שתף קטע נבחר

סופית: הדרבי בלומפילד, שער 5 יהיה צהוב

בית הדין העליון של ההתאחדות החליט בשבוע שעבר לאפשר למכבי לארח את הדרבי בר"ג, אך ההתאחדות עצמה התנגדה והיום הוחלט להשאיר את המשחק במשכנו המקורי. סמנכ"ל ההתאחדות: "אנחנו חושבים שהחלטת הנשיאות היום צודקת וגם בבלומפילד תהיה חגיגה של כדורגל". מכבי החליטה: שער 5, בו יושבים 'השרופים' של אוהדי הפועל, יאוכלס הפעם על ידי צהובים בלבד

הדרבי עושה סיבוב פרסה. אחרי שבשבוע שעבר פסק בית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל כי המפגש המרכזי במחזור השני, בין מכבי תל אביב להפועל תל אביב ייערך באיצטדיון הלאומי ברמת גן, הוחלט היום לקבל את עמדתה של ההתאחדות ולקיימו בכל זאת בבלומפילד, שם אמור היה להיערך.

 

בעקבות ההחלטה לקיים את הדרבי בבלומפילד (ביום ראשון, 20:40, שידור חי בערוץ 10) תחל מכבי את מכירת הכרטיסים מחר בבוקר בשעה 9:00 במשרדי "לאן" ובמגרש האימונים בקריית שלום. אוהדי הפועל לא יורשו לשבת בשער חמש, הנחשב ליציע 'השרופים' ומחירי הכרטיסים לשערים 4-5 עבור אוהדי מכבי יעמדו על 65 שקלים. כרטיסים לשערים 6-7, בהם יישבו אוהדי הפועל תל אביב, יעמדו על 45 שקלים לנוער וחיילים ו-90 שקלים למבוגר. שער 8 - 90 שקלים, שערים 2 ו-13 – 100 שקלים.


"שער חמש דורש", אבל האוהדים יסתפקו ב-6 ו-7 (צילום: ראובן שוורץ)

 

מכבי תל אביב, שתארח את הדרבי, ביקשה לקיימו ברמת גן מאחר ולטענתה יש אוהדים רבים שירצו להגיע למשחק ולא יוכלו לעשות זאת במידה והוא יהיה בבלומפילד. שלושת דייני בית הדין העליון של ההתאחדות קיבלו ביום חמישי את עמדתה של הקבוצה והחליטו לאפשר לה לארח את הפועל באיצטדיון הלאומי, אולם ההתאחדות נשארה איתנה בהתנגדותה והגישה בקשה לדיון חוזר, אשר נערך הערב בהרכב מורחב של שופטים.

 

נשיאות בית הדין, בראשות השופט בדימוס שאול אלוני, קיבלה את ההחלטה היום ברוב של שישה מתוך שבעה שופטים. השופט אלוני ציין כי בית הדין העליון, בהחלטתו הקודמת, חרג מהתקנון שקובע כי לכל קבוצה יש רק מגרש ביתי אחד עליו היא מצהירה לפני תחילת העונה. משום שמדובר בחריגה מהתקנון אשר אינה בסמכות בית הדין העליון, הסביר אלוני, החליטו ששת הדיינים היום כי מכבי תל אביב אינה רשאית להעתיק את המשחק לאצטדיון רמת גן.


אוהדי מכבי. ביום ראשון נפגשים בבלומפילד (צילום - ראובן שוורץ)

 

ממלא מקום היועץ המשפטי של ההתאחדות לכדורגל, עו"ד רותם קמר, הביע שביעות רצון מההחלטה. "אמרנו בדיון כי החלטת בית הדין העליון מיום חמישי מהווה התערבות חריגה בתקנון של ההתאחדות וסותרת את עיקרון השוויון והספורטיביות,, אמר קמר. "עמדתנו התקבלה ולא נותר לנו אלא לכבד את ההחלטה ולפעול על פיה".

 

סמנכ"ל ההתאחדות, אורי שילה: "לא כל יום מתקיים דיון בין שבעה דיינים ולא כל יום מבקשת ההתאחדות דיון נוסף בעקבות החלטה של בית הדין העליון שלה. סברנו שמדובר בהחלטה עקרונית. אנחנו חושבים שהחלטת הנשיאות היום צודקת וגם בבלומפילד תהיה חגיגה של כדורגל".

 

עו"ד יוחאי הורוביץ, נציגה של מכבי תל אביב בדיון, אמר בסיומו: "אנחנו מצטערים על ההחלטה, יש גם דעת מיעוט שתואמת את השקפתנו. בעתיד נשקול לפנות אם יהיה מקרה דומה".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן שוורץ
בלומפילד. הבית האמיתי של הדרבי
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים