה נפצעו. זאדה נהרג אף הוא, ככל הנראה עקב לינץ' שביצעו בו תושבי המקום הזועמים.

   

  "אח שלי לא מחבל"

   

  מקריאה בו מצטיירת תמונה של נערה שאוהבת "חיים נורמליים", "מאמינה בה'", "רוקרית (אבל לא פריקית)", אוהבת את בלינק 182, לינקין פארק ואמינם, רוצה לעשות פירסינג ולהשיג את משחק המחשב Sims 2. "גם אני יהודון גאה", נכתב באחד ה"סטיקרים" המופיע באתר על רקע תמונה של הטלאי הצהוב. סטיקר אחר מבשר כי מדובר ב"בלוג אנטי נאצי".

   

  "אח שלי לא מחבל", היא כותבת בבלוג ומבקשת מהגולשים המגיבים באתר לא לבטא את דעותיהם הפוליטיות. "אני לא מעוניינת בביקורת שלכם, ובדעות הפוליטיות שלכם...אז או שתתנו כבוד, או שתנחמו. יותר מזה אני לא צריכה! בכל מקרה, זה אח שלי. וממש לא נעים לי לראות את כל מה שאתם כותבים עליו. למרות שהמעשה לא היה מקובל בעיניי ובעיני המשפחה".

   

  "אם אלה היו ערבים - זה כבר מש'ו אחר"

   

  חלק מהגולשים שהגיבו באתר השתתפו בצערה וניסו לנחם ואילו אחרים לא היססו להתעמת עם הנערה. "נתקלתי במקרה בבלוג שלך ואני מבין את האבל שלך ואת הכאב שאת מרגישה, אבל אני מבין אותו בגלל שדוד שלי נרצח בפיגוע בשפרעם", כתב לה גולש שהזדהה בשם חאלד, והוסיף: "ולא, אני לא ערבי, אני דרוזי אזרח ישראל שמתגייס עוד חודש לצבא הגנה לישראל. אז תחשבי שהאהבה שלך לאחיך גדולה כמו האהבה שלי לדוד שלי שחייו נגדעו בגלל אחיך. כל טוב".

   

  "שלא תחשוב שאני שמחה שהוא הרג את הדרוזים", עונה האחות, "לי ממש אין בעיה עם דרוזים, ואני לא בעד מה שהוא עשה. אני אומרת

   במידה ואלה היו ערבים, אז זה כבר היה מש’ו אחר. אני באמת משתתפת בצערך, ולצערי כמו שאתה רואה אני מכירה יותר מידי טוב ת’הרגשה שמישהו קרוב אלייך הולך סתם ככה. ואני לא צינית, אני ממש מצטערת בשבילך, ואני מודה לך שאתה לא מקלל ולא מתחיל לשפוט או דברים כאלה, באמת תודה! איזה אירוניה לעזאזל. דווקא אתה, נתקל בבלוג שלי".

   

  "וואי אתם לא קוראים מה שאני אומרת", היא כותבת במקום אחר, "אני אומרת אלף פעם, שאני ל-א מצדיקה את מה שהוא עשה! אם הייתי יכולה לעצור את זה, הייתי עוצרת, אבל לא ידעתי, ולא רציתי שהוא יעשה את זה! לא רציתי אח בכלא, ובטח שלא אח בקבר!".

   

  הדיווח הראשוני התקבל באמצעות "קטעי קישור", יומן הרשת של ערוץ המחשבים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום רפרודוקציה: תומריקו
  זאדה. "לא רציתי אח בקבר"
  צילום רפרודוקציה: תומריקו
  מומלצים