שתף קטע נבחר

2 קציני משטרה חשודים בעבירות של טוהר המידות

מפקד היחידה המרכזית שפלה, רב-פקד מאיר מוסרי, נעצר ומפקד ימ"ר מרכז, ניצב משנה יוסי בוקר, זומן לחקירה בחשד לעבירות של טוהר המידות וקבלת טובות הנאה. לפני כחודש הושעה בוקר מתפקידו כראש היחידה המרכזית במחוז מרכז בחשד להטרדה מינית. בתגובה לחקירה תובע יושב ראש ועדת חוקה מיכאל איתן, "לשנות את סדר העדיפויות הלאומי ולהעביר מיליארדי שקלים מתקציב הביטחון לחיזוק מערכת אכיפת החוק"

המחלקה לחקירות שוטרים עצרה הבוקר (יום ג') את מפקד היחידה המרכזית שפלה, רב-פקד מאיר מוסרי, וזימנה לחקירה את מפקד ימ"ר מרכז, ניצב משנה יוסי בוקר, בחשד לעבירות בתחום טוהר המידות. ניצב משנה בוקר חש ברע ופונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים.

 

היום נחשף כי מזה מספר שבועות מתנהלת במחלקה לחקירות שוטרים חקירה סמויה בחשד לעבירות בתחום טוהר המידות ועבירות של קבלת טובות הנאה.

 

החקירה החלה במח"ש בעקבות מידע מודיעיני שהתקבל ביחידה נגד ניצב משנה יוסי בוקר, מפקד היחידה המרכזית במחוז מרכז במשטרה ונגד רב פקד מאיר מוסרי, מפקד היחידה המרכזית שפלה במשטרה. בעקבות החקירה הסמויה עברו היום במח"ש לחקירה גלויה ועצרו הבוקר את רב פקד מוסרי שהובא לחקירה. במקביל זומן לחקירה ניצב משנה בוקר, אשר הגיע למשרדי החקירה, חש ברע לפני תחילת החקירה ופונה לבית החולים. יש לציין כי ניצב משנה בוקר נמצא כעת בחופשה בעקבות חקירה אחרת שמתנהלת במח"ש נגדו, בחשד להטרדה מינית.

 

רב-פקד מאיר מוסרי, ראש היחידה המרכזית של מרחב שפלה (ימ"ר) נחשב לאימת העבריינים באזור. רק אתמול עמד מוסרי בראש מבצע רחב היקף למיגור משפחות הפשע בעיר לוד. צחוק הגורל הוא שאתמול בטקס, לפני היציאה למבצע, היו אלה המפכ"ל משה קראדי ומפקד המחוז בני קניאק ששיבחו את מוסרי על המבצע המיוחד. המבצע אתמול היה רק אחד מיני רבים עליהם היה אחראי מוסרי, ולכן הידיעה על מעצרו היום היכתה בהלם את הקצינים והשוטרים במרחב שפלה.

 

מוסרי שירת בתפקידי מודיעין, ושימש בעבר בתפקידי בילוש שונים במרחב. הוא נחשב כקצין שסומן על ידי מפקד המחוז כמי שעשוי להתקדם רחוק במשטרה.

 

ניצב-משנה יוסי בוקר הושעה מתפקידו לפני כחודש בגין חשד להטרדה מינית.  עובדת שכיהנה תחתיו יצאה ממשרדי היחידה כשהיא בוכה. לאחר מכן התלוננה במח"ש על מעשים מגונים שביצע בה. המפקדים הבכירים, ששמעו את טענותיה, החליטו להוציאה לחופשה.

 

כבר בשנת 93', מתברר, נפתח נגד בוקר תיק משמעתי, שנסגר בבית-הדין המשמעתי של המטה הארצי. על פי תלונה שהוגשה נגדו בדצמבר של אותה שנה, בהיותו ראש משרד חקירות בתחנת רמלה הוא ליטף את שערה של מתנדבת ונשק ללחיה. בסופו של דבר, ננזף ונקנס בכמה מאות שקלים. במשטרה ציינו כי במקרה הקודם, אין מדובר בהליך פלילי שבו נדרשה התערבות של מח"ש, ואין כל דמיון למקרה הנוכחי. לכן, המשיך הקצין בתפקידיו משטרה והתקדם בסולם הדרגות. 

 

בוקר, תושב אשדוד, צמח ביחידה המרכזית ונחשב לקצין מוערך ביותר. בעבר כיהן כראש מפלג הסמים של היחידה, ולאחר מכן עבר לפקד על תחנת לוד הקשה. הוא היה בין המובילים במשטרה במלחמה שהתנהלה בלוד נגד עברייני הסמים, ולאור ההצלחה, קודם לתפקיד היוקרתי של מפקד היחידה המרכזית. 

 

בתגובה לחקירתם של מפקדי היחידות המרכזיות במחוזות מרכז ושפלה של המשטרה, תבע יושב ראש ועדת חוק, חוקה ומשפט של הכנסת, מיכאל איתן, "לשנות את סדר העדיפויות הלאומי ולהעביר מיליארדי שקלים מתקציב הביטחון לחיזוק מערכת אכיפת החוק והגברת מנגנוני הבקרה".

 

לדברי ח"כ איתן, "מערכת אכיפת החוק פרוצה לחלוטין ופועלת ללא כל ביקורת אמיתית. לא רק שאנחנו שוברים את שיאי השחיתות בעולם, אנו מתחת למינימום המקובל בכל הנוגע לאכיפת החוק".

 

 

בהכנת הידיעה השתתף אילן מרסיאנו
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
ניצב משנה בוקר. חש ברע
צילום: שאול גולן
צילום: זום 77
ח"כ איתן. "מערכת החוק פרוצה לחלוטין"
צילום: זום 77
מומלצים