שתף קטע נבחר

גם האוונגליסטים קושרים בין ההוריקן לפינוי

לאחר שהרב עובדיה יוסף הצהיר שההוריקן הוא עונש לבוש, מצטרפים גם נוצרים תומכי ישראל לדברים. "אין ספק בלבי שההוריקן קתרינה היא תוצאה של ההחלטה להזיז את אנשי האלוהים מאדמתם", אומר כומר מצפון קרולינה. "ראינו את זה לאורך שנים. בכל פעם שאמריקה מקבלת החלטות נגד ישראל, אנו סובלים מתוצאות קשות בצורה של אסונות"

אחרי שמנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, אמר  שההוריקן הוא עונש לבוש על תמיכתו בתוכנית ההתנתקות, הגיע תורם של הנוצרים האוונגליסטים: "ההתעקשות של ממשל בוש על יישום מפת הדרכים עלולה להביא לכך שאסונות גרועים יותר מה"קתרינה" יפגעו בארה"ב", אמר הכומר ג'סי סטינס מכנסיית "בלו רידג' מאונטיין" בצפון קרוליינה.

 

סטינס, תומך נלהב של ישראל שביקר בארץ כמעט כל שנה מאז 1981, אמר כי מאז הכריז ראש הממשלה על תוכנית ההתנתקות הוא "מטיף בכל מקום - מזהיר את הבריות" שהמדיניות הזו תביא לכך ש"נראה את חרון אפו של האל מתפרץ כלפי האומה שלנו".

 

"ראינו את זה לאורך שנים. בכל פעם שאמריקה מקבלת החלטות נגד ישראל, אנו סובלים מתוצאות קשות בצורה של אסונות", אמר סטינס לסוכנות הידיעות הנוצרית Jerusalem Newswire. בהתייחסו לפינוי הרצועה וצפון השומרון, אמר סטינס: "אין ספק בלבי שההוריקן קתרינה היא תוצאה של ההחלטה להזיז את אנשי האלוהים מאדמתם".

 

כמו מיליוני נוצרים דתיים, סטינס סבור שאין אמת בטענה שהשטחים שפונו מעזה הם שטחים גנובים. "היהודים אשמים רק בדבר אחד בעזה. הם אשמים בציותם לאל שאמר באמצעות הנביאים כי עליהם לבנות מחדש את הערים העתיקות".

 

"האסון הנורא שפקד אותנו בשבוע שעבר הוגדר כסופה הגרועה ביותר בהיסטוריה של אמריקה", אמר סטינס, "אם נמשיך במפת הדרכים - לא לשלום, אלא לגיהנום - הוריקן קתרינה תהיה רק ההתחלה של האסונות שיפגעו במדינה שלנו".

 

סטינס לא לבד. לטענת ה-Jerusalem Newswire ישנם נוצרים רבים באמריקה שחושבים כמוהו. לפי סוכנות הידיעות, פרסום דבריהם גרר תגובות רבות של נוצרים מרחבי ארה"ב שאף שלחו אליהם אימיילים ומכתבים שהביעו הזדהות. 

 

מ"אנדרו" ועד לוינסקי

 

ולמי שיש ספקות, הנה רשימה של עשרה אסונות שאירעו לאורך השנים לארה"ב בעקבות החלטות שקיבלה נגד ישראל. המידע נאסף והופץ בימים האחרונים ברשת, בעזרתו האדיבה של אתר truthorfiction.com (אמת או בדייה).

 

בין היתר מוזכר ההוריקן "אנדרו" ב-1992 במהלך ועידת מדריד, שאותה כינס הנשיא דאז ג'ורג' בוש האב. "אנדרו" גרם נזק של 30 מיליארד דולר לארה"ב והותיר 180 אלף איש מחוסרי בית בפלורידה; רעידת אדמה שפקדה את דרום קליפורניה בזמן שקלינטון נועד עם נשיא סוריה בג'נבה ודן עמו בהחזרת הגולן.

 

רוצים עוד דוגמאות? ההוריקן "ג'ורג'" היכה היכה בארה"ב בספטמבר 1998, ממש כאשר קלינטון, ערפאת ונתניהו סיכמו על העברת 13% משטחי הגדה לפלסטינים בבית הלבן וחודש אחר כך, במהלך שיחות וואי, הוכתה מדינת טקסס בסופות טורנדו ובגשמים עזים שגרמו להצפות. ב-30 בנובמבר קפץ ערפאת לעוד ביקור בבית הלבן וממש באותו היום איבד הדאו ג'ונס 216 נקודות והבורסות באירופה צנחו.

 

וגם "אסונות" פרטיים מוזכרים שם, בנימין נתניהו, התקבל בקרירות בבית הלבן ב-1998. קלינטון ומזכירת המדינה שלו, מדלן אולברייט, סירבו לסעוד עם נתניהו, שהיה אז ראש הממשלה. זמן קצר לאחר מכן, עוד באותו היום, התפוצצה פרשת מוניקה לווינסקי.


פורסם לראשונה 10/09/2005 23:36

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
ניצולים מהוריקן קתרינה
צילום: איי פי
צילום: אלכס קולומויסקי
בעקבות הרב עובדיה
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: ירון ברנר
בגלל הפינוי? פינוי גדיד שברצועה
צילום: ירון ברנר
צילום: ירון ברנר
מה שהוביל לאסונות באמריקה
צילום: ירון ברנר
מומלצים