שתף קטע נבחר

המירוץ למרכז: אריק וביבי מחזרים בטלפון

רק הארגון, יודעים בשני המחנות, יכריע את הקרב הצמוד. "כל חבר ממוצע מקבל 5 שיחות טלפון ליום ושני SMS-ים", מספר בכיר במטה המשותף של נתניהו ולנדאו. ואיפה הכתומים? "עדיין באבל"

שבוע אחד בלבד נותר עד לכינוס מרכז הליכוד, שאמור להכריע בשאלת הקדמת הפריימריז. בשני המחנות - זה של ראש הממשלה וזה של נתניהו ולנדאו, שהחליטו לשלב זרועות - לא קופאים על השמרים.

 

הערב (יום ב') ינחת ראש הממשלה בישראל. לחיצות הידיים עם שועי עולם יתחלפו עד מהירה בפגישות עם ראשי עיר, חברי מרכז וקבלני קולות למינהם. החל ממחר ובמהלך השבוע הקרוב הוא מתכוון לערוך שלושה כנסים גדולים במשכנו בירושלים, על פי קבוצות מיקוד מקרב חברי המרכז.

 

באותם כנסים יזהיר שרון, כי הקדמת הפריימריז - כשמועד הבחירות הכלליות עדיין רחוק - כמוהו כהדחה של ראש ממשלה מכהן. "אין כל סיבה לקצר את שלטון הליכוד", הוא יאמר להם, וידבר גם על הצורך ב"מנהיג נחוש ואחראי" בעת הזאת.

 

לשטח שרון יימנע מלצאת - הן בשל עלות האבטחה הגבוהה והן בשל חוסר היכולת לשלוט בזהות הפעילים המגיעים לכנסים בסניפים השונים. מחנה שרון יקים מטה, שמטרתו להביא את התומכים להצבעה. בסביבת ראש הממשלה שואבים עידוד מהברית הפוליטית שנוצרה בינו לבין שר החוץ, סילבן שלום, בעקבות הביקור המשותף והמוצלח באו"ם - כמשקל נגד לברית המתהווה בין נתניהו ללנדאו.

 

לא סוף העולם

 

גם מחנה נתניהו, שכבר כמעט ובירך על המוגמר לפני מספר שבועות, ימשיך לעבוד עד הרגע האחרון. כבר היום מקיים המועמד המוביל בסקרים כנס גדול בחיפה, בהשתתפות של 200 עד 300 איש.

 

ח"כ אהוד יתום, המשמש כיו"ר המטה של נתניהו בצפון, אמר ל-ynet כי בשונה מהיתרון הזעום בעיתונים, "הסקרים שלנו מלמדים על תשעה אחוז הפרש לטובתנו. מאוד חשוב לנו שננצח. זה לא יהיה סוף העולם אם לא, אולם זה מאוד חשוב, כי מדובר במאבק על הדרך. אם המרכז יגיד 'כן' לשרון, המסקנה היא כי הוא מקבל את דרכו, שבאה לידי ביטוי בוויתורים כואבים, כפי שכבר חווינו בגוש קטיף. יש לומר לזכותו שהוא אמר את הדברים בצורה ברורה. אנחנו מנסים לשכנע את חברי המרכז, אך המצב לא פשוט. בנושא של הקדמת הפריימריז, אנחנו מתואמים עם מטה לנדאו".

 

בכיר במטה המשותף של נתניהו ולנדאו אמר ל-ynet: "אחוז הצבעה גבוה ישחק לידי שרון, אבל ברור לכל שרק הארגון ינצח. החל מהשבוע, חברי המרכז מקבלים פעמיים ביום SMS - אחד בבוקר ואחד בערב - שבו מעדכנים אותם על מצב הסקרים, על נאומים ומגמות. כל חבר מרכז ממוצע מקבל ארבע-חמש שיחות טלפון ליום. הדרבון והארגון הם המרכיב העיקרי שיוביל לניצחון".

 

לדברי אותו גורם, "הסחף לכיוון שרון נעצר בעקבות הידיעות בתקשורת לפיהן הוא ניצל את שהייתו בארצות-הברית על מנת לגייס כספים עבור מפלגתו החדשה. הרבה פעילים אמרו שאם כך, חבל שהקול שלהם יילך לאיבוד, ולכן הם מעדיפים להצביע עבור נתניהו".

 

במטה המשותף מאשימים את מנכ"ל הליכוד, אריק ברמי, על כך שהוא כביכול מארגן הסעות עבור ההצבעה - אלא שמדובר בהסעות לתומכי שרון. במקביל מופעל לחץ על השר ישראל כץ, היחיד מבין שרי הליכוד שטרם הביע עמדה ברורה לגבי הקדמת הפריימריז.

 

הפעם, בניגוד למשאל המתפקדים בליכוד, נוכחות הכתומים כמעט ולא מורגשת במאבק הפנים-ליכודי. המתנחלים אולי רוצים להעניש את שרון, אך הם אינם ששים לעבוד עבור נתניהו. "האמת היא שאנחנו עדיין באבל על הפינוי", הסביר ל-ynet פנחס ולרשטיין. 

 

בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
הודעות טקסט וטלפונים: נתניהו
צילום: רויטרס
צילום: רויטרס
משועי עולם לעסקנים: שרון
צילום: רויטרס
צילום: אתר הכנסת
אל תגידו 'כן': יתום
צילום: אתר הכנסת
צילום: עמית שאבי
אנחנו באבל: ולרשטיין
צילום: עמית שאבי
מומלצים