שתף קטע נבחר

eBay רוכשת את סקייפ ב-4.1 מיליארד דולר

ענקית המכירות הפומביות תרכוש את חברת הטלפוניה האינטרנטית תמורת 1.3 מיליארד דולר במזומן, 1.3 מיליארד דולר במניות, ו-1.5 מיליארד דולר נוספים לאחר עמידה במטרות פיננסיות

ענקית המכירות הפומביות המקוונת eBay תרכוש את חברת הטלפוניה האינטרנטית סקייפ טכנולוגיות תמורת 4.1 מיליארד דולר במזומן, מניות ותשלומים עתידיים תלויי ביצועים. על כך נמסר היום (ב') מ-eBay. בתחילת השבוע פורסם כי eBay נמצאת במגעים לרכישת סקייפ תמורת 5-2 מיליארד דולר.

 

לפי הודעת החברה, eBay תשלם בהתחלה 2.6 מיליארד דולר: 1.3 מיליארד דולר במזומן ו-1.3 מיליארד דולר במניות. עד 2009-2008, אם יושגו המטרות הפיננסיות שייקבעו, תשלם eBay כ-1.5 מיליארד דולר נוספים. בסך הכל מגיע שווי העסקה, כאמור, ל-4.1 מיליארד דולר. העסקה צפויה להיסגר ברבעון הרביעי השנה.

 

זוהי הרכישה הגדולה ביותר שביצעה eBay בעשר שנות קיומה. ב-2002 רכשה eBay את PayPal תמורת 1.5 מיליארד דולר, והפכה למובילה בשוק התשלומים המקוונים.

 

סקייפ הוקמה ב-2003 על ידי השוודי ניקלס זן-סטרום והדני דיין יאנוס פרייס, שעמדו מאחורי שירות שיתוף הקבצים קאזה. החברה ממוקמת בלוקסמבורג, אך מופעלת מלונדון, והיא שחקנית מובילה בשוק ה-VoIP (העברת קול דרך האינטרנט). השירות הבסיסי שהיא מספקת מוצע בחינם, והיא מרוויחה בעיקר משירותי פרמיום. בשתי שנות פעילותה נרשמו לסקייפ 47 מיליון לקוחות. במסגרת העסקה עם eBay יישארו זנסטרום ופרייס יישארו בתפקידיהם הנוכחיים.

 

נשיאת eBay, מג ויטמן, אמרה כי "התקשורת נמצאת בלב המסחר האלקטרוני והקהילה. על ידי שילוב בין שני שירותי האינטרנט המובילים, eBay ו-PayPal, עם המובילה בתחום התקשורת הקולית המקוונת, ניצור סביבה רבת עוצמה לעסקים באינטרנט".

 

לדברי זנסטרום, "החזון שלנו תמיד היה להקים את עסקי התקשורת הגדולים בעולם ולעשות מהפכה בקלות שבה יכולים אנשים לתקשר דרך האינטרנט. אנחנו לא יכולים לחשוב על פלטפורמה טובה יותר להגשמת החזון להפיכת הקול של האינטרנט מאשר eBay ו-PayPal".

 

לדברי פרייס, "אנו מעריצים גדולים של הדרך בה הצליחו eBay ו-PayPal לפשט את המסחר האלקטרוני הגלובלי ואת התשלומים המקוונים. ביחד אנו חשים שנוכל לשנות את האופן שבו בני אדם מתקשרים, קונים ועושים עסקים באינטרנט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
מג ויטמן, מנכ"ל eBay
צילום: איי פי
eBay רוכשת
מומלצים