שתף קטע נבחר

גאידמק: "אוחנה הוא הדגל של הכדורגל הישראלי"

במסיבת עיתונאים מיוחדת שכינסה בית"ר ירושלים ביקשו כל הגורמים לשים מאחוריהם את הסערה בעקבות התבטאויותיו של גאידמק ב"ידיעות אחרונות". הבעלים: "אוחנה יישאר איתנו. ההנהלה תמשיך". אוחנה: "בונים עלי להרבה שנים". פניג'ל: "האוהדים יילכו אחרי גאידמק באש ובמים". גאידמק על קריאות אנטי ערביות: "זה לא טוב, אבל חלק מהמשחק". מאזן גנאים: "אני מקבל את הסבריו"

בית"ר ירושלים כינסה היום (ה') מסיבת עיתונאים במטרה אחת: להציג קבוצה מאוחדת, לאחר הסערה שפרצה בעקבות דבריו של ארקדי גאידמק בראיון לצדוק יחזקאלי ב'ידיעות אחרונות', לפיהם הוא אינו מאמין באלי אוחנה, וכן מעוניין להחליף את הנהלת הקבוצה. הראיון המלא עם בעלי בית"ר יתפרסם מחר במוסף '7 ימים'.

 

הורחב צו העיקול על נכסי ארקדי גאידמק

 

אוחנה, שצוטט הבוקר ב'ידיעות אחרונות' כאומר למקורביו כי הוא "המום מהתבטאויותיו של גאידמק", אמר: "נאמר לי שבונים עלי להרבה שנים. אף פעם לא דחפתי עצמי למקומות בהם לא רוצים אותי. רק אם הקבוצה לא תצליח, אני אבוא לבעלים, אלחץ להם את היד ואלך הביתה. כבר עשיתי את זה בשנה שעברה (פניג'ל סירב לקבל את התפטרותו - ת.ג.)".


פניג'ל, גאידמק ואוחנה. משדרים עסקים כרגיל (צילום: ערן קמינסקי) 

 

אוחנה ומאיר פניג'ל נפגשו עם גאידמק, לפני שהקבוצה כולה קיימה עם הבעלים ארוחה משותפת, בניסיון לצנן את האווירה ולחזור לשגרה. אוחנה התייחס ליממה האחרונה שעברה עליו: "אני לא אגיד שזה היה קל, אבל ככה זה בכדורגל, וזה מראה את עוצמתה של התקשורת. היה לנו משבר מסוים, היינו בסערה, אבל אני מקווה שלכולם תהיה סבלנות ונצא מזה".

 

מאמן בית"ר ענה לכל המבקרים את יכולתו: "בית"ר בהדרכתי עשתה שיפור גדול בהשוואה לשנים הקודמות, גם ביכולת וגם בתוצאות, אבל תמיד אוהבים להציג את הצד השלילי. אם מאמנים אחרים היו עושים אותם תוצאות זה היה נחשב הצלחה. בינתיים העונה, הפסדנו במשחק אחד ושיחקנו בו טוב, אז יש תקוות". 


פניג'ל וגאידמק (צילום: ערן קמינסקי)

 

גאידמק עצמו התייחס לדברים שיוחסו לו: "כל מה שאמרתי זה שאני לא מומחה גדול בכדורגל ושאני לא רואה מנהיג. ההנהלה והמאמן ימשיכו. מה שנעשה לאוחנה לא הוגן, כי הוא הדגל של הכדורגל הישראלי, הוא יישאר איתנו, ולא בגלל אינטרסים, אלא בי הוא המנהיג".

 

פניג'ל, שנשאר יו"ר בית"ר ירושלים, התייחס להתבטאויות של גאידמק: "אני מאמין שהדברים נאמרו בהיסח הדעת או בצחוק. היינו תחת מתקפה של התקשורת, חלק מזה באשמתי, כי לא הקדשתי מספיק זמן להסביר לו מה המשמעות של הקבוצה הזו".  


גאידמק ואוחנה (צילום: ערן קמינסקי)

 

פניג'ל אמר כי בשיחה עם גאידמק ליבן את כל המחלוקות, והמשיך: "אנחנו עדיין משפחה, אני לא רואה אדם מתאים ממנו להצעיד את בית"ר, זו היתה ממש כמו זכייה בלוטו. גם השחקנים מבינים שמה שהצורה שבה הדברים התפרשו היתה טעות. הקהל אוהב את גאידמק ויילך אחריו באש ובמים".

 

נציגיו של גאידמק בדירקטוריון, גדעון מרינובסקי ודוד צרלין, הציגו את עצמם במסיבת העיתונאים. צרלין אמר: "אני מקווה שנהיה פה עוד הרבה זמן". אוחנה ענה לו בצחוק: "אל תבנה על זה".

 

גנאים: "אני מקבל את ההסברים של גאידמק"

 

מאזן גנאים הגיע אף הוא לאירוע, יחד עם ראש עיריית סכנין מוחמד באשיר, כדי לקיים שיחת הבהרה עם גאידמק, לאחר התבטאותו לפיה אינו מתכוון להביא שחקן ערבי לבית"ר. גאידמק התייחס לנושא: "אמרתי שמה שהאהדים צועקים זה חלק מהמשחק, ביטוי לרגשות שלהם ולא בא מגזענות. זה לא טוב מה שהם צועקים לערבים, כי הערבים הם בני תרבות. אבל זה חלק מהמשחק, האוהדים עושים את העבודה שלהם כאוהדים, ואין הגיון להשתמש בזה כמשהו אנטי-ערבי.

 

"כיהודי אני רוצה ניצחון של קבוצה יהודית, המשיך המיליארדר, "אבל כדי להעלות את הרמה של הכדורגל הישראלי יהיה טוב אם תהיה קבוצה ערבית חזקה".

 

גנאים סיכם את הפרשה: "אני לא מאמין שמישהו שתרם לסכנין, תרם לכנסייה בסכנין, והתבטא בעד שיוויוניות בין שני העמים ישנה לפתע את דעתו. אני לא יודע מה נאמר בראיון, אבל אני מקבל את ההסברים שלו. אני מאמין שנמשיך באותה הדרך עם גאידמק כפי שהיה עד עכשיו, ושהוא ימשיך לתרום לנו".

 

גנאים הביע את תקוותו כי סכנין תארח את כבר משחק הליגה הקרוב מול אשדוד, ביום שישי ה-16 בספטמבר, באיצטדיון החדש של העיר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערן קמינסק
אלי אוחנה
צילום: ערן קמינסק
מומלצים