שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  דרום TV: טלוויזית האינטרנט של הנגב

  דרום TV הוא ערוץ טלוויזיה מקוונת חדש, שכפי ששמו מרמז, עוסק בעניינים שברומו של הנגב. אז נכון, לא כולכם גרים שם, אבל השידורים שמציע האתר עשויים לעורר קנאה בקרב חובבי המוניציפליה של גוש דן

  אתר דרום TV מכתיר עצמו כ"ערוץ הטלוויזיה של הדרום והנגב", אותו שטח מדברי וצחיח, שמהווה אמנם כשני שלישים מכלל שטחה של המדינה, אבל זוכה לסיקור תקשורתי ותשומת לב קרובים לאפס.

   

  באתר, שמופעל על ידי חברת "ערוץ נוסף", משודרים תכנים טלוויזיוניים מז'אנרים שונים, כגון חדשות ומשדרי אקטואליה, תוכניות אולפן, וידאו קליפים ותוכניות בתחומים שונים, כמו ספורט, בידור, מוזיקה ונוער, מורשת ובעתיד גם תיירות.

   

  כל הפעילות באתר, כמו גם התכנים שבו, מוקדשים למטרה נעלה אחת, עליה מעיד הקליפ בעמוד "מי אנחנו", והיא: להצעיד את הדרום לעתיד טוב יותר, תוך כדי מתן במה לעשרות אירועים המתרחשים מדי יום ביומו בחלקת האלוהים של דוד בן גוריון, ו"לא זכו לחשיפה בכלי התקשורת האחרים".

   

  דרום TV עצמו פועל זמן קצר למדי והתכנים בו אינם עשירים ומגוונים, אולם עשויים בצורה מהוקצעת, הן תוכנית והן ויזואלית. הסרטונים הזמינים באתר - באמצעות שרת Castup ובפורמט Media Player - מצולמים, ערוכים ומקוריינים באופן מקצועי, גם אם כזה הלוקה מדי פעם בגישת "חבר'ה" מביכה.

   

  עם זאת, התקלות המעטות שנתקלנו בהן בכמה מן השידורים, אינן יוצאות דופן, וראוי לציין כי הראיונות, שעוסקים כמובן בנושאים בוערים למי שחי במקום הנכון, עשויים לעניין את הצופים, ממש כמו כל חדשות מקומיות, שכזכור, גרפו בכבלים רייטינג נאה ומפתיע.

   

  וואוו! שידור חי באינטרנט

   

  באופן בלתי מפתיע, חלק הארי של התוכניות עוסק באקטואליה, חדשות וספורט, אחריהן צועדים בסך קליפים של מוזיקה ישראלית, סיקורים של מסיבות ותוכנית ביזארית לצעירים, בשם באנג'י, שנראית כאילו יצאה מבית מדרשם של אנשי "אקזיט". כאילו כדי לחפות על כך משודרות גם שתי תוכניות מורשת.

   

  הפתעה (נגזרת של השורש החביב עלינו בהקשר של דרום TV) נוספת היא בדמות שידור חי, המועבר מהאולפן או מהשטח, באמצעות הכתבים בשטח המצוידים במצלמות ומחשבים ניידים. עניין מרשים למדי, אם לוקחים בחשבון כי שידור חי הוא אתגר לא קטן בפני עצמו, במיוחד באינטרנט, וניתן לומר בבטחון שהתחנה עומדת באתגר לא רע.

   

  דרום TV הוא צעד נוסף בהתחזקות המגמה של שידורי טלוויזיה קהילתיים-חברתיים, כמו האתר actv.co.il למשל, ערוץ "טלוויזיה לוחמת", בו ניתנת במה לתוכניות וסרטים העוסקים בתכנים שנחשבים בעיתיים, וכמעט אינם זוכים לחשיפה בכלי התקשורת הממוסדים.

   

  בהתחשב בעובדה שערוצי הטלוויזיה הממוסדים, הן הציבוריים והן הפרטיים, כלל אינם טורחים להקצות משאבים לעניין, למעט כמה משדרי חדשות מקוטעים
  ובלתי מסונכרנים, שהם נאותים להשליך לעבר קהל הצופים - ייתכן מאוד שמהאינטרנט תבוא ישועתה של הטלוויזיה הקהילתית. שווה להציץ בשידורי דרום TV, ואפשר לקבוע כי יש במפעל שלהם שמץ של ציונות. הזקן היה שמח. (רוני שני)

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  http://www.daromtv.com
  דרום TV. תפור על מסעודה משדרות
  http://www.daromtv.com
  מומלצים