שתף קטע נבחר

מנכ"ל מיקרוסופט: "נשבע 'להרוג' את גוגל"

"אני א--- אותו, עשיתי זאת בעבר ואעשה זאת בעתיד", אמר סטיב באלמר על מנכ"ל גוגל, אריק שמידט, על פי עדות של עובד לשעבר של מיקרוסופט. באלמר: "הגזמה פראית"

מנכ"ל מיקרוסופט, סטיב באלמר, נשבע "להרוג" את חברת החיפוש המובילה גוגל, על פי מסמכים שהוגשו לבית המשפט במדינת וושינגטון. כך מדווחת סוכנות הידיעות האוסטרלית AAP.

 

המסמכים הם הירייה האחרונה בסכסוך המתוקשר בין החברות על קיי פו לי, עובד לשעבר של מיקרוסופט "שערק" לגוגל על מנת לעמוד בראש מרכז מחקר ופיתוח שהחברה מתכננת לפתוח בסין. לי החל לעבוד בגוגל יום אחד לאחר שהתפטר ממיקרוסופט.

 

מיקרוסופט טוענת כי בהצטרפותו לגוגל לי הפר הסכם עליו חתם כשהחל לעבוד בחברה, לפיו נאסר עליו לעבור לחברה מתחרה ולהעביר לה ידע שצבר במהלך עבודתו במיקרוסופט. על פי החברה, לי, שהתמחה בתחום טכנולוגיות זיהוי הדיבור, נחשף לסודות מאחורי הקלעים. גוגל ולי טענו בתגובה, כי תחום עבודתו בחברה אינו משיק לתפקידו במיקרוסופט.

 

גוגל טענה כי המטרה העיקרית של התביעה היא להרתיע עובדים של מיקרוסופט על מנת שלא יעברו למתחרה הצומחת במהירות לכדי איום ממשי על ענקית התוכנה.

 

מארק לוקובסקי, עובד לשעבר של מיקרוסופט, העיד בשבועה כי באלמר השמיע את ההצהרה המיוחסת לו בחודש נובמבר, 2004. לוקובסקי נפגש עם באלמר כדי לשוחח עמו על החלטתו לעזוב את החברה לאחר שש שנים. לאחר שבאלמר למד כי לוקובסקי עוזב לטובת משרה בחברת גוגל, הוא הרים את כסאו והשליך אותו לצד השני של החדר, על פי העדות.

 

באלמר על שמידט: "אני א--- אותו"

 

לאחר מכן הוא איים על מנכ"ל גוגל, אריק שמידט. "אני א--- אותו, עשיתי זאת בעבר ואעשה זאת בעתיד", על פי העדות, "אני אהרוג את גוגל". לפני שהצטרף לגוגל, שמידט שימש כמנהל בכיר בחברת סאן מיקרוסיסטמס ונובל, שתי חברות שהיו בעבר מתחרות קשות של מיקרוסופט. על פי מסמכים שפורסמו בעבר ואף הם נוגעים לאותו משפט, באלמר "צפה" כי גוגל עשויה להיעלם תוך חמש שנים.

 

בהצהרה שפירסם, באלמר התייחס להצהרה של לוקובסקי כאל "הגזמה פראית". "החלטתו של מארק לעזוב אכזבה אותי וניסיתי לשכנע אותו לשנותה, אך התיאור שמסר אודות הפגישה אינו מדויק", הוא אמר.

 

מיקרוסופט זכתה בסיבוב המשפטי הראשון נגד גוגל כאשר בחודש יולי הוציא בית משפט צו מניעה זמני האוסר על לי להתחיל לעבוד בפועל בגוגל. שתי המתחרות ייפגשו בבית משפט ביום ג' הקרוב, כאשר מיקרוסופט תבקש מבית המשפט להאריך את צו המניעה נגד לי וגוגל עד לתחילת המשפט בחודש ינואר, 2006.

 

מיקרוסופט טוענת כי לי שלח לגוגל מסמכים מסווגים אודות האסטרטגיה של גוגל בסין חודשים לפני שהתקל לעבודה, על אף שגוגל מכחישה זאת. כדי להוכיח כי לגוגל יש עניין מיוחד בלי בשל תפקידיו במיקרוסופט, ענקית התוכנה צירפה למסמכים דוא"ל שנשלח מג'ונתן רוזנברג, מנהל הפיתוח העסקי של גוגל, בו הציע "לצוד את לי כמו זאבים" וכתב כי הוא צפוי לתרום לחברה תרומה מהותית החורגת מפעילותה בסין.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים