שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הטובות לשיט
  גם יורדי הים המנוסים ביותר מתייחסים בסקרנות לקבוצה הלא-שגרתית שעושה בימים אלה את הסידורים האחרונים בחופי טורקיה. בעוד כחודש ייצאו כ-40 נשים ישראליות למשט תחרותי, בו ילמדו לשוט, לנווט, לנהל ספינה – ואפילו לדוג את המזון שלהן בעצמן. עדיין ניתן להצטרף לחוויה הימית

  שייטים, יאכטות, ספינות וקבוצות של חולי ים הם מראה שבשגרה בנמלי הים של טורקיה. אך גם יורדי הים המבוגרים והמנוסים ביותר, שראו כבר כמעט הכל, מתייחסים בסקרנות רבה לקבוצה חדשה וראשונה מסוגה, שמורכבת מנשים בלבד. לאחר ההכנות הסופיות והתיאומים האחרונים, מתכננת הקבוצה, העתידה לכלול כ-40 חברות, לצאת למסע שיט אתגרי ותחרותי בטורקיה.

    

  המשתתפות יתחרו בצוותים שכל אחד מהם ינסה לזכות בפרס ובתואר "אלת הים". בדרך, הן צפויות לעבור שבוע היכרות אינטנסיבי עם הים והגלים וילמדו איך מתנהלים החיים על מים שקטים וסוערים. 'סקיפריות' ומדריכות מקצועיות ילוו כל אחת מהקבוצות (כ-6 נשים נוספות בכל יאכטה), שיצטרכו למלא שורה של משימות במים וגם אתגרים יבשתיים שונים. הקבוצות יבלו כ-5 שעות בשיוט מפרשים מדי יום, במטרה להגיע ליעד הנקבע להן בזמן הקצר ביותר.

   

   

  מדובר בשיט במפרשים בלבד, ללא שימוש במנוע – אלא במקרים הכרחיים. במשך "זמן הים" ינתנו לצוותים משימות נוספות, שידרשו הפגנת כישורי ניווט, הסתגלות לשינויים בתנאי המים ומזג האוויר, למידה והכרה של חוקי הים, מנהיגות, ניהול הצוות, ועוד. בזמן השהיה על הקרקע, ובמהלך "משימות היבשה", יעבור הפיקוד על הצוות בתורנות בין כל בנות הצוות. משימות נוספות שצפויות למשתתפות: מפרשנות, בישול, דיג וחתירה.

   

  לאחר השיוט היומי והמשימות, השייטות יבקרו בחופים שם יצאו לסיורים רגליים, ביקורים באתרים היסטוריים, ביקור במסעדות, וכמובן – שופינג בשווקים המקומיים, ובערבים מתוכננת לקבוצה שורה ארוכה של בילויי לילה.

   

  המשט נערך בסוכות, בתאריכים 15/10/05 - 22/10/05, והוא פתוח לנשים בלבד, בנות 20 ומעלה, וגם לחסרות ניסיון קודם בשיט. הרישום אינו כרוך בתשלום. המשתתפות יוזמנו לראיונות ושיחות עם המארגנות, כדי לבחור את המועמדות המתאימות ביותר להשתתף במשט. עלות ההשתתפות: 1,950 יורו, ולדברי המארגנות מחיר זה כולל טיסות, עלות השכרת הספינות, כלכלה (כולל אוכל), ביטוחים, פעילויות והוצאות נוספות.

   

  בכוונת מארגנות המשט לתרום חלק מההכנסות לפרוייקטים או ארגונים הפועלים לקידום והעצמת נשים. לדבריהן, "בנוסף לאלמנט התחרות על הפרס והאתגר האישי שבהשתתפות, משט 'אלת הים' מציע הזדמנות לקחת 'פסק זמן' מהבית ומהעבודה, לתפעל יאכטה, להנהיג חבורה של נשים שמעולם לא פגשו קודם וליצור חברויות חדשות הרחק מסביבתן הטבעית, בצד מסע פנימי של גילוי, התחזקות והתחדשות".

   

  עדיין ניתן להצטרף למשט האתגרי, והמעוניינות בכך מוזמנות להיעזר בטופס ההרשמה.  לטובת הגברים ועכברות היבשה, ילווה ynet את המסע לכל אורכו.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים